آخرین اخبار

22. ارديبهشت 1402 - 0:20
با حضور معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مدیرانی استانی و شهرستانی فاز اول ساخت ۳۴۶ واحد مسکونی در شهرهای لیکک، لنده و سی سخت کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرلنده، کلنگ‌زنی فاز اول ساخت ۳۴۶ واحد نهضت ملی در شهرهای لیکک، لنده و سی سخت امروز به نمایندگی در شهرستان لنده با آغاز عملیات اجرایی ساخت۷۰ واحد مسکونی با حضور معاون امور عمرانی استاندار، مدیران کل راه و شهرسازی، آب و فاضلاب، راهداری، فناوری و ارتباطات استان و معاونین ادارات کل و فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان لنده در محوطه جهاد کشاورزی شهرستان لنده کلنگ‌زنی شد.

 محمد راستا راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: امروز و به نمایندگی از ۳۴۶ واحد نهضت ملی مسکن شهرهای لیکک، لنده و سی سخت آیین کلنگ‌زنی داریم که با همکاری خوب جهاد کشاورزی و ستاد نهضت ملی مسکن در شهرستان لنده اجرایی شده است.

وی افزود: در فاز اول در سطح شهرستان لنده بیش از ۷۰ واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن پس از شناسایی افراد واجد الشراط اجرایی خواهد شد.

راستا تأکید کرد: در سطح شهرستان لنده ۱ هزار و ۲۵ نفر درخواست خود را در سامانه ملی نهضت ملی مسکن ثبت کردند که ۸۰۳ نفر حائز دریافت مسکن هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سطح شهرستان لنده ۳ سایت پیش‌بینی‌شده است که سایت اول زمین جهاد کشاورزی سایت دوم زمین جنب دانشگاه پیام‌نور و سایت سوم زمین امور عشایری شهرستان لنده است.

وی افزود: سرجمع این زمین‌ها ۲ هکتار هستند که گنجایش ساخت ۱۱۰ واحد مسکونی با درنظرگرفتن شرایط و الزامات توسعه شهری در واحدهای دوطبقه را خواهند داشت.

در ادامه شهامت مدیرکل امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرستان لنده تنها شهرستانی در استان بود که فاقد زمین مناسب برای ساخت مسکن ملی بود که با همکاری و تعامل خوب جهاد کشاورزی و امور عشایری و منابع طبیعی این مهم برای ساخت ۱۱۰ واحد فعلاً مرتفع خواهد شد.

وی افزود: همه دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان باید در امر نهضت ملی مشارکت مستقیم داشته باشند تا بتوانیم زمینه لازم را برای توسعه شهری و ساخت مسکن محرومان فراهیم کنیم.

جلال دانش فرماندار شهرستان لنده در ادامه گفت: این حرکت ملی نیازمند کارو تلاش جهادی مسئولان و همت مردم است.

وی افزود: امیدواریم ادارات در بحث صدورپروانه ساخت، تامین و واگذاری زمین و فراهم کردن خدمات آب، برق و گاز نهایت همکاری را داشته باشند.

فرماندار شهرستان لنده گفت: نهضت ملی مسکن در شهرستان لنده با اولویت اول خانواده های محروم و نیازمند و افراد بی بضاعت خواهند بود و امیدواریم نهادهای حمایتی نیز حمایت های لازم را داشته باشند.

پس از مراسم کلنگ‌زنی مسئولان از زمین‌های اداره آب و فاضلاب، دانشگاه پیام‌نور بازدید میدانی کردند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675