آخرین اخبار

15. بهمن 1401 - 8:31
جانشین ناحیه مقاومت بسیج لنده گفت:امروز باید به این باور برسیم که دستاوردهای انقلاب اسلامی مرهون جانفشانی های شهیدان و همه مجاهدانی است که برای استقلال و آزادی این ملت تلاش کردند.

به گزارش خبرلنده، مراسم یادواره شهدای روستای مونه از توابع بخش موگرمون در شهرستان لنده با حضور فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده، بخشداران مرکزی و موگرمون و جمعی از مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا و مردم این روستا در مسجد صاحب الزمان (عج) این روستا برگزارشد.

سرهنگ پاسدار روح الله ویسی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده در این مراسم گفت : امروز مهم‌ترین رسالت ما پاسداری از دستاورد‌های شهدای انقلاب اسلامی است.

وی افزود : دشمن در مقاطع مختلف به‌دنبال تحریف فرهنگ ایثار و شهادت است ولی غافل از اینکه این فرهنگ با جان و دل مردم عجین شده است.

در ادامه نیز سرهنگ باقر رضایی جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده گفت : دهه فجر فرصتی برای تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی است چرا که در این دهه باید مسائل مختلف روشنگری شود.

وی افزود : آنچه انقلاب اسلامی را با همه انقلاب‌های جهان متفاوت‌تر کرده است، نقش رهبری و همسویی با خود مردم بود که از طبقه ضعیف جامعه بود و درد فقر را چشیده بود و همین امر باعث شد در تعالی اندیشه‌های دینی و انقلابی نقش مهمی ایفا کند.

رضایی خاطرنشان کرد : مردمی که انقلاب را به وجود آوردند همین مردمی هستند که با وجود همه توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان دست از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب خود نکشیده و تحت امر ولی‌فقیه زمانه خود هستند.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج لنده گفت : آن جایی که انقلاب اسلامی نیازمند حمایت مردم بود آنان در دفاع مقدس، مبارزه با فتنه‌ها،کرونا و هزاران مسئله دیگر برای تعالی انقلاب خود در صحنه بودند و هستند.

وی افزود : انقلاب ما انفجار نور بود و حقیقتاً این مهم در تعالی اندیشه‌ها و آرمان‌های انقلاب در صدور آن را می‌توان در بیشتر کشور‌های آزادی‌خواه جهان مشاهده کرد.

رضایی گفت : امروز انقلاب اسلامی در همه عرصه‌هادستاورد‌های ارزش‌مندی دارد که عملکرد همه دولت‌ها از ابتدا تا کنون در خدمت به مردم و ارتقای رشد علمی و فناوری و تحقیقاتی و معنویت و اخلاق و بازدارندگی‌های دفاعی سرآمد هستیم.

سخنران یادواره شهدای روستای مونه گفت: بحث دستاورد‌های معنوی انقلاب اسلامی از شاخصه‌های مهم آن است که متعالی‌سازی نظام ولایت فقیه از دیگر دستاورد‌های بی‌نظیر انقلاب است.

وی تآکید کرد: ما برابری فرصت‌ها را از دستاورد‌های انقلاب اسلامی می‌دانیم به طوری که امروز شاهد ارتقای تحصیلات عالیه جوانان در همین روستا و کسب رتبه‌های برتر علمی و پزشکی هستیم که نشان از برابری فرصت‌هاست.

رضایی گفت : استقلالی که امروز در انقلاب اسلامی ناشی از عزت و بالندگی است که در حوزه دفاعی و امنیتی به خوبی به آن دست یافتیم.
 

در ادامه نیز جلال دانش فرماندار شهرستان لنده گفت : انقلاب اسلامی دارای برکات ارزش‌مندی است که این ارزش آن ناشی از خون پاک شاهدان شهیدی است که برای ایران اسلامی از جان خویش گذشتند.

وی افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد خدمات‌رسانی به روستاهای مختلف در جای جای ایرانی هستیم که حتی داشتن جاده و برق و آب شرب لوله کشی شاید برایشان آرزو بوده است.

فرماندار شهرستان لنده گفت : دستاورد‌های ناب انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف به‌خصوص خدمت‌رسانی به روستا‌ها و توسعه خدمات زیربنایی و فنی و حتی اشتغالزایی به‌هیچ‌وجه قابل قابل قیاس با دوران پهلوی نیست.

دانش خاطرنشان کرد : آسفالت معابر وکوچه‌های روستای مونه و روستا‌های مختلف در شهرستان، آبرسانی به روستا‌ها،اجرای طرح هادی و توسعه پایدار در روستا‌ها و ایجاد طرح‌های گردشگری و اشتغالزایی همه از دستاورد‌های انقلاب اسلامی است و متعلق به همه دولت‌ها است.

 

در ادامه نیز مداح اهل‌بیت کربلایی محمدنادری یادونام شهدای این روستا و همه شهیدان انقلاب اسلامی را به‌صورت نوحه‌خوانی و سینه زنی گرامی داشت.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است :
 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675