آخرین اخبار

16. آذر 1394 - 21:49
روز دانشجو ,16آذر,خبرلنده ,جریانات سیاسی ,شهرستان لنده, دانشگاه پیام نور, بسیج دانشجویی, فتنه, فتنه گران ,شهید طیب
مسوول بسیج دانشجویی شهید سهرابی ثانی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده:
نفوذ جریانی اصالت کاری دانشگاه ها را تحت الشعاع قرار داد/ دانشجویان ما ادامه دهنده خط فکری شهید طیب هستند
نویسنده: 
سید اسماعیل میری
مسوول بسیج دانشجویی شهید سهرابی ثانی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده: اصالت کاری در دانشگاه متاسفانه به علت نفوذ جریانی تحت الشعاع قرار گرفت و به همین علت است که امروز دانشگاه ها جولانگاه رجال سیاسی و محکومان فتنه 88است.

احمدعلی کریم زاده مسوول بسیج دانشجویی شهید شهرابی ثانی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده ضمن تبریک روز دانشجو اظهارکرد: دانشجویان پیشانی تحولات انقلاب اند و اگر دانشجو به عنوان متفکران و پیش قراولان جامعه  فعالیت نداشته باشد نمی شود به آینده این کشور چندان امیدوار باشیم چرا که آینده از آن همین دانشجویان است.

وی افزود: استاد و دانشجوی برتر در دانشگاه کسی خواهد بود که در ابتدای امر منویات مقام معظم رهبری را به عنوان سند راهبردی جمهوری اسلامی و به ارزش ها و آرمان های اجتماعی، فرهنگی واقتصادی جامعه پایبند باشد.

 

 

مسوول بسیج دانشجویی شهید سهرابی ثانی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده تصریح کرد: دانشجویی موفق کسی است که در مسیر رهبری و ارزش های اسلامی قدم بر می دارد و هدفش خدمت به مردم باشد.

وی افزود: رسالت اصلی دانشگاه ابتدا تربیت دانشجو به عنوان یک خادم برای ارزش های جامعه است، بعد علم اندوزی است.

وی تاکید کرد: خیلی از اندیشمندان بودند که به علت عدم علاقه به تربیت اسلامی و علاقه به علم همواره به دنبال نفی ارزش های اسلامی در فضای دانشگاهی بوده و خواهند بود.

کریم زاده اظهارکرد: یکی از تشکل های خوب دانشجویی را می توان بسیج دانشجویی دانست چرا که بسیج دانشجویی با اجرای منویات مقام معظم رهبری و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی همراه با انسجام گروهی توانسته است موفقیت های مهمی در زمینه های مختلف کسب کند.

 

*بسیج دانشجویی کارهای ارزشمندی در خدمت رسانی به مناطق محروم انجام داد

 

 

مسوول بسیج دانشجویی شهید سهرابی ثانی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده گفت: بسیج دانشجویی کارهای ارزشمندی در خدمت رسانی به مناطق محروم و دور افتاده و همچنین بحث برگزاری اردوهای جهادی فرهنگی به مظور گسترش و ترویج فعالیت های فرهنگی در سطح کشور انجام داده است که الحمدالله تا کنون نیز رضایت مردم را در این زمینه ها توانسته به همراه داشته باشد.

 

*برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در این دولت مغفول مانده است

 

وی در ادامه اظهارکرد: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی باموضوعات مختلف در فضای دانشگاه از جمله کارهای است که متاسفانه در این دولت مغفول مانده است و دانشگاه ها رغبت کمتر نسبت به برگزاری آن دارند.

این دانشجوی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده تاکید کرد: خودشناسی لازمه اصلی رسیدن به بصیرت است لذا تا مادامی که انسان خود شناس نباشد نمی تواند مباحث مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جامعه را مورد تجزیه و تحلیل دقیق قرار دهد.

 

*نفوذ افکار غرب گرایانه و تفکرات فتنه جویانه به وسیله دانشجویان

 

مسوول بسیج دانشجویی شهید سهرابی ثانی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده ضمن اشاره به مسئله "نفوذ "در دانشگاه ها گفت: نفوذ افکار غرب گرایانه و تفکرات فتنه جویانه به وسیله دانشجو یکی از مهمترین مخاطراتی است که فضای دانشگاه را ملتهب و به آشوب خواهد کشانید.

وی خاطرنشان ساخت: ما جنگ فرهنگی با دشمن متحمل شکست شدیم و تنها راه برای جبران شکست ها و غلبه بر دشمن تقویت زیربنا های فرهنگی از دوران پیش دبستانی و ابتدایی است تا بتوانیم در دوران دانشگاه به توجه به هجمه های سایبری موفق باشیم.

کریم زاده یادآورشد: گرایش دانشجویان به مباحث غیرعلمی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین معضلات حاکم بر فضای دانشگاه ها است.

 

*اصالت کاری در دانشگاه متاسفانه به علت نفوذ جریانی تحت الشعاع قرار گرفت

 

وی در ادامه اظهارکرد: اصالت کاری در دانشگاه متاسفانه به علت نفوذ جریانی تحت الشعاع قرار گرفت و به همین علت است که امروز دانشگاه ها جولانگاه رجال سیاسی و محکومان فتنه 88است.

 

*دانشجویان ما ادامه دهنده خط فکری شهید طیب هستند

 

 

مسوول بسیج دانشجویی شهید سهرابی ثانی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده گفت: دانشجویان ما باید ادامه دهنده خط فکری دانشجویانی باشند که لانه جاسوسی را فتح کرده اند آنان ادامه دهنده راه روشن شهید طیب هستند و مدافع واقعی ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی خواهند بود.

وی اظهارکرد: دانشجویان باید پرچمدار نهضت سرخ شهیدان هشت سال دفاع مقدس و شهدای هسته ای در زمینه علم اندوزی به منظور مقابله با دشمنان و ایادی استکبار باشند.

کریم زاده گفت: متاسفانه در خیلی از موارد خیلی از دانشجویان برای خود نمایی در فضای دانشگاهی در مقابل منویات مقام معظم رهبری جبهه گیری سیاسی می کند که نشان از القاء شدن تفکرات غرب گرایانه بر افکار این دانشجویان از بیرون از دانشگاه ها است.

این دانشجوی دانشگاه پیام نور لنده خاطرنشان ساخت: دانشجوی ما باید بداند که در یک مملکت انقلابی و اسلامی زندگی می کند و دنیای غرب بدون داشتن نفع و منفعت سر سوزنی به کشوری کمک نخواهند کرد و کمک آنان نیز برای مستعمره کشورها خواهد بود.

 

*دانشجویان ما باید با بصیرت افزایی خود اجازه حضور فتنه گران را ندهند

 

این فعال فرهنگی گفت: دانشجویان ما باید با بصیرت افزایی خود مسائل مختلف جامعه را با هوشیاری تمام تجزیه و تحلیل نمایند و اجازه حضور فتنه گران را در فضای دانشگاه ها ندهند.

وی یادآورشد: دانشجویان و دانشگاه ها بیشترین ضربات را از جریانات سیاسی متحمل شده است که علت اصلی آن عدم آگاهی و شناخت کافی از پدیده نفوذ است.

کریم زاده گفت: یقیناً وقتی مسوولان دانشگاه ها بدون شناخت کافی از عناصر سیاسی، آنان را جهت سخنرانی به دانشگاه  دعوت می کنند وبعد هم اظهار بی اطلاعی از سوابق سیاسی و محکومیتی این عناصر می کنند تکلیف همه مشخص است که در چه جایگاهی قرار داریم.

مسوول بسیج دانشجویی شهید سهرابی ثانی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده اظهارکرد: اگر قرار باشد دانشجویان حق صحبت کردن نداشته باشند و فضای خفقان بر دانشگاه حاکم شود که دانشگاه از رسالت اصلی خود دور خواهد ماند.

 وی اظهارکرد: آزادی بیان در چهارچوب قانون و شرعیات و خارج از هیاهو های سیاسی که منجر به حذف ارزش های انقلابی شود را هیچ کس برنخواهد تاباند.

 

*حضور فتنه گران را در فضاهای دانشگاهی را هرگز تحمل نخواهیم کرد

وی ضمن اشاره به حوادث دانشگاه یاسوج گفت: ما مسائل مربوط به حضور فتنه گران را در فضاهای دانشگاهی را هرگز تحمل نخواهیم کرد و به دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب و اسلام همچنان پافشاری خواهیم کرد.

کریم زاده یادآورشد: دولت تدبیرو امید هیچ گونه توجهی به اعتبارات بسیج دانشجویی ندارد و دانشگاه ها نیز از این قائده مستثنی نیستند و چشم انتظار تدبیر دولتمردان اند.

مسوول بسیج دانشجویی شهید سهرابی ثانی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده در خصوص عدم اجرای کرسی های آزاد اندیشی اظهارکرد: متاسفانه اجازه برگزاری برای برنامه کرسی های آزاد اندیشی مد نظر مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به بهانه های واهی داده نمی شود اما اجازه حضور فتنه گران در دانشگاه ها به راحتی صادر می شود.

وی گفت: یکی از مهمترین دلایل عدم برگزاری کرسی های آزاد اندیشی فریاد عدالت خواهی و انتقاد صریح از عملکرد دولت در حوزه های مختلف است .

کریم زاده اظهارکرد: دولت باید پاسخگوی سئوالات مبهم دانشجویان در مسائل مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی باشد که متاسفانه فضای نقد سازنده را هم از دانشجویان گرفته اند.

این فعال فرهنگی اظهارکرد: دولت آنگونه که شایسته است در تخصیص اعتبارات دانشگاه ها کم لطفی کرده است و انتخاب روسای دانشگاه های سراسر کشور به جای مدارج عالیه علمی همراه با تغییرات و نگاه های سیاسی بوده و خواهد بود.

وی گفت: مسوولان در سطح کلان به جای اینکه به فکر اندیشه های علمی و ارتقای سطح علمی دانشجویان باشند به دنبال خواست های جناح های سیاسی خود هستند که همین آفت جان دانشگاه ها شده است.

مسوول بسیج دانشجویی شهید سهرابی ثانی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده گفت: ابهت و شخصیت دانشجویان به دلایل مختلف از بین رفته است و دانشجو تنها به مسائل حاشیه ای سرگرم است تا کسب علم و اندیشه.

این فعال فرهنگی ضمن گلایه از بازیچه قرار گرفتن فضای دانشگاهی به مباحث سیاسی اظهارکرد: تقابل اساتید و برخی از دانشجویان پیرامون مسائل سیاسی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نوعی زیره به کرمان بردن است که متاسفانه فضای دانشجویی و دانشگاهی را با چالش روبرو خواهد کرد.

 

*نقش دانشگاه و دانشجویان در انتخابات

 

 

کریم زاده اظهارکرد: دانشگاه در قضیه انتخابات  بیشتری نقش را دارد و مردم را به شایسته سالاری و انتخاب اصلح دعوت کند و زمینه حضور حداکثری را فراهم کند.

وی یادآورشد: هر دانشجو یک سفیر از یک خانواده است چون به عنوان یک فرد تحصیلکرده نقش مهمی در هدایت خانواده به عهده دارد و نقش روشنگری آن باعث تاثیرگذاری آن بر خانواده خواهد شد.

مسوول بسیج دانشجویی شهید سهرابی ثانی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده گفت: دانشجویان باید بازخورد مفاهیم دانشگاه را باتوجه به معیارها و شاخص های انقلاب اسلامی در انتخابات به دیگران معرفی کند.

این فعال فرهنگی تاکید کرد: فامیل گرایی و طایفه گرایی از عوامل مهم در یک تصمیم گیری غلط است، البته تصمیمات خرد جمعی و با طایفه گرایی متفاوت خواهد بود.

کریم زاده گفت:یک کاندید باید دارای ویژگی ها و شاخصه های ممتازی باشد تا بتواند زمینه اعتماد مردم را به خود جلب کند.

وی یادآورشد:حضور حداکثری مردم باید به عنوان اولویت اصلی کار همه به خصوص دانشجویان باتوجه به روشنگری و در صحنه بودن آنها قرارگیرد.

 

*کلام آخر...

 

این فعال فرهنگی تاکید کرد: انتظار داریم نوع نگاه به دانشگاه ها تغییر یابد و در تخصیص اعتبارات و منابع تفاوتی بین دانشجویان لنده ای با تهرانی قائل نباشند.

وی گفت: مسوولان فکر نکنند که شاید شهرستان لنده محروم باشد ولی به لحاظ تفکر دارای استعداهای ژرفی است که خیلی از جوانان این ملت در سطوح کلان مدیریتی کشور نقش ایفا می کنند.

کریم زاده گفت: شاید پیراهنمان کهنه باشد اما فکرمان به روز و در حال آبدیت می باشد و قدرت تجزیه و تحلیل فراوان هست که انتظار داریم به تفکراتمان احترام بگذارند.

با تشکر از همکاری خوب مسول بسیج دانشجویی شهرستان لنده که به ما افتخار داد و در گفت و گوی اختصاصی با ما شرکت نمود.

انتهای پیام/م75

دیدگاه‌ها

احسنت .

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87