آخرین اخبار

21. اسفند 1401 - 12:36
سرعت بالا و عدم التزام به قوانین راهنمایی‌ورانندگی از سوی برخی از رانندگان کامیون‌ها به‌خصوص کامیون‌های حامل مواد سوختی در جاده‌های استان بسیار مخاطره‌آمیز است.

به گزارش خبرلنده،لازمه تردد در محوهای مواصلاتی به‌خصوص محورهای پرترافیک آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و جاده‌های اصلی و فرعی اجرای صریح قوانین راهنمایی‌ورانندگی است.

تعیین سرعت مناسب برای آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و جاده‌های اصلی و فرعی با استناد به مواد ۳ و ۱۹ قانون ایمنی راه‌ها و راه‌آهن و اصلاحیه‌های بعدی آن و نیز تبصره ۳ ماده ۱۲۶ آیین‌نامه راهنمایی‌ورانندگی مصوب سال ۱۳۸۴ هیئت وزیران، حداکثر سرعت مجاز وسایل نقلیه در راه‌های برون‌شهری کشور به تصویب رسیده است.

دراین‌بین متأسفانه برخی از رانندگان خودروهای سنگین به‌خصوص کامیون‌ها چندان به قوانین راهنمایی‌ورانندگی پایندنبوده و با رانندگی مخاطره‌آمیز خود برای سایر استفاده‌کنندگان از راه‌ها حوادث تلخی را رقم می‌زنند.

سالانه حجم زیادی از این تصادفات به‌واسطه همین بی‌احتیاطی‌ها و رفتار پرخطر تعدادی از رانندگان به‌خصوص رانندگان کامیون‌های سنگین و حامل مواد سوختی است که بدون توجه به جان شهروندان در جاده‌ها تاخت‌وتاز می‌کنند.

جاده‌های پیچ‌درپیچ و کوهستانی و خطرناک کهگیلویه و بویراحمد نیز به‌واسطه رفتار سراسر مخاطره‌آمیز برخی از رانندگان از جمله تانکرهای حمل مواد سوختی نیز باعث به مخاطره انداختن جان سایر رانندگان و خانواده‌های آنان شده است.

بی‌توجهی به قوانین راهنمایی‌ورانندگی از سوی برخی از رانندگان باعث شده است که سالانه شاهد وقوع تصادفات مرگباری در جاده‌های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد باشیم که لازمه آن فرهنگ‌سازی در این حوزه است.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675