آخرین اخبار

16. ارديبهشت 1402 - 10:09
جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان لنده گفت: دانلود نرم‌افزارهای همراه بانک را تنها را از سایت‌های اصلی بانک انجام دهید و به‌هیچ‌وجه برای خرید شارژ، انتقال وجه از این نرم افزارها استفاده نکنید.

به گزارش خبرلنده، جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان لنده گفت: دانلود نرم‌افزارهای همراه بانک را تنها را از سایت‌های اصلی بانک و یا با مراجعه حضوری در بانک انجام دهید و به‌هیچ‌وجه برای خرید شارژ، انتقال وجه و یا هرگونه تراکنش مالی از طریق جستجو در سایت‌ها استفاده نکنید و همراه بانک را از کافه‌بازار و گوگل‌پلی دانلود نکنید.

سرهنگ فیض‌الله جهاندیده تصریح کرد: مجرمان سایبری با طراحی همراه بانک‌های جعلی که بدافزار هستند و با قراردادن این نرم‌افزارها در منابع نامعتبر مبادرت به دسترسی غیرمجاز به گوشی تلفن همراه، کارت، سرقت و برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان با اقداماتی از جمله مجهز کردن تلفن همراه خود به نرم‌افزارهای ضد بدافزار معتبر و به‌روزرسانی رسانی مستمر آن‌ها و سیستم‌عامل و مرورگرهای وب و سایر نرم‌افزارهای گوشی تلفن همراه خود و همچنین عدم ذخیره اطلاعات هم مانند رمز اول و دوم و کلمه عبور سامانه بانکی و تاریخ انقضا و ccv بر روی تلفن همراه در جهت کلاهبرداری پیشگیری کنند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان لنده متذکر شد: کاربران باید اپلیکیشن‌های مالی و بانکی خود را تنها از طریق وب‌سایت‌های بانک‌های موردنظر دانلود و نصب کنند و به تبلیغات درج شده در منابع غیررسمی توجه نکنند و ورود به سامانه همراه بانک خود را به‌هیچ‌عنوان در اختیار افراد غیر قرار ندهند و این رمزها را در فاصله زمانی تغییر داده و از انتخاب رمزهای ساده و قابل حدس نظیر سال تولد شماره شناسنامه و... خودداری کنند؛ چون این رمزها به‌راحتی توسط کلاهبرداران شکسته می‌شود.

انتهای پیام
 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675