آخرین اخبار

11. اسفند 1401 - 12:59
محمدحسین فاضل نویسنده مشهور کشوری گفت: الحق برای تعالی فرهنگ و هنر گام‌های اساسی برداشتند که با تلاش‌های صورت‌گرفته شاهد یک لنده جهانی در حوزه داستان‌نویسی خواهیم بود.

به گزارش خبرلنده، آیین رونمایی از کتاب پونه کوهی با حضور استاد محمدحسین فاضل از نویسندگان مشهور کشوری، جمعی از مسئولان، نویسندگان شهرستان لنده در محل سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.

در ابتدای این مراسم اسماعیل زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنده گفت: امروز نیاز به فرهنگ همانند نیاز به استشمام هوای تازه است چرا که فرهنگ تنفس جامعه است.

وی افزود: در طی چند سال گذشته با فراهم‌کردن زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در این شهرستان توانستیم موفقیت‌های بزرگی در حوزه‌های فرهنگی و هنری در سطح استان و ملی کسب کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنده گفت: توجه به نویسندگان و فراهم‌کردن کلاس‌های حضوری و غیر حضور در ایام دوران بیماری کرونا و فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم باعث شد که امروز شاهد تبلور استعدادهای و توانمندی نویسندگان شهرستان و حمایت ویژه ناشران و مؤسسات فرهنگی مشهور کشور قرار گیرند.

در ادامه نیز محمدحسین فاضل از نویسندگان و عضو مؤسسه فرهنگی افرا در آئین رونمایی از کتاب پونه کوهی و در جمع نویسندگان لنده ای گفت: نگاه غرب امروز در حوزه داستان‌نویسی به سمت داستان‌های شرقی است و باید نگاهی دوردست داشته باشیم که لنده را جهانی کنیم.

وی افزود: معضل جبهه اندیشه غرب‌گرایان داخلی این است که همه نگاهشان معطوف به غرب است؛ ولی هرگز به داشته‌های خودشان توجه نکردند و در جهان فقط هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده قصه‌های مجید جهانی شده است.

عضو مؤسسه فرهنگی افرا گفت: داستان‌نویسان لنده ای اگر درست به داشته‌ها و اندیشه‌های خودشان توجه داشته باشند قطعاً در مسیر موفقیت گام‌های اساس برخواهند داشت که سکوی اول چاپ همین مجموعه داستان‌های است که در حال شکل‌گیری است.

وی تأکید کرد: توسعه شهری را هرگز آن‌طوری که تهران توسعه پیدا کرده است را نبینید و توسعه فقط بافرهنگ اجرایی خواهد شد.

فاضل گفت: انجمن اهل‌قلم لنده با داشتن بیش از ۹۰ نفر اهل‌قلم نشان از غنای بالای فرهنگ و مطالعه و توجه به فرهنگ و هنر در این شهرستان است.

وی افزود: من مسئولان فرهنگ هنرلنده را انسان‌های فعال و قانونمندی می‌دانیم که الحق برای تعالی فرهنگ و هنر گام‌های اساسی برداشتند که انشا اله با تلاش‌های صورت‌گرفته شاهد یک لنده جهانی در حوزه داستان‌نویسی خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد مؤسسه افرا توجه به نوع اقلیم مناطق محروم و شناسایی افراد توانمند در این مناطق و حمایت از آنان از فرایند تهیه، تولید و توزیع است.

تصاویرتکمیلی در زیر آمده است:.

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh