پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

11. فروردين 1394 - 16:53
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت های اخیر رجب طیب اردوغان در حمایت از تجاوز عربستان به یمن و بیان توهین هایی به ملت ایران گفت:قطعا با بیان چنین موضع گیری باید سفر اردوغان به کشور ایران اسلامی لغو شود.

به گزارش خبر لنده به نقل از پایگاه خبری تحلیلی چهارفصل، در مدت اخیر با توجه به حمایت رجب طیب اردوغان،رییس جمهور ترکیه از کشتار مردم مظلوم یمن توسط عربستان و قرار دادن ترکیه در صف ائتلاف عرب و بیان توهین هایی به کشور ایران اسلامی این اقدامات با واکنش قشر های مختلف مردمی ، مسوولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراه بوده است.

 

غلام محمد زارعی، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت وگو با خبرنگار چهارفصل ابراز داشت : در سال های گذشته دشمنان اسلام و استکبار جهانی در قالب دفاع ظاهری از اصول انقلاب با رفتار های متحجرانه به روش های  مختلف در قالب اسلام گرایی و با رفتارهای افراطی  که جز آسیب زدن به ارزشهای دینی نتیجه دیگری از آن حاصل نشده است وارد منطقه شده اند.

 

وی ادامه داد:  این گونه رفتارها توطئه ای است که توسط استکبار جهانی و صهیونیست جهانی طراحی شده و در پوشش دفاع از دین و برای حفظ دین، افرادی را در حوزه  کشورهای اطراف ایران اسلامی و در منطقه فعال کرده است که در واقع دست به انواع ظلم و تعدی و حرکت های بی شرمانه ای میزنند

 

زارعی خاطر نشان کرد: مردم یمن از شرایط حاکم بر کشور خود ناراضی بوده و برای این که از دست حاکم  ظالم وابسته به مسکتبر نجات پیدا کنند دست به انقلابی زدند که آن کشور  بتواند با آزادی ،استقلال و با موازین اسلامی اداره شود .

 

ملت شجاع ،انقلابی و فداکار یمن پیروز می شود

 

نماینده مردم بویراحمد و دنا  در مجلس گفت:  مردم یمن باید نقش خودشان را در اداره حکومت ایفا کنند اما این حرکت مورد بغض و کینه ضهیونسیت جهانی و آمریکا قرار گرفته و به جان این مردم افتادند و با یک پیمان نا میمون و نامشروع علیه این ملت به پاخواستند و مردم مظلوم و بی دفاعی را از زمین و هوا مورد حمله قرار دادند.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تجارب گذشته ما نشان داده که حتما طبق آيه "وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَي الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ"( 5/قصص)  وعده الهی نصرت و پیروزی مسلمانان واقعی و استقامت آنها باعث می شود دفع ظلم، دفع شر و دفع تجاوز صورت بگیرد و شما خواهید دید که ملت شجاع ،انقلابی و فداکار یمن در برابر این ظلم و تجاوز بی حد وحصر استکبار جهانی خواهد ایستاد و به پیروزی خواهد رسید.

 

سفر اردوغان به کشور باید لغو شود

 

وی در ادامه با اشاره به صحبت های اخیر رجب طیب اردوغان در حمایت از تجاوز عربستان به یمن و بیان توهین هایی به ملت ایران گفت:قطعا با بیان چنین موضع گیری باید سفر اردوغان به کشور ایران اسلامی لغو شود.

 

زارعی افزود: رژیم و حکام ترکیه در سال های اخیر نشان دادند که از موضع کشور اسلامی حرکت نمی کنند و اگر خود را از این موضع میداند چنین رفتاری  از آنها غیر قابل  پذیرش است.

 

وی ادامه داد:رفتار ترکیه در مواضع بین المللی اینگونه است که از موضع استکبار و داعش در منطقه دفاع می کند و امروز هم نسبت به ملت ایران که نقطه امید مردم مظلوم دنیاست، چنین واکنشی را نشان داده  و اتفاقا نه تنها این واکنش را رد نکرد بلکه در گفته های خودش به شکل بدتری مطالب توهین آمیز خودش را مطرح کرده است .

 

نماینده مردم بویراحمد و دنا  در مجلس  شورای اسلامی گفت: امیدواریم دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی با احضار کاردار ترکیه و برخورد و تذکر جدی و لغو سفر اردوغان به کشور نشان دهند که  با ملت بزرگ و همیشه در صحنه و آگاه جمهوری اسلامی روبرو هستند و حاضر نخواهند شد که رفتار این چنینی را تحمل کنند.

انتهای پیام/گ

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس