آخرین اخبار

23. آبان 1401 - 7:29
فرماندار شهرستان لنده گفت: دشمن تمام توان خود را معطوف به نوجوانان به خصوص دانش آموزان کرده است که باید خانواده ها نسبت به ارتقای سطح سواد رسانه ای و سبک زندگی سالم همت کنند.

به گزارش خبرلنده،جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان لنده با حضور امام جمعه، فرماندار، رئیس آموزش و پرورش و معاونین و روسای ادارات مختلف ومدارس این شهرستان با محوریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و موادمخدر و مسکن فرهنگیان در سالن فرمانداری این شهرستان برگزارشد.

در ابتدای این جلسه عبدالرحیم آهنین جان با اشاره به دستورکار جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان لنده گفت: اعتیاد یکی از معظلات اجتماعی است که حیات بشر را تحت العاع خویش قرار داده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده گفت:آمار ها نشان می دهد که درحال حاضر میزان مصرف مواد مخدر در کشور در حال افزایش است لذا تهیه برنامه های راهبردی برای کاهش این مهم در جامعه به خصوص حوزه جوانان باید تدابیر اساسی شکل گیرد.

وی در ادامه گفت: باید نقش مان را در جامعه در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی به خصوص در حوزه مواد مخدر کاهش بدهیم تا روند رشد این مواد افیونی به شکل کاملی کاهش پیدا کند.

آهنین جان گفت: در حوزه مطالبات فرهنگیان نیز باید توجه ویژه ای به رفاه فرهنگیان و زمین برای ساخت و سازو حتی تسهیلات مسکن مورد حمایت ویژه قرارگیرد.

وی گفت: متقاضیان فرهنگی برای بحث دریافت تسهیلات مسکن واقعا زیاد هستند و انتظار داریم که در این حوزه بنیاد مسکن انقلبا سالامی حمایت ویژه ای داشته باشند.

در ادامه نیز معاون امور تربیتی اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده گفت: توجه به نیازهای دانش آموزان باید از همان پایه های ابتدایی شکل گیرد و این مهم در آینده آنان را با چالش مواجه نخواهد کرد.

سید علی اصغرخرمی گفت: آگاه سازی خانواده ها در انجمن اولیاءو مربیان یک نیازمندی اساسی است که باید همه ادارت مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند.

وی گفت: متاسفانه هنوز یک فضای ورزشی متناسب با نیاز نوجوانان و جوانان و حتی سالخوردگان نداریم و این مهم باید به درستی و با مشارکت همه دستگاه های مختلف صورت گیرد.

خرمی گفت:ایجاد گروه های همگن برای تهیه و تولید محتواهای مختلف در حوزه های مختلف برای متعالی کردن خانواده ها یک رویکرد مناسبی است که باید مورد توجه جدی قرارگیرد.

در ادامه نماینده مدیران گفت: سه نهاد در حوزه خانواده می تواند تاثیرگذار باشد که نهادخانواد و نهادمدرسه و جامعه می توانند در شکل گیری فرد تاثیرگذار باشد.

نادرپور گفت: رفتار فردی و اجتماعی برخی خانواده در نا آگاهی باعث گرفتار شدن فرزندان در دام اعتیاد می شود که این مهم باید رعایت شود.

وی گفت: در حوزه آموزش و پرورش و سند تحول بنیادین ضعف های اساسی داریم که متاسفانه این مهم در حوزه آموزش وپرورش با برداشتن تربیت معلم و استخدام های افراد بدون تجربه دانشگاه فرهنگیان این چالش را در حوزه آموزش و پرورش داریم.

نادرپور گفت: قطعا در حوزه جامعه نیز چالش های زیادی داریم که رفته رفته این مهم در سطح خانواده نیز چالش های زیادی داریم.

فرماندار شهرستان لنده گفت: مسئله آموزش وپرورش یک مسئله مهم و اساسی در جامعه است چرا که بیشترین هجمه ها در کشور بر روی دانش آموزان متمرکزشده است.

جلال دانش گفت: همه باید در همه مسائل به رویکرد درست آموزش وپرروش و ضرورت کادر سازی و تربیتی وسبک زندگی درست رفتار کنیم در سایر حوزه ها نیز موفق عمل خواهیم کرد.

وی گفت: این انسان است که محور توسعه است که مصداق عینی کارآفرینی و توان افزایی در جامعه می تواند باشد فلذا باید همه در مسیر متعالی کردن اندیشه های دینی و اجتماعی تشکیل شود.

فرماندارشهرستان لنده گفت: اعتیاد ناشی از تغییر رویکرد و سبک زندگی فردی و اجتماعی خانواده است که در اوج نا آگاهی خانواده ها نسبت به رفتار فردی و اجتماعی اعضای خانواده شکل میگیرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: وقتی تمام افکار دشمن شیطانی باشد به دنبال تعمیق این افکار و هماهنگ سازی آن به سمت و سوی خویش است.

دانش گفت: در جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی تمام جهت دهی ها به سمت جامعه ای سالم و بهینه از آسیب های اجتماعی است.

وی گفت: تا مادامی که طرح و برنامه ای جامع و عملیاتی نداشته باشیم نمی توانیم در حوزه های مختلف کارهای موفقیت آمیزی داشته باشیم و باید در این حوزه هیئت های اندیشه ورز را باید توسعه و تقویت کنیم.

فرماندار شهرستان لنده گفت: دشمن تمام توان خود را معطوف به نوجوانان به خصوص دانش آموزان کرده است که باید خانواده ها نسبت به ارتقای سطح سواد رسانه ای و سبک زندگی سالم همت کنند.

وی گفت: وقتی رئیس جمهور فرانسه برای یک خانم که هویتش و فساد آن مشخص است وقت می گذارند و برای زمین زدن انقلاب اسلامی و تغییر سبک زندگی ایرانی و ترویج بی بندوباری و ولنگاری هستند باید مراقبت بهتر و بیشتری صورت گیرد.

دانش گفت: در بحث مسکن فرهنگیان نیز باید این مهم مورد توجه قرارگیرد ودر شهرستان لنده متاسفانه زمینی برای واگذاری به فرهنگیان با این حجم از فرهنگیان وجود ندارد ولی باید در خصوص رفع مشکلات آنان گام های اساسی برداشته شود.

فرماندار شهرستان لنده گفت: بایدیکی تفاهم و گفت وگویی درست در بین نسل گذشته و دهه هشتادی و نودی ایجاد شود که ذهن دانش آموزان به بی راهه سوق داده نشود.

در ادامه نیز فرمانده انتظامی شهرستان لنده گفت: به استناد آمار مرکز مبازره با مواد مخدر کشور بیش از 90درصد موادمخدر دنیا در کشور ما است.

سرهنگ عدالت پرور گفت:روز گذشته در سطح استان بیش از 100کیلو مواد مخدر کشف و ضبط می شود و 70درصد مواد صنعتی در ایران کشف می شود و بیش از 4هزار شهید در راه مبارزه با مواد مخدر به شهادت رسیدند.

وی گفت:بازگشت مجرم به چرخه جرم است که وقتی در رافت اسلامی شامل حال همین اغتشاش گران می شود متاسفانه دوباره شاهد افزایش جرم در حوزه اعتیاد هستیم.

فرمانده انتظامی شهرستان لنده گفت: کسی نیست که خرده فروش مواد مخدرباشد و چندین بارتوسط نیروی انتظامی دستگیر شده باشند ولی دوباره به چرخه جرم بر میگردند.

وی گفت: اگر به ورزش و سرگرمی به درستی توجه می کردیم امروز این همه آسیب اجتماعی را در کشور نداشتیم.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: بحث مسکن فرهنگیان فقط در حد یک حرف است لذا تمام سیاست ها باید از طریق وزارت آموزش وپرورش نهادینه و تامین اعتبار شود که نیاز اساسی است.

حجت السلام محمودی اصل گفت: در بحث تسهیلات مسکن باید فرهنگیان نیز مورد توجه قرارگیرند که به صورت حجمی آپارتمان ساخته شود.

وی اظهارکرد: برخی محلات شهر کانون خطر برای نفوذ موادمخدر هستند که باید همه ما برای آگاهسازی و پاکسازی این محلات تلاش کنیم.

محمودی اصل گفت: آموزش مهارت های زندگی یکی از مهمترین نیازمندی های خانواده و فرزندان است که باید به طور کاربردی صورت گیرد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

انتهای پیام

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675