آخرین اخبار

10. آذر 1394 - 8:59
معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در گفت و گویی مفصل با پایگاه اطلاع رسانی صبح زاگرس به تشریح آخرین اقدامات در خصوص حادثه (هشتم آذر94) و لغو سخنرانی محکوم فتنه 88 در دانشگاه آزاد یاسوج پرداخت.

خبر لنده، فتاح محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با بیان اینکه نباید در هیچ شرایطی جامعه ناامن و به تشنج کشیده شود، گفت: متأسفانه در این جلسه افرادی که بنا به دلایلی مخالف این جلسه بوده و حتی برخی دیگر از گروه دست اندرکار مورد ضرب و شتم قرار گرفتند که به جد از سوی مراجع ذیصلاح در حال بررسی بوده که دیگر شاهد چنین موضوعاتی نباشیم.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار به کش دار شدن این مسئله و ورود آن به بیرون از دانشگاه و ضرب و شتم یک بسیجی از سوی برخی نیز اشاره کرد و گفت: از تمام جوانب در حال پیگری هستیم و با مسببان این موضوع  چه در درون دانشگاه و چه بیرون از دانشگاه برخورد جدی خواهیم کرد.

 

محمدی به جمع بندی و ارائه اساسنامه کرسی های آزاد اندیشی تشکل های سیاسی درون دانشگاهی خبر داد و گفت:طبق منشور جدید و اخلاقی تشکلهای دانشجویی باید طبق این اساسنامه اجرای کرسی های آزاد اندیشی را در جهت نشاط سیاسی  و در راستای دغدغه مقام معظم رهبری در درون دانشگاهها و سیاسی بودن دانشگاه به جلو ببرند نه اینکه دانشگاه را سیاست زده کنند.

 

 

وی با تأکید بر این موضوع که دانشجویان نباید تحت تأثیر جریانهای سیاسی و سیاسی بازی های احزاب و گروههای خاص قرار گیرند،تصریح کرد: دانشگاه منبع علم و علم آموزی است و نباید آن را با سیاست های غلط گره زد.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: یک دانشجوی آگاه و سیاسی باید سیاست های درون جامعه خود را بداند و اظهار نظر بکند نه اینکه دستاویز گروههای سیاسی شود.

 

محمدی در مورد ضرب و شتم های صورت گرفته در دانشگاه آزاد گفت: هم از طرف بسیج دانشجویی و هم از طرف انجمن اسلامی این دانشگاه افرادی مضروب شده و متأسفانه قضیه شب گذشته هم مزید بر علت شده که این موضوع از سوی مراجع قضایی برای کم تر کردن تشنج  پیگیری شود.

 

وی ادامه داد: طبق قانون باید بدانیم که متعرضین چه کسانی بوده و چه کسانی مورد تعرض قرار گرفته است و این موضوع باید براساس واقعیات مورد پیگیری قرار گیرد.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار با بیان اینکه سران اعضا و تشکلهای دانشجویی باید بر اساس منشور اخلاقی و قانونی فعالیت های خود را در دانشگاه ها پیش ببرند،تأکید کرد: آن چیزی که در تشکلها و جلسات دانشگاهی صورت می گیرد باید مبتنی بر قانون و قانون اساسی باشد.

 

بی انصافی است هم دیگر را تندرو و افراطی بدانیم

 

محمدی به متهم کردن برخی از گروه ها در این جلسه اشاره کرد و گفت: فضای دانشجویی به گونه ای بوده که همیشه فضای نقد وجود دارد و نباید گروه ها و جریان ها در حق دیگر بی انصافی بکنند و برخی دیگر از گروه ها را تندور و افراطی بدانند.

 

ماهیت انقلاب اسلامی نقد منصفانه است

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دریچه نقد را برای هر گروهی که در چارچوب ارزشها و آرمانها قدم برمی دارد باز گذاشته است، بیان کرد:گروه های دانشجویی باید به دنبال فرهنگ سازی باشند و آستانه تأمل خود را بالا ببرند.

 

افرادی که دارای سابقه کیفری هستند را دعوت نکنید

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمدضمن توصیه به گروه های دانشجویی برای دعوت کردن از افراد و اشخاص در جلسات خود در این برهه گفت: تشکل های دانشجویی باید این موضوع را مد نظر خود قرار دهند و آن دسته از افرادی را که محکومیت عام دارند و سابقه فعالیت آنها محکوم و مفتوح بوده را به جلسات خود دعوت نکنند.

 

وی تصریح کرد:تلاش استان بر این است که از افراد افراطی و کسانی که توجهی به منابع ملی و عرق ملی نداشته اند را طبق منشور جدید تشکل های دانشجویی دعوت نخواهیم کرد.

 

مجموعه ها دعوت نکنند

 

محمدی تصریح کرد: گروهها و تشکلهای سیاسی این موضوع را باید در زمزه فعالیت خود قرار دهند و با توجه به شرایط جوی و سیاسی استان کسانی را که به اصول قانون اساسی و حقوق دیگران احترام می گذارند را دعوت کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه گروهها از چهره دلسوز نظام و انقلاب دعوت برای جلسات خود دعوت کنند،بیان کرد: حمایت همه گروه ها ،سیاسیون و مجموعه استان از کسانی است که در راستای پیشرفت و برطرف کردن امور جامعه تلاش می کنند.

 

دشمن به دنبال از بین بردن فرهنگ غنی ماست

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه به مسائل منطقه و در بوق کرنا کردن موضوعات کوچک و نخ نما از سوی غرب در رسانه های خود علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:دشمن امروز در صدد است که ظرفیت فرهنگی و سیاسی ما را خدشه دار کند که در این زمینه نباید راهی برای توطئه دشمن در اینگونه جلسات باز شود.

 

محمدی تصریح کرد: ظرفیت و آستانه تحمل همه گروهها در هر کرسی و هر بحثی باید به صورت منطقی و علمی تجزیه و تحلیل شود نه اینکه افراط و تفریط را چاشنی نقد های خود قرار دهیم.

 

وی به انتخابات و حضور حداکثری مردم در این انتخابات و نقش موثر دانشجویان و جامعه دانشگاهی در این امتحان بزرگ اشاره کرد و گفت:انتخابات اسفندماه آزمون بزرگی برای ملت بوده و این کدورت ها در دانشگاها باعث دور شدن از شعار محوری سال همان همدلی و همزبانی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675