آخرین اخبار

پربازدیدها

18. آبان 1394 - 22:17
بخشداری مرکزی لنده از ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی در روستاها وآمادگی لازم برای ایجاد و راه اندازی چهار کتابخانه روستایی در این بخش خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، عادل مرادی بخشدار مرکزی لنده در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنده ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: کتاب و کتابخوانی نیازمند یکسری امکانات و تجهیزاتی است که می تواند در فراگیری مطالب نقش مهم و بسزایی ایجاد کند.

وی افزود: به منظور ترویج فرهنگ کتاب و افزایش سطح مطالعه شهروندان در روستاها تعداد چهار باب ساختمان برای ایجاد کتابخانه روستایی در روستاهای ایدنک، سرآسیاب، چهارراه آل طیب و قیام آماده واگذاری به کتابخانه های عمومی است.

بخشدار مرکزی لنده تصریح کرد: کتابخانه های روستایی متعلق به کس خاصی نیست و همه باید در ترویج فرهنگ مطالعه در روستا سهیم باشند.

وی در خصوص فضاهای بدون استفاده اداره آموزش و پرورش در روستاهای اشاره کرد وگفت: هیچ کس به اندازه دانش آموزان از کتابخانه های روستایی استفاده نمی کند ولی متاسفانه آموزش وپرورش در واگذاری این اماکن مقاومت می کند.

مرادی اظهارکرد: روستای دوستدار کتاب نیز باید بر اساس ملاک ها و شاخصه های مطرح شده انتخاب شود تا زمینه رشد و تعالی مطالعه در این روستا دوچندان شود.

بخشدار مرکزی ضمن گلایه از کتابخانه های عمومی استان اظهارکرد: علی رغم تلاش همه کارکنان و انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنده متاسفانه هیچ گونه حمایتی از سوی مسوولان کتابخانه های عمومی استان در خصوص راه اندازی کتابخانه های روستایی نمی باشیم.

 انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس