آخرین اخبار

9. دى 1394 - 11:58
امام جمعه بخش کبگیان گفت: فرزندان و ثروت اندوزی برخی از خواص بی بصیرت علل پیداش فتنه 88 بود که بعد از فتنه نیز به گروه ساکتین پیوستند و امروز با مظلوم نمایی آشکار می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امام جمعه بخش کبگیان در مراسم یوم الله 9دی در جمع مردم لایتمدار شهرستان لنده ضمن تبریک روز بصیرت و بیداری ملت در روز 9دی اظهارکرد: حضور پرشور و گرم مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه به خصوص روز9دی سرمای و یخبندان یاسوج را از تن و جسمم زدود.

وی افزود:بصیرت یعنی شناخت اولویت ها و ابزارهای دشمن برای خنثی سازی و پیشگیری از توطئه چینی های مجدد توسط دشمنان.

امام جمعه بخش کبگیان تصریح کرد: بصیرت یعنی ایستادگی و استقامت در برابر فشارهای سراسر ریشه دوانیده در فتنه و ایام فتنه گری همراه با ولایت مدای.

وی افزود: از جمله افراد بصیرتمند طول تاریخ اسلام می توان به عمار، حمزه، مقدادو ابوذرغفاری اشاره کرد که در طول زمان با انواع فتنه و دسیسه های فتنه گران روبروشده ولی مسیر راستن ولایت را گم نکردند و هموراه نورولایت در دیده گانشان جاری و ساری بود و تا آخرین لحظه مدافع حریم ولایت بودند و اطاعت از ولی فقیه را امری واجب می دانستند.

وحدانی فر اظهارکرد: هرکجا مباحث فتنه و فتنه گری در میان باشد باید بصیرت و روشنگری هم باشد تا خدعه های فتنه گران و سحر ساحران و فتنه گران را برآب کنند.

 

*امروز عده ای با علم کافی در خصوص حوادث فتنه 88 از بکار بردن لفظ فتنه خودداری می کنند

 

امام جمعه بخش کبگیان در ادامه در خصوص خودداری عده ای از به کاربردن کلمه و لفظ فتنه اشاره کرد وگفت: امروز عده ای با علم کافی در خصوص حوادث فتنه 88 از بکار بردن کلمه و لفظ فتنه خودداری می کنند که گویی فراموش کردنند در فتنه 88 شعار" انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است" را چه کسانی سردادند و با اردوکشی خیابانی اصل نظام را هدف قرارداده و کشور را به سمت هرچ و مرج برده اند.

 

*ملت ایران هیچ گاه در مقابل فتنه و فتنه گران داخلی و خارجی کوتاه نخواهد آمد

 

وی اظهارکرد: ملت ایران هیچ گاه در مقابل فتنه و فتنه گران داخلی و خارجی کوتاه نخواهد آمد و اگر کسی یا کسانی فکر فتنه جدید باشند این بار با شناختی که از فتنه 88هست پاسخی کوبنده و قاطع دریافت خواهند کرد.

وحدانی فر خاطرنشان ساخت: در طول تاریخ اسلام فتنه ها و خدعه های زیادی از سوی فتنه گران و قاسطین و ناکسین اسلام را مورد تهدید قرار داد که بصیرت و روشنگری امامان معصوم(ص) اصحاب همواره باعث خنثی سازی آنان شد.

این خطیب توانا اظهارکرد: زبیری که روزی سیف الاسلام بود در گذر زمان راه راست را گم کرد و با جهل و سهل اندیشی به مقابله با امام علی(ع) و اصحابش برخاست و بی بصیرتی خود را برای همه آشکار ساخت.

 

*فرزندان و ثروت اندوزی، مهمترین علل بی بصیرتی خواص در فتنه 88 بود

 

امام جمعه بخش کبگیان گفت: فرزندان و ثروت اندوزی برخی از خواص بی بصیرت علل پیداش فتنه 88 بود که بعد از فتنه نیز به گروه ساکتین پیوستند و امروز با مظلوم نمایی آشکار می شوند.

وی تاکید کرد: سکوت خواص بی بصیرت در ایام فتنه 88نشان از سکوت تاریخی ساکتین در مقابل فتنه ها و دست داشتن آنان در برخی از این فتنه ها بود.

وحدانی فر یادآورشد: مسئله انتخابات سال88 مسئله برگزاری یک انتخابات به تنهایی نبود بلکه مسئله آرمان خواهی مردم از نظام بود.

 

*9دی دفاع از مسئله ولایت فقیه و ارزش ها و آرمان های نظام بود

 

خطیب جمعه شهر چیتاب گفت: 9دی دفاع از مسئله ولایت فقیه و ارزش ها و آرمان های نظام بود که همه مشارکت داشتند و هیچ کسی نمی تواند آن را یک مسئله جناحی قلمداد کرد.

وی در ادامه ضمن اشاره به تبلیغات رسانه های شبکه های ماهواره ای از چندین ماه قبل از انتخابات اشاره کرد و گفت: پروژه تقلب در انتخابات 88از ماه ها قبل از انتخابات طراحی و سناریویی ازقبل طراحی شده بود که یکی از سران فتنه ساعت 11شب در حالی که هنوز مردم در حال رای دادن بودند کنفراس خبری برگزار می کند و خود را پیروز قاطع انتخابات معرفی کند و تخم نفاق و دودستگی را با همراهی شبکه های ماهوراه ای در فتنه 88کاشت.

وی خطاب به فتنه گران گفت: آنانی که می خواهند نور انقلاب اسلامی را خاموش کنند باید منتظر پاسخ های محکم مردم باشند.

 

*فرزندان عمارها و مقدادها هرگز به فتنه گران اجازه فتنه جدید نخواهد داد

 

امام جمعه بخش کبگیان گفت: فرزندان عمارها و مقدادها هرگز به فتنه گران وحامیان آنان اجازه نخواهند داد باردیگر فتنه و فتنه گران خودنمایی کنند.

وحدانی فر به اهمیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و بصیرت در انتخابات اشاره کرد وگفت: بصیر بودن و آگاهی داشتن در انتخاب دلسوزان نظام برای خدمت در خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از مهمترین وظایف مردم در انتخابات است.

وی اظهارکرد: ثبت نام بیش ازهشت صدنفر در انتخابات خبرگان رهبری نشان از فتنه جدیدی است که توسط فتنه گران در حال شکل گیری است که تنها راه مقابله با آن انتخاب بصیرتمندانه است.

انتهای پیام/م75

دیدگاه‌ها

واقعأ سخنرانی ایشان بسیار زیبا بود . درود بر ایشان و مرگ بر فتنه گران .

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس