پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

6. خرداد 1395 - 7:19
انتقاد و طرح سؤال رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از یکی از مسؤولان کشوری با تهدید مواجه شد.

به گزارش خبرلنده به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، سید ابوالفضل  معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری در همایش کارآفرینی و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد شرکت کرد تا از برنامه‌هایش برای توسعه روستاهای این استان بگوید و فکری به حال حمایت از جامعه مولد روستایی کند.

معاون توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری، فارغ از دیگر دستاوردهای این سفر، بار دیگر ادعای سال پیش خود را تکرار کرد و از وامی چهار درصد به کشاورزان و تعاونی‌های تولید این استان خبر داد که نه تاکنون کشاورزی آن را دریافت کرده و نه هم شرایط عملیاتی شدن آن وجود دارد.

وی گفت: قرار است 15 درصد بهره این تسهیلات را استانداری‌ها، بنیاد مستضعفان و معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری پرداخت کند تا در نهایت کشاورزان بهره‌ای کمتر از پنج درصد پرداخت کنند.

وعده‌ای که سال قبل نیز از سوی وی مطرح شد ولی رنگ عمل نگرفت این بار نیز گویا هیچ پشتوانه‌ای ندارد و در قانون بودجه نیز منابع اعتباری آن پیش‌بینی نشده است.

بعد از این وعده‌ها، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با صراحت خاص خود بدون ملاحظه کاری در مقابل معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری به چنین وعده بدون پشتوانه‌ای اعتراض کرد و گفت: این وام‌های چهار درصدی که شما پارسال هم از آن‌ها وعده داده‌اید کجا هستند که هزاران کشاورز و سرمایه‌گذار این استان حاضرند تسهیلات بالای 14 درصد هم بگیرند!

وی گفت: پرداخت بهره این تسهیلات را بر عهده استانداری قرار دادید که اعتباری ندارند و فقط برای مردم و روستائیان، توقع ایجاد می‌کنید و از وفای به عمل خبری نمی‌شود.

این صراحت متولی کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد، مسؤول کشوری را برآشفته کرد به طور که او را تهدید کرد و گفت: به وزیر جهاد کشاورزی می‌گویم که شما در یک استان با دولت مخالفت کردید!

وی گوهرگانی را متهم به بی‌اطلاعی کرد در حالی که هیچ روستایی در یکسالی که رضوی چنین وعده‌ای را داده، چنین تسهیلاتی را استفاده نکرده است.

وعده تکراری این مسؤول همچنین واکنش مدیرکل صدا و سیمای این استان را نیز در پی داشت؛ یوسف افشارنیا گفت: در حالی که شما از نبود اعتبارات در استانداری می‌گویید، برای کشاورزان توقع پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ایجاد کردید و آن‌ها این مطالبه را دنبال می‌کنند که شما قولی داده بودید و به آن عمل نکردید.

چنین برخوردهایی با یک مدیر آن هم از سوی مسؤول کشوری و تهدیدهای غیرمعمول او، باب انتقاد را خواهد بست تا مدیران ملی به همین راحتی و بدون پاسخگو بودن وعده‌هایی دهند که در مناطق محروم روی عمل به خود نمی‎بینند.

طرح وعده‌هایی که اعتماد مردم را از بین می‌برد و این موضوع آسیب‌های بزرگی را به دنبال دارد.

در چند سال گذشته، با تسهیلات اندک صندوق توسعه ملی بیش از 50 طرح اقتصادی گلخانه و مرغداری و پرواربندی در مناسبت‌های دهه فجر و هفته دولت به دست استاندار، وزیر و معاونین جهاد کشاورزی افتتاح شده و به عنوان مثال در این دو سال پرورش گل شاخه بریده از 6.5 میلیون شاخه به 13.5 میلیون شاخه در استان رسیده که قدمی بزرگ در توسعه بخش کشاورزی این استان است.

همچنین در دو سال گذشته، بیش از 20 پروژه نیمه کاره در حوزه آب و خاک و تأمین آب اراضی کشاورزی به بهره‌برداری رسیده است.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس