آخرین اخبار

26. دى 1394 - 17:26
یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه نباید فریب لبخند های زهرآلود فرانسوی ها را بخوریم زیرا هنوز جنایت هایشان یادمان هست، گفت: ملاقات کاشانک بوی نفوذ می دهد زیرا نفوذ همیشه دزدانه نیست.

به گزارش خبرلنده به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید هادی افقهی، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار تهران نیوز در واکنش به نشست محرمانه‌ای با عنوان “ملاقات کاشانک” در مرکز دائره المعارف اسلامی، گفت: موضوع مربوط به حضور یک دیپلمات در سطح سفیر در این جلسه است که بدون اطلاع وزارت خارجه بوده و در ارتباط با موضوعات حساس و سرنوشت ساز داخل کشورمان است که البته این موضوع خارج از عرف دیپلماتیک است؛ به همین جهت سخنگوی وزات خارجه نسبت به این مسئله تذکردادند که این نوع مسائل باید در چهار چوب قوانین کشور میزبان صورت بگیرد لذا اصل حرکت خلاف شئونات دیپلماتیک است

وی با بیان اینکه این موضوع از جانب سفیر و سفارت فرانسه قابل مواخذه است، اظهار کرد: از سوی دیگر افرادی که با این مقامات می نشینند و با عنوان دائره المعارف اسلامی که ربطی به دیپلماتیک ندارد گپ و گفت می کنند، واقعا باید بگویند که این نشست چه معنای دارد و چه موضوعاتی می تواند در این رابطه مطرح باشد لذا ما باید درس عبرت بگیریم از نفوذ و فریادهایی که رهبر انقلاب از نفوذ گفتند.

این کارشناس مسائل سیاسی ضمن بیان اینکه این افراد برای نفوذ خود را در قابل دوست جلوه می دهند و به ارائه نصیحت، هم اندیشی، هم فکری و غیره می پردازند تا مسائل خودشان را القا می کنند، افزود: در این میان مخصوصا اگر افراد مخاطب ساده لوح و ناشی و از پیچیدگی های مسائل آگاه نباشند به راحتی کشورهایی نظیر انگلیس، فرانسه و آمریکا می توانند مسائلشان را تبلیغ کند.

افقهی با تاکید بر اینکه افراد باید جایگاه خودشان را لحاظ می کردند وگرنه سفیر فرانسه در این ایام و این نشست چکار دارد؛ ادامه داد: دخالت های سفارت انگلیس در سال ۸۸ را فراموش نکردیم؛ آنها مرکز فرماندهی عملیات روانی تشکیل داده بود و از آنجا مدیریت بحران می کردند و وقتی عناصرشان دستگیر شدند اعتراف کردند که به هدایت افراد و اینکه به این طریق نقشه هایشان اجرایی میشد.

وی تصریح کرد: شاید طرف های ایرانی بحث توطئه را نداشته باشند و این جلسه به گستردگی و با ن نوع نگرش نبوده باشد و صرفا در حد یک ملاقات بوده ولی به قول رهبر انقلاب آنها خبیث بوده و به دنبال نفوذ هستند.
این کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: هم اکنون حساس ترین انتخابات را در پیش داریم و مردم می خواهند منتخب خودشان را تعیین کنند که در این شرایط چنین نشست های شبهه ناک است و بد نامی می آورد برای افرادی که در این جلسات شرکت کنند، آن هم در جاهای رسمی مملکت نظیر مرکز دائره المعارف اسلامی که تناسب موضوعی هم با سفارت فرانسه ندارد.

افقهی با تاکید بر اینکه ملاقات کاشانک بوی نفوذ می دهد زیرا نفوذ همیشه دزدانه نیست و تحت عناوین براق و وجیه صورت می گیرد، گفت: رهبر انقلاب فرمودند که آنها دنبال نفوذ فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و غیره هستند از این رو باید از نفوذ و فتنه سفارتخانه ها درس بگیریم زیرا این مهم اتفاق افتاده و هزینه هایی را به روی دست ملت گذاشته است.

وی با یادآوری اینکه اگر لانه جاسوسی را نداشتیم و دخالت سفارت انگلیس نبود شاید میشد گفت که مشکلی نیست، اظهار کرد: عده ای باید بیشتر حواسشان را جمع کنند زیرا فرانسه هنوز منافقین را در آغوش گرفته و حمایت می کند و برنامه های تلویزیونی این گروه منافق در فرانسه تهیه می شود.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: هنوز جنایت های فرانسوی ها را فراموش نکرده ایم و یادمان هست موشک هایی که به صدام دادند و خون های آلوده ای که به کشورمان ارسال کردند از این رو نباید فریب لبخند های زهرآلودشان را بخوریم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس