آخرین اخبار

21. ارديبهشت 1402 - 9:24
فرماندار شهرستان لنده گفت: از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه بهداشت درمان در شهرستان لنده تربیت بیش از ۱۰۰ پزشک لنده ای و حضور در مراکز درمانی کشور است.

به گزارش خبرلنده، پیش از ظهر امروز همایش تجلیل از سفیران برتر سلامت دانش‌آموزی شهرستان لنده با حضور فرماندار و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده، بخشدار مرکزی و رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان و جمعی از مسئولین شهرستانی در سالن اجتماعات خدیجه کبری (س) برگزار شد.

در ابتدای این همایش فرماندار شهرستان لنده با اشاره به مقوله بهداشت و درمان در جامعه گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی چندان به‌سلامت اقشار جامعه به‌خصوص مناطق محروم کشور توجهی صورت نمی‌گرفت؛ ولی به برکت انقلاب اسلامی امروز شاهد تحولات بزرگی در حوزه بهداشت و درمان کشور هستیم.

جلال دانش گفت: مهم‌ترین رکن اساسی در تحولات حوزه بهداشت و درمان بعد از انقلاب سلامت نفس و عزت ملی بود که باعث تحول این مهم در جامعه شده است.

وی افزود: پزشکی ابن‌سینا در طول تاریخ برای همه جهانیان یک امر بدیهی بوده است که بعد از انقلاب شاهد تحولات اساسی در حوزه سلامت و پزشکی و درمانی در کشور هستیم.

فرماندار شهرستان لنده گفت: در حوزه زیر ساخت‌ها و تجهیزات پزشکی و زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی نیز شاهد تحولات اساسی در توجه به زیرساخت‌های درمانی از جمله بیمارستان‌ها و خانه‌های بهداشت هستیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در همین شهرستان لنده امروز شاهد حضور صدها پزشک عمومی و متخصص در رشته‌های مختلف پزشکی و زیر گروه‌های آن هستیم که نشان از رشد خیلی خوب تحصیلی و پیشرفت علمی هستیم.

دانش خاطرنشان کرد: حضور بیش از ۵ هزار زن پزشک در سراسر کشور نشان از توجه ویژه نظام و انقلاب اسلامی به حوزه زنان است.

در ادامه نیز عبدالرحیم آهنین جان رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان لنده گفت: امروز اهمیت سلامت در جامعه به‌عنوان یک اصل غیرقابل‌انکار تلقی می‌شود که این مهم نیز به نسل جوان و دانش‌آموزان نیز منتقل شده است.

وی تأکید کرد: همکاری و همراهی خوب آموزش‌وپرورش و شبکه بهداشت درمان در جهت اجرای مولفه‌های حوزه سلامت باعث رشد و تعالی روزافزون مسئله سلامت در مدارس شده است.

در ادامه نیز سید علی‌اصغر خرمی معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش‌وپرورش شهرستان لنده گفت: امروز و در راستای تکریم و تجلیل از دانش‌آموزان و فرهنگیان همکار در روند اجرایی سفیران سلامت از ۱۵۰ دانش‌آموز برتر در زمینه مسائل بهداشتی در مدارس تجلیل شد.

وی افزود: در این مراسم از دانش‌آموزان برتر حوزه‌های فعال در مدارس از جمله سفیران سلامت، مسابقات مختلف در حوزه سلامت و فرهنگیان همکار در امر ترویج سلامت دانش‌آموزان تجلیل شد.

عزیزی کارشناس تربیت‌بدنی و سلامت اداره آموزش‌وپرورش شهرستان لنده گفت: تامین بهداشت نه تنها گام مهمی در جهت سلامت ملت هاست بلکه  یکی از ارکان اساسی ارتقای بهره  وری در جوامع به شمار می آید.
وی افزود: راه‌اندازی و افتتاح 3چمن مصنوعی در مدارس شهرستان لنده از محل اعتبارات معاونت تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش وپرورش ، یکی از اقدامات مهم در راستای سلامت دانش‌آموزان و اهمیت به ورزش است که در طی چندماهه گذشته با حضور مسئولان
استانی افتتاح شد.
عزیزی گفت: در این همایش از ۱۵۰ نفر سفیر سلامت برتر مدارس و مربیان بهداشت و مربیان تربیت‌بدنی،خدمتگزاران مدارس و مقام آوران ورزشی دانش‌آموزی و فرهنگی در سطح استان و شهرستان نیز تجلیل شد..

جلال محمدی کارشناس حوزه بهداشت و محیط شبکه بهداشت درمان شهرستان لنده نیز در ادامه گفت: امروز جوامع جهانی اهمیت سلامت را به‌عنوان یک واجب عینی یاد می‌کنند که تأثیرگذاری آن را در مسئله کرونا در جوامع جهانی احساس شد.

وی افزود: توجه به مسائل بهداشتی به‌خصوص بهداشت محیط در مدرسه یک مسئله بسیار مهم و اساسی است که همه ما باید در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی آن تلاش کنیم.

در ادامه نیز از ۱۵۰ دانش‌آموز و فرهنگی تلاش‌گر در امر سلامت دانش‌آموزان و مسابقات برتر استانی تجلیل شد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675