آخرین اخبار

26. اسفند 1401 - 21:02
در خطبه های نماز جمعه لنده مطرح شد:
ملی شدن نفت باعث پیشگیری ازغارت وچپاول ثروت ملی شد
امام جمعه لنده گفت:ملی شدن نفت باعث پیشگیری ازغارت وچپاول ثروت ملی شده است.

به گزارش خبرلنده، حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد.

وی گفت: توافق ایران و عربستان یک اقدام راهبردی است که عربستان و ایران و چین مطالبات خود را از همدیگر بیان مردند که در شرایطی ایران در این مذاکرات شرکت کرده است که ایران یک دوره مهم را در چندین بحران دشمن پشت سرگذاشت.

امام جمعه لنده تصریح کرد: با وجود ائتلاف دشمنان برای زمین زدن ایران در حوزه مذاکرات هسته ای و سایر حوزه دشمن نتوانستند در مقابل ایران کاری از پیش ببرند.

وی تاکیدکرد:هزینه های میلیارددلاری عربستان در یمن و سایر حوزه ها از یک طرف و حضور چین در منطقه برای تثبیت قدرت تود در منطقه و حضور ایران در تحولات منطقه باعث شده است تا این توافق نامه ملی صورت گیرد.

محمودی اصل گفت: بیشترین خسارت از این توافق به دشمنان ما از قبیل اسرائیل و امریکا ودشمنان داخلی  وارد شده است.

وی گفت: فرارسیدن سال نو و عیدباستانی نوروز را به همه ملت ایران تبریک می گوییم که امیدواریم انسان در این سال نو با رویکردی جدید در زندگی خویش بتواند طی کند.

امام جمعه لنده گفت: در این روزهای پایانی سال نیز باید به فکر محرومان و نیازمندان باشیم که لازم است از هزینه کردن های غیرضرور واقعا پرهیز کنیم.

وی گفت: حرمت ماه مبارک رمضان نیز باید در این ماه بهارقرآن باید رعایت شود و از روزه خواری پرهیز شود.

محمودی اصل تاکید کرد:سالروز ملی شدن صنعت نفت یکی از مهمترین تحولات اساسی ایران بود که ملی شدن  نفت باعث پیشگیری ازغارت وچپاول ثروت ملی شده است.

وی گفت:حمله ماموران ستم شاهی به مدرسه فیضیه قم یکی از خیانت ها وجنایات های رژیم ستم شاهی است که باعث قتل عام روحانیون شده است.
 

حجت الاسلام موسوی اعظم در خطبه های این هفته شهر یاسوج بیان داشت: دین مبین اسلام با مال اندوزی مشکلی ندارد اگر  مالی که از راه حلال به دست آمده باشد ولی وای  به حال افرادی که از راه های نامشروع و حرام مال اندوزی می کنند ، این افراد آتش جهنم را برای خود روشن می کنند.

وی خاطر نشان کرد: گناه و معصیت باعث تباهی انسان خواهد شد.

امام جمعه موقت شهر یاسوج افزود: اگر شما از مال خود خمس و ذکات می دهید این حق افراد مستمند است که خداوند به گردن شما قرار داده است.

حجت الاسلام موسوی اعظم بیان داشت: گناه   حق مظلوم را ندادند از نخواندن نماز بالا تر است.

وی گفت: ما چقدر به این موضوع اهمیت می دهید که حق کسی را به گردن خود نیندازیم،  وای بر افرادی که سخن چینی می کنند و بین افراد جدایی می اندازند و همیشه به دنبال نشان دادن عیب های دیگران هستند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87