آخرین اخبار

3. خرداد 1402 - 16:10
دبیر ستاد کنگره شهدای ١۴٠٣ کهگیلویه و بویراحمد گفت: جریان تحریف و نفاق و نفوذ و لیبرال با سرسپردگی دشمنان در حال نفی دفاع مقدس و ایجاد فتنه‌ها و بحران‌ها در کشور هستند.

به گزارش خبرلنده،مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در شهرستان لنده امروز و با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم به‌خصوص رزمندگان و خانواده‌های شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس در مصلی نمازجمعه شهرلنده برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سرهنگ ویسی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده گفت: دفاع مقدس سرشار از حماسه‌ها و رشادت‌ها رزمندگان و شهدای ایران اسلامی است.

وی افزود: حماسه فتح خرمشهر به دلیل اجرای یک عملیات هماهنگی بین ارتش و سپاه و حضور گسترده نیروهای بسیجی و فتح خرمشهر در عملیات الی بیت‌المقدس و واردکردن خسارت‌های سنگین به دشمن به یکی از مهم‌ترین عملیات های دفاع مقدس نام گرفت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده خاطرنشان کرد: همه ما مدیون شهدا و جانبازان و رزمندگانی هستیم که برای دفاع از خاک و ناموس و آرمان‌ها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی از جان خویش گذشتند تا امروز ما طعم امنیت و آرامش و آسایش را بچشیم.

وی در ادامه گفت: در سال ۱۴۰۱ بیش از ٢۴ یادواره خانگی و ١۶ یادواره پایگاهی، ۱ یادواره حوزه‌ای و یادواره بزرگ شهرستان لنده برگزارش.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده گفت: تمثال همه شهدای شهرستان لنده آماده است که امیدواریم شهرداری نسبت به نصب تابلوهای شهدا اقدامات لازم را مبذول نمایند.

 

سرهنگ عبدالرضا نجاتی از رزمندگان دوران دفاع مقدس گفت: خرمشهرهای ملت ایران با تلاش و کار مضاعف مسئولان و روحیه جهادی اجرایی خواهد شد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های مهم این ستاد با تفاهم به اداره کل آموزش‌وپرورش استان برای ۱۳ هزار مدرسه استان روای و روایت گر دفاع مقدس خواهیم داشت.

دبیر ستاد کنگره شهدای ١۴٠٣ کهگیلویه و بویراحمد گفت: ٣۶ هزار برنامه برای تمام مجموعه‌های مختلف استان به ١۴ اجلاسیه در سراسر استان برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: در کنگره ١۴٠٣ سعی شده است با کمترین هزینه برای تعالی فرهنگ ایثار و شهادت کارکنم.

نجاتی خاطرنشان کرد: باید نسل جوان ما و کودکان ما باید شناخت کاملی از روند دفاع مقدس با اشرافیت کامل آشنا شوند و باید با پیام شهدا آشنا شویم.

وی گفت: در دفاع مقدس و بعد از آن بیشتر به جان‌فشانی و حماسه‌آفرینی رزمندگان پرداختیم و از سبک زندگی و عشق و لحظات شیرین زندگی شخصی و اجتماعی آنان اشاره نکردیم؛ ولی در کنگره شهدا تمامی برنامه‌ها در راستای معرفی سبک زندگی و لحظات طنز و شادی رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس با اجرای برنامه‌های شاد در دستور کار داریم.

 

سرهنگ نجاتی گفت: شهدا شمع چراغ هدایت‌اند فلذا باید سبک زندگی و سیره و روش آنان به‌درستی به جامعه معرفی شود.

وی گفت: جریان تحریف و نفاق و نفوذ و لیبرال با سرسپردگی دشمنان در حال ایجاد فتنه‌ها و بحران‌ها در کشور هستند.

دبیر ستاد کنگره شهدای ١۴٠٣ کهگیلویه و بویراحمد گفت: جریان نفوذ در حال وارونه جلوه‌دادن حقایق است که با ترویج بی‌اعتمادی به مردم است.

وی افزود: باید ابعاد مختلف اقتصاد بررسی شود و شبکه‌های نفوذی که در شاهرگ‌های اقتصادی دولت ریشه دوانیده‌اند باید از بین برود تا مشکلات اقتصادی مردم حل شود.

نجاتی گفت: این یکی از مواردی است که مقام معظم رهبری فرمودند: "خرمشهرها در پیش است" و باید این مهم اجرایی شود.

وی گفت: چرا خرمشهر را زدند باید بگوییم که قلب اقتصادی کشور در خرمشهر بود و شیخ جزیل با طراحی برای تجزیه خوزستان با ارائه به صدام به دنبال تجزیه خوزستان بودند.

نجاتی گفت: فتح خرمشهر لیلت از حریر ملت ایران بود که این روز در تاریخ ماندگار شد تمام کشورهای به تکاپو وادارشدن و طرح‌های مختلفی را بیان کردند که با واکنش قاطع ایران مواجه شد.

این فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: یکی از جاهای که جریان دفاع مقدس مورد تحریف قرار گرفت نفوذ برخی خواص برای این تحریف کاملاً مبرهن بود.

وی افزود: بعد از پذیرش قطعنامه ۵٩٨ چندین عملیات از سوی عراق صورت گرفت که متأسّفانه شاهد سکوت جوامع جهانی بودیم.

نجاتی گفت: در فضای مجازی در همین استان ما برخی مباحث مطرح می‌شود که عده‌ای کارها و خیانت‌های دوران پهلوی را خدمت می‌دانند؛ ولی نمی‌دادند که در دوران منحوس پهلوی قبل از آن خاک ایران اسلام از سوی حاکمان بی غیریت ایران به کشورهای همسایه واگذار شد که مشکلات امروز کشور در حقابه هیرمند و آرارات و دریاچه ارومیه نشئت‌گرفته از این مسئله است.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675