آخرین اخبار

17. ارديبهشت 1402 - 10:12
فرماندار شهرستان لنده گفت: امروز اگر معلم ایرانی می‌خواهد زمینه‌ساز تمدن ایرانی و اسلامی باشد باید خود را منطبق با اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی بداند و فلسفه تمدن ایران اسلامی رابشناسد.

به گزارش خبرلنده، جشن بزرگداشت مقام معلم امروز و با حضور امام‌جمعه، فرماندار، اعضای شورای اداری شهرستان لنده و معلمین شهرستان در تالار پذیرایی آریوبرزن روستای ایدنک برگزار شد.

در ابتدای این جشن عبدالرحیم آهنین جان رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان لنده گفت: روز معلم یادآور هدایت‌های پیامبران و اولیای الهی و بزرگان دین است که از لحظه خلقت بشر تا کنون مسیر هدایت و سعادت را بر همگان روشن کرده است.

وی افزود: روز معلم یادآور شکوه و عظمت مردان و زنانی پاک‌باخته‌ای است که در طول تاریخ در عرصه تعلیم‌وتربیت، زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را به نمایش گذاشتند.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان لنده گفت: این روز و هفته گرامیداشت مقام معلم را به همه پیش‌کسوتان عرصه تعلم و تربیت تبریک گفته و امیدواریم ادامه‌دهنده راه روشن این عزیزان در تعالی کردن مسیر تعلیم‌وتربیت باشیم.

وی در ادامه گفت: امیدواریم نسل جوان که تازه در کسوت معلمی درحال‌خدمت هستند با بهره‌مندی از تجارب ارزشمند معلمین و پیش‌کسوتان خود در تربیت نسلی پویا انقلابی در جهت متعالی کردن اندیشه‌ها و آرمان‌ها انقلاب اسلامی گام‌های استواری بردارند.

 

در ادامه نیز فرماندار شهرستان لنده با گرامیداشت مقام معلم گفت:اهمیت جایگاه علم یک جایگاه مهم و ارزشمند است که باید همه نسبت به آن اهمیت دهند.

جلال دانش گفت: خضوع و فروتنی در برخورد با مردم و پشتوانه عظیم علمی و دینی شهید مطهری باعث شد تا وی به یکی متفکرین برجسته جهان اسلام در عصر کنونی است.

فرماندار شهرستان لنده گفت: ارزش و مقام علم در به کمال رسانیدن انسان چنان مهم است که این مهم را می‌تواند باتکیه‌بر اعتقادات و علوم توحیدی به آن دست‌یافت.

وی افزود: انقلاب اسلامی از ابتدای حرکت انقلابیون و کسانی که محور تشکیل فراگیر انقلاب بودند به تربیت و تعلیم اعتقاد ویژه‌ای داشتند و بر همین اساس بود که معاونت پرورشی در آموزش‌وپرورش شکل گرفت.

دانش تأکید کرد: امروز اگر معلم ایرانی می‌خواهد زمینه‌ساز تمدن ایرانی و اسلامی باشد باید خود را منطبق با اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی بداند و فلسفه تمدن ایران اسلامی را باید بشناسد تا زمینه‌ساز تمدن اسلامی باشد.

وی گفت: آن چیزی که در فضای مجازی از سوی دشمن در حال اجرا است حذف فکر و اندیشه ایرانی و اسلامی از اذهان معلمین ما است.

دانش تأکید کرد: دشمنان هرگز نمی‌خواهند ما یک نیروی نظامی قوی داشته باشیم و غیرت، عفت، شجاعت و روحیه جهادی و انقلابی است که دشمنان را روزبه‌روز عصبانی‌تر می‌کنند.

وی گفت: امروز اگر دقت درستی نسبت با شاهنامه داشته باشیم گرد آفرین را نماد یک زن باغیرت و شرافت ایرانی است که الگوی روشنی برای زنان ایرانی است.

فرماندار شهرستان لنده گفت: امروز بیش از ۵ هزار زن متخصص در حوزه‌های مختلف پزشکی در ایران اسلامی مشغول طبابت ملت ایران هستند که نشان از ارزش و جایگاه مقام زن و اهمیت علمی زنان در جمهوری اسلامی است.

دانش خاطرنشان کرد: ما از عهد قاجار و دوران پهلوی گذشتیم که هزاران مستشار بر ما حکومت می‌کردند و امروز به مقام علمی و توانایی علمی رسیده‌ایم.

وی گفت: در مدت یک سال گذشته گام‌های اساسی برداشته شد که کارهای خوبی برای رفع مشکلات شهرستان برداشته شد.

دانش گفت: بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم برای راه‌اندازی پست برق لیر اجرایی شده است.

وی گفت: در ۸ روستا اصلاح شبکه صورت گرفت و ۱۰ روستا نیز در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.

دانش گفت: پروژه لنده - تراب یکی از پروژه‌های مهم در راستای خروج از بن‌بست لنده است که امروز وقتی این پروژه با١۵درصد تحویل امروز به بیش از ۶۰ درصد رسیده است که ۳ کیلومتر آن با بیش از ۹۰ میلیارد تومان در حال اجرا است و ۳ کیلومتر دیگر نیز در سفر ریاست‌جمهوری در دستور کار است.

وی گفت: پل دره وحشت موگرمون در حال کار است و پل موگر نیز با بیش از ۶٠ درصد در حال کار است و عرشه‌های آن خریداری و در روستای بی زلیخایی جانمایی شده است.

وی گفت: سرمایه‌گذاری ٢۵٠ میلیاردتومانی کارخانه گچ شهرستان لنده با مشارکت سازمان اوقاف کشور اجرایی خواهد شد.

 

در ادامه نیز از معلمین نمونه شهرستانی و بازنشستگان فرهنگی سال ۱۴۰۱ با حضور مسئولان تجلیل شد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675