آخرین اخبار

30. مهر 1401 - 9:31
حضور زنان در تمامی عرصه هاوفعالیت های سیاسی، فرهنگی و مذهبی از ابتدای انقلاب اسلامی یک حضور فعال و کم نظیر بوده است که منشاء خیر و برکت و ارزش و منزلت برای انقلاب بوده است.

به گزارش خبرلنده،‌انقلاب اسلامی یکی از مهمترین و معجزه آساترین پدیده های قرن گذشته بود که در همان روزهای نخستین قیام امام خمینی(ره) شاهد حضور زنان در آن دوران سخت در همراهی و همکاری با امام و انقلابیون برای به ثمر نشستن درخت تنومند انقلاب در لحظه ها و حساس ترین مقاطع زمانی نقش آفرینی داشتند.

حضور برجسته زنان در تمامی روزهای قبل و بعد از پیروزی انقلاب در به ثمر رسیدن انقلاب حضوری فعال و تاثیر گذار بوده است که یکی از روش های مهم انتقال پیام و اخبار امام خمینی(ره) تحت شدیدترین نظارت های ساواک در بین آحاد مردم از طریق زنان و دختران انقلابی شکل می گرفت.

تبدیل شدن زنان قبل از انقلاب به شیرزنانی که در عرصه انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی حماسه های سترگ پدید آوردند، کار ساده، آسان و کوچکی نیست بلکه به نوعی معجزه می ماند که در حرکت تاریخی انبیا قابل مشاهده است.

حجاب همواره به عنوان یکی از مظاهر روشن عزت و بالندگی برای زنان عفیف و پاکدامن ایرانی بوده است که هرگز محدودیتی برای ادامه فعالیت های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و حتی ورزشی آنان در عرصه های ملی و جهانی نشده است و بلکه به عنوان یک افتخار همواره مورد تاکید بوده است.

 

حضور زنان محجبه در فعالیت های ورزشی و کسب عناوین قهرمانی ملی و جهانی نشان از عزتمندی زن ایرانی در دفاع از حجاب و عفاف بوده است و همواره خود ورزشکاران نیز بر آن افتخار کردند.

اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی نوع نگاه به زنان به طور 100درصد تغییر کرد و زن از دیدگاه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در جامعه به یک نقش اثر گذار و کنشگر فعال اجتماعی تبدیل شده است به طوری که امروز شاهد حضور چهره های شاخص زنان در امورات اجرایی و مناصب مهم دولتی، دانشگاه ها، معاونین استاندارها، وزیران و معاونین وزرا و در تمام ادارات و نهادهای مختلف شاهد حضور پررنگ و تاثیر گذار زنان هستیم.

انقلاب اسلامی باعث رویس شخصیت حقیقی زنان شده است به طوری که امروز زنان و دختران ما در حوزه های علمی، فرهنگی، ورزشی، سیاسی، مذهبی و سایر حوزه ها صاحب تفکر و ایده هستند و در برخی تصمیم گیری های به خصوص در حوزه خانواده نقش اصلی را دارند که به برکت انقلاب اسلامی این همه جایگاه به زنان داده شده است.

در این سال ها زنان موفق محجبه در تمامی عرصه های ملی و جهانی سفیران انقلاب اسلامی بودند و به اذغان خود این زنان حجاب و عفاف انان باعث عزت و آفتخار برای همه آنان بوده است.

 

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675