آخرین اخبار

7. آذر 1402 - 8:18
هم‌زمان با گرامیداشت هفته بسیج، همایش فعالین فضای مجازی شهرستان لنده با حضور مسئولان و فعالین فضای مجازی در این شهرستان در حسینیه ثارالله این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبرلنده، هم‌زمان با گرامیداشت هفته بسیج، همایش فعالین فضای مجازی شهرستان لنده با حضور مسئولان و فعالین فضای مجازی در این شهرستان در حسینیه ثارالله این شهر برگزار شد.

روح اله ویسی تبریک هفته بسیج و با اشاره به اینکه مهم‌ترین تأکید مقام معظم رهبری ورود هوشمندانه و آگاهانه جوانان در فضای مجازی است، افزود: از تهدیدات و فرصت‌های فضای مجازی با افزایش سواد رسانه و آگاهی به مسائل روز می‌توان از این فرصت علیه دشمن و برملاکردن نقشه‌های آنان استفاده کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده گفت: امروز وظیفه سنگینی را بر دوش آحاد مردم به‌خصوص بسیجیان فعال در حوزه فضای مجازی داریم چرا که باید در مقابل تهدیدات دشمن در بستر فضای مجازی و صیانت از جوانان در این فضا تلاش کنیم.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف دشمن بحث تخریب بنیان‌های فکری و اعتقادی خانواده‌ها در فضای مجازی است که این مهم باید با حضور بیش‌ازپیش قشر آگاه در جامعه مدیریت و سازماندهی شود.

ویسی در ادامه گفت: حضور فعال جوانان در عرصه‌های مجازی برای تقویت جبهه انقلاب اسلامی می‌تواند نقش مؤثری در تبین ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب داشته باشد که این حضور باید سازماندهی و تقویت شود.

در ادامه نیز محمدباقر رضایی با اشاره به نقش فضای مجازی در مدیریت افکار عمومی گفت: امروز فضای مجازی یک فضای کاملاً چندوجهی است که باید در استفاده از آن حتماً نسبت به ارتقای شاخص‌های سواد رسانه‌ای نهایت دقت لازم را داشته باشیم.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده گفت: سواد رسانه‌ای یعنی تجزیه‌وتحلیل درست یک مسئله در فضای مجازی و تصمیم‌گیری عقلایی برای درک و یا نشر یک مطلب برای خود و دیگران تا باعث التهاب‌آفرینی در فضای مجازی نشود.

وی افزود: امروزه دشمن از هر فضای برای ضربه‌زدن به اعتماد عمومی مردم با تهیه کلیپ و یا عکس در فضای مجازی کوتاهی ندارد و هرگز به دستاوردها و پیشرفت‌های ایران اسلامی در اوج تحریم‌ها اشاره نخواهد کرد؛ ولی برای یک مسئله ساده و گاهی بی‌ارزش چنان شانتاژ خبری و موج‌آفرینی به راه می‌اندازد تا مخاطب خود را نسبت به یک مسئله و بحران‌آفرینی اقناع کند.

رضایی تصریح کرد: تکنیک اقناع‌سازی مخاطب در رسانه‌های بیگانه یک تکنیک کاملاً اثرگذار است چرا که با تلفیق یک موضوع پیش‌پاافتاده و تحلیل خودشان چنان آن موضوع را بزرگ‌نمایی می‌کنند که گویی این مشکل در بطن جامعه حکم‌فرما است به طور مثال در یک روستا وقتی آب شرب دچار شکستگی و یا قطعی چندین‌روزه می‌شود این را به کل فضای جامعه نسبت می‌دهد درحالی‌که فقط یک روستا قطع شده است.

وی افزود: یکی از اهداف غایی دشمنان بحث دلسرد کردن مردم نسبت به حضور انتخابات است که این مهم در قالب‌های مختلف توسط دشمن در حال اجرایی است و با استفاده از تصاویر و فیلم‌های مربوط به حوادث مختلف در سطح کشور در حال القای مخاطب به بی‌تفاوتی نسبت به آینده خویش در بحث انتخابات است.

رضایی گفت: در بحث جهاد تبیین همه ما وظیفه داریم تا با بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول ۴۴ سال گذشته و امیدآفرینی در کشور مردم را نسبت به تعیین آینده خویش بیشتر آگاه کنیم و این رسالت بر دوش شما فعالین فضای مجازی است.

در ادامه نیز سید اسماعیل میری مسئول فعالین فضای مجازی شهرستان لنده گزارشی از آخرین وضعیت فعالیت‌ها و تولیدات فعالین فضای مجازی در طول یک سال گذشته را بیان کرد.

در پایان نیز از فعالین و جوانان موفق در عرصه بازی‌سازی که موفق به کسب رتبه سوم استارت‌آپ استانی شدند با اهدای جوایزی تجلیل شد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87