آخرین اخبار

16. اسفند 1401 - 0:23
شکوفه‌زدن درختان بادام شیرین در کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر زیبایی خاصی که به طبیعت بخشیده، منبع عظیم درمانی این میوه گرمسیری را برای بیماران و به‌صورت خوراکی نیز به ارمغان آورد.

به گزارش خبرلنده، بادام درختی یکی از انواع آجیل‌های محبوب و باارزش است که دارای خواص زیادی برای سلامت بدن است و حتی در زمان‌های گذشته پزشکان بر این باور بودند که مصرف بادام درختی به افزایش ظرفیت مغز و توانایی‌های فکری و طول عمر کمک می‌کند.

مهم‌ترین خواص درمانی بادام شیرین: بادام ملین بوده و روغن بادام ضد یبوست است مخصوصاً از روغن بادام می‌توان رفع یبوست کودکان استفاده کرد. نرم کردن سینه، درمان گر زخم روده و مثانه و اسهال، بادام تقویت‌کننده نیروی جنسی است و تولید اسپرم را زیاد می‌کند. بادام را آسیاب کرده و با عسل مخلوط کنید برای درد کبد و سرفه مفید است.

از مهم‌ترین خواص دیگر شکوفه‌های بادام رفع‌کننده مسهل اطفال است، روغن بادام خواب‌آور است و بی‌خوابی را از بین می‌برد، روغن بادام شیرین به دلیل خاصیت نرم‌کنندگی و ضدالتهاب در کرم‌ها و پمادها بکار می‌رود.

مالیدن روغن بادام بر روی پوست التهاب را رفع کرده و سوختگی را درمان می‌کند همچنین روغن بادام اگزما را رفع می‌کند.

مناطق مختلف استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد به‌خصوص شهرستان‌های گرمسیری آن این روزهای با شکوفه‌زدن درختان بادام شیرین علاوه بر زیبایی خاصی که به طبیعت زیبا این شهرستان‌ها بخشیده منابع عظیم درمانی این میوه گرمسیری را برای بیماران و به‌صورت خوراکی نیز به ارمغان آورده است.

تصاویر زیبای از شکوفه‌های بادام در شهرستان‌های گرمسیری لنده و بهمئی در زیر آمده است که جلوه‌گری طبیعت را در این فصل از سال برای طبیعت دوستان و گردشگران به نمایش گذاشته است.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87