پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

8. آبان 1394 - 14:07
امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: عده ای فکر می کنند با برقراری رابطه با امریکا می توان بر شعار" مرگ بر امریکا" سرپوش گذاشت ولی باید خوب بدانند که شعار "مرگ بر امریکا" از شعار های آرمانی و استکبار ستیزی ما است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، حجت الاسلام سید محمود الهی نیا امام جمعه موقت شهرستان لنده در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به درس و عبرت های عاشورایی گفت: اگر ما بخواهیم انقلاب مان در امتدا انقلاب عاشورا قرار گیرد باید درس ها و عبرت های عاشورایی را به عنوان یک راهنما و الگو در پیش بگیریم.

وی افزود: انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ما برگرفته از درس ها و عبرت های عاشورایی است که با بصیرت و استکبار ستیزی تا کنون همراه بوده و خواهد بود.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصرح کرد: درس ایثار و شهادت در هشت سال دفاع مقدس نمونه ای روشن از الگو گرفتن از درس های عاشورایی بود.

وی تاکید کرد: فتنه های سال های78 و88دو نمونه روشن و آشکاری است که با عبرت گرفتن از نهضت عاشورا و بصیرت عاشورایی بود که به رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری خنثی شد.

الهی نیا اظهارکرد: دشمنان همواره به دنبال نفی فرهنگ وقیام عاشورایی در دل جوانان مومن و مذهبی ما است و غافل از این اند که عشق به ائمه اطهار(ع) علی الخصوص امام حسین(ع) و شهدای دشت کربلا با گوشت و خون و روح آنان عجین شده است.

                                         

*سهل اندیشی و کج فهمی خواص بی بصیرت باعث رقم خوردن حادثه عظم عاشورا شد

 

وی گفت: سهل اندیشی و کج فهمی دشمنان و خواص بی بصیرت در کربلا باعث رقم خوردن حادثه عظم عاشورا شد.

مسوول نمایندگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنده اظهارکرد: مسوولان از سهل اندیشی و سهل انگاری در خصوص مسائل بعد از برجام باید مراقب و مواظب باشند تا از دشمن سیلی نخوریم.

وی تاکید کرد: از سال 1342تا کنون شاهد حوادث تلخ و شیرینی در حیات طیبه انقلاب اسلامی بودیم که در برهه ای از سوی فتنه گران تا لبه پرتگاه هم رفته بودیم که با درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری و بصیریت عاشورایی ملت ایران از طوفان های سهمگین در امان ماندیم.

 

*شهادت محمد حسین فهمیده و هفته بسیج دانش آموزی

 

امام جمعه موقت شهرستان لنده ضمن اشاره به سالروز شهادت محمد حسین فهمیده و هفته بسیج دانش آموزی اظهارکرد: هشتم آبان ماه مصادف است با سالروز شهادت محمد حسین فهمیده نوجوان 13ساله ای که بنیانگذار انقلاب اسلامی آن رهبر انقلاب خطاب کرد.

وی گفت: شهید محمد حسین فهمیده با بستن نارنجک به کمر خود باعث جلوگیری از پیشروی دشمن بعثی شد که این اقدام وی باعث خلق حماسه ایثار و شهادت و ماندگاری آن در تاریخ سراسر افتخار دفاع مقدس شد.

الهی نیا در ادامه اظهارکرد: به همین مناسبت این هفته را هفته بسیج دانش آموزی به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  و بهره گیری از اندیشه های بسیج نامگذاری کرده اند.

مسوول نمایندگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: پدافند غیرعامل یکی از مهمترین مباحثی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و همه ما برای اجرای روش ها و سیایت های آن در کشور باید آمادگی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به دشمنی و کینه توزی دشمنان انقلاب اسلامی همه ما موظف هستیم که آمادگی خود را با اجرای برنامه و سیاست های پدافند غیرعامل در کشور نهادینه کنیم.

الهی نیا یادآورشد: حفظ بنیه دفاعی و امنیتی کشور در مقابل تهدیدات احتمالی، اجرای سیاست هاو بسته های اقتصاد مقاومتی به منظور مقابله به تهدیدات اقتصادی دشمن و قوی کرد بنیه های فرهنگی درمقابل تهدیدات و تهاجمات گسترده دشمن باتوجه به اصل پدافندغیرعامل باید در کشور اجرا گردند.

 

*13آبان روز مبارزه با استکبار و استکبار ستیزی

 

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده ضمن اشاره به فرارسیدن 13آبان ماه سالروز تسخیر لانه جاسوسی اظهارکرد: 13آبان ماه از چند جهت دارای اهمیت بسیار است اول اینکه در این روز شاهد بازداشت و تبعيد امام خميني از قم به تركيه در سال(1343ش) توسط رژیم شاهنشاهی بودیم که برای جلوگیری از حرکت روبه جلو انقلاب اسلامی با تبعید 14ساله امام خمینی(ره) به دنبال خاموشی چراغ فروزان انقلاب بودند که با حمایت ملت ناکام ماند و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی در ادامه اظهارکرد: یکی دیگر از جلوه های دارای اهمیت 13آبان ماه بحث تسخير لانه جاسوسي امريکا به دست دانشجويان پيرو خط امام(1358) بود که بنیانگذار انقلاب اسلامی آن را به انقلاب دوم تشبیه کرده است.

امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: حرکت انقلابی دانشجویان پیرو خط امام باعث شکست تاریخی هیمنه استکبار و استکبار ستیزی شده است.

الهی نیا یادآورشد: این حرکت انقلابی باعث خشم امریکایی های شد به طوری که با حمله نظامی از طبس به دنبال آزادسازی گروگان ها و بمباران جماران بودند که امدادهای غیبی در صحرای طبس باعث گرفتار شدن آنها وشکست تاریخی امریکایی ها شد.

خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: دولت امریکا یک دولت عهد شکن، ناقض حقوق بشر، جنگ گستر و غیرقابل اعتماد است که مسوولان ما در برقراری رابطه با آنها باید مراقب باشند.

وی اظهارکرد: امریکایی های هموراه به دنبال اسلام هراسی و ایران هراسی در جهان اند و با اجرای توطئه های استکباری و خیانت کارانه خود این رویه را دنبال می کنند.

 

* شعار "مرگ بر امریکا" از شعار های آرمانی و استکبار ستیزی ما است

 

مسوول نمایندگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنده خاطر نشان کرد: عده ای فکر می کنند با برقراری رابطه با امریکا می توان بر شعار" مرگ بر امریکا" روپوش گذاشت ولی باید خوب بدانند که شعار "مرگ بر امریکا" از شعار های آرمانی و استکبار ستیزی ما است.

وی اظهار کرد: در 13 آبان امسال شاهد برگ زرین دیگری از خلق حماسه عظیم استکبار ستیزی ملت ایران با مشت های گره کرده "مرگ بر امریکا" خواهیم بود.

امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور فصل الخطاب همه گمانه زنی ها در باره برجام بود که زمینه نفوذ دشمن را به طور کلی بست.

الهی نیا اظهارکرد: قطع مکرر برق و شبکه های دیجیتال شهرستان لنده یکی از مهمترین مشکلات این شهرستان است که مسوولان امر باید نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس