آخرین اخبار

25. اسفند 1401 - 14:15
بازار قالی‌شویی‌ها این روزها در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد با رونق بسیاری همراه است که میزان درخواست‌های مردمی چندین برابر ماه‌های گذشته است.

به گزارش خبرلنده،درگذشته برای شستن قالی و قالیچه و فرش و گلیم مردم خودشان با آب و مقداری مواد شوینده در حیات منزلشان اقدام به شستشوی فرش‌ها و موکت‌ها و پتوهای خود می‌کردند و از بام منازلشان آویزان می‌کردند که حس و حالی مثال‌زدنی بود.

اما این روزها به دلیل تغییر سبک زندگی و آپارتمان‌نشینی، این سنت نوروزی در کارگاه‌های قالیشویی انجام می‌شود که با دادن فرش‌ها در کمترین زمان ممکن فرش‌ها شسته و به درب منزل منتقل می‌شود.

در این کارگاه‌ها که در طول همه فصول سال فعال هستند؛ ولی در ایام اسفندماه میزان فشار کاری به جهت درخواست مشتریان چندین برابر می‌شود به‌طوری‌که از در طول روز در ماه‌های عادی ۵۰ تا ۱۰۰ فرش شستشو می‌کردند این روزها باید به بالای ۳۰۰ تا ۵۰۰ فرش را شستشو کنند که عملاً شاهد خستگی مضاعف و پایین آمدن کیفیت کار شستشو خواهیم بود.

اما در کارگاه شستشوی فرش مارون در شهرلنده یک جوان با اشتغال‌زایی ۵نفره با هزینه ۱۵ میلیاردریالی خود توانسته است علاوه بر تأمین نیازمندی‌های خود و شهروندان خدمات خوبی در طول سال به مردم ارائه کند.

اما این روزها میزان درخواست‌های مردمی به بیش از ۲۰۰ فرش در روز است که حجم‌پذیرش این کارگاه تنها ۷۰ الی ۸۰ فرش در طول روز است که متصدی آن نیز از تلاش 24ساعته برای خدمت به شهروندان به‌خصوص در روزهای منتهی به عید نوروز خبر می‌دهد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675