آخرین اخبار

6. خرداد 1395 - 19:26
مدیر روابط عمومی بانک مرکزی ایران گفت: روز گذشته مبلغ وام ازدواج به جوانان از 3 میلیون به 10 میلیون ارتقا یافت متاسفانه تاکنون در ارتباط با زمان پرداخت این وام به جوانان تصمیمی گرفته نشده است.

به گزارش  خبرلنده به نقل از  " آرمان کرمان" ، روز گذشته جوانانی که برای ثبت نام وام ازدواج به سامانه بانک مرکزی وارد شدند با یک عبارت رو به رو شدند به هر یک از زوجین مبلغ 100 میلیون ریال وام ازدواج تعلق خواهد گرفت.

 

محمد علی کریمی مدیر روابط عمومی بانک مرکزی ایران در ارتباط با زمان پرداخت این وام گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته تامین مالی این وام از طریق حساب های پس انداز و قرض الحسنه صورت خواهد گرفت.

 

وی افزود:  از آنجا که اختصاص وام 10 میلیون تومانی به جوانان نیازمند حدود 12 هزار میلیارد تومان می باشد  در حال حاضر بخشی از منابع مالی برای تامین اعتبار این وام وجود ندارد و بانک مرکزی در تلاش است تا موانع موجود در این مسیر را بردارد.

 

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی ایران اظهار داشت: با توجه به اینکه تاکنون 450 هزار نفر از جوانان باقیمانده در انتظار وام 3 میلیون تومانی می باشند و مشمول وام 10 میلیونی خواهند شد به علت کمبود منابع مالی در پرداخت ها با محدودیت همراه هستیم.

 

کریمی ادامه داد: پیش بینی می شود در سال جاری 800 هزار ازدواج در کشور صورت گیرد و با توجه به اینکه 450 هزار نفر از قبل در انتظار این وام هستند بانک ها در مجموع باید به 1 میلیون و دویست و پنجاه هزار نفر وام اعطا کنند.

 

وی یادآور شد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا کنون 25 بانک در سراسر کشور موظف به پرداخت وام ازدواج به جوانان هستند و تقریبا شامل تمامی بانک های موجود در کشور می شود.

 

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی ایران تصریح کرد: بر مبنای قانون عملیاتی بانکداری بدون ربا ، بانک ها موظف هستند که نسبت به بازگشت اصل خود ضمانت از جوانان دریافت کند و احتمال دارد که نحوه ضمانت برای دریافت وام تغییر کند لذا در تلاشیم تا کمترین مزاحمت و دردسر برای جوانان فراهم شود.

 

کریمی تاکید کرد: تاکنون در ارتباط با زمان پرداخت این وام به جوانان تصمیمی گرفته نشده و امیدواریم که تا پایان هفته آینده بعد از بررسی های انجام شده اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس