پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

14. بهمن 1394 - 23:32
جشنواره فرهنگی دانشجویی قوم لر, خبرلنده ,فرهنگ ,قوم لر ,خرده فرهنگ های ملی, پوشش لباس, غذاهای سنتی
با حضور نخبگان و چهره های شاخص قوم لر برگزار خواهدشد:
برگزاری جشنواره فرهنگی دانشجویی قوم لر در تهران
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
جشنواره فرهنگی دانشجویی قوم لر به همت جمعی از نخبگان و چهره های شاخص دانشگاهی قوم لر از 12 استان کشور در تهران برگزار خواهدشد.

آرام آبانگاه دبیرجشنواره فرهنگی قوم لر در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده ، ضمن تبریک دهه مبارک فجردر خصوص جشنواره فرهنگی قوم لر اظهارکرد: این جشنواره با هدف شناساندن فرهنگ اصیل قوم لر به عنوان یکی از مهم ترین خرده فرهنگ های ملی و دینی در کشور برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره با حضور دانشجویان 12 استان کشور شامل کهگیلویه و بویر احمد ،لرستان،همدان،ایلام،فارس، چهارمحال و بختیاری,اصفهان،خوزستان،قزوین،اراک،هرمزگان و بوشهر برنامه ریزی و برگزار می شود.

دبیر جشنواره فرهنگی دانشجویی قوم لر به اهداف اصلی این جشنواره اشاره کرد وگفت: در این جشنواره بیش از هفت غرفه مربوط به شهدای شاخص و زندگی نامه آنها، نخبگان لر در عرصه های مختلف، پوشش لباس و حجاب، توریسم و جغرافیا در راستای ایران شناسی،غذاهای سنتی ایرانی و قومی،صنایع دستی و کتاب در حوزه ی فرهنگ اسلامی از جمله مهم ترین غرفه های این جشنواره خواهد بود.

وی  یادآور شد: اجرای زنده گروه های موسیقی محلی از استان های مختلف لر تبار و برنامه های شعر خوانی و طنز اجتماعی از بخش های جذاب این جشنواره خواهد بود.

آبانگاه همچنین از محدودیت های مالی در راه برگزاری این جشنواره خبر داد گفت: امیدوارم همه دوستداران قوم لر نسبت به ترویج فرهنگ اصیل قوم لر و شناساندن آن به سایر اقشار جامعه تلاش کنند و نسبت به تامین هزینه های مالی ما را یاری نمایند.

وی تاکید کرد: این جشنواره هفته سوم اسفند ماه امسال با حضور نخبگان و چهره های شاخص دانشگاهی قوم لر از 12 استان  کشور در تهران برگزار می شود.

لینک کانال تلگرام و ارتباط مستقیم با عوامل اجرایی : ttps://telegram.me/jashnvare_lor_tehran

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس