پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

22. خرداد 1395 - 16:41
امام جمعه شهرستان لنده گفت: فرهنگ اساس استقلال یک کشور است و بالاترین عنصری که در موجودیت یک کشور و جامعه تاثیرخواهد داشت بحث فرهنگ و مسائل فرهنگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، حجت الاسلام مهدی کیانی اصل امام جمعه شهرستان لنده در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته لنده ضمن تبریک به مناسب فرارسیدن ماه مبارک رمضان ماه خودسازی انسان و تقرب به درگاه الهی اظهارکرد: ماه رمضان ماه جبران خطاها و ماه ایجاد ترسیم نقشه راه یکسال انسان است.

وی افزود: ماه رمضان مانوس شدن با قرآن و استفاده از ظرفیت عظیم این ماه برای خودسازی هرچه بهتر انسان است.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: فرهنگ اساس استقلال یک کشور است و بالاترین عنصری که در موجودیت یک کشور و جامعه تاثیرخواهد داشت بحث فرهنگ و مسائل فرهنگی است.

وی تاکید کرد: به همین علت است که دشمنان به دنبال تغییر فرهنگی دینی و ملی ما هستند و برای این تغییر با توطئه ها و ترفندهای مختلف در حال کار هستند.

کیانی اصل اظهارکرد: انحراف فرهنگی جامعه باعث انحراف کل جامعه خواهد شد چرا که فرهنگ پایه و اساس هرجامعه ای است.

خطیب جمعه لنده گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی فرمودند: ما از حمله نظامی و تهدید و تحریم نمی ترسیم بلکه آن چیزی که کشور در معرض خطر قرار می دهد وابستگی فرهنگی به غرب است که این خیلی خطرناک است.

وی یادآورشد: مقام معظم رهبری سالهای زیادی است که توجه به مباحث فرهنگی را مطرح می نمایند و امسال نیز فرمودند که فرهنگ در دراز مدت از اقتصاد مهم ترخواهد بود.

امام جمعه شهرستان لنده در ادامه ضمن خطاب به مسئولان گفت: احساس می کنیم در مسائل فرهنگی ولنگاری شده است و مسئولان در این امر سهل انگاری می کنند.

وی اظهارکرد: همه ما در ازبین رفتن فرهنگ مقصر هستیم چرا که پذیریش فرهنگ غرب به خودی خود باعث از بین رفتن فرهنگ خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده گفت: ما دارای فرهنگی غنی ایرانی اسلامی هستیم نباید تحت تاثیر فرهنگ های که عمر آنان به ده سال و پانزده سال بیشتر نمی سرد اکتفا کنیم.

وی تاکید کرد: برخی از مسئولان نه تنها کمی که به مباحث فرهنگی نمی کنند عاملی هستند برای فرهنگ هراسی در جامعه که جوانان مومن و انقلابی می خواهند به دنبال آن بروند.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: بدحجابی و بی حجابی عاملی است برای مفاسد اجتماعی و اقتصادی که انتظار می رود مسئولان بیشتر در این زمینه همکاری کنند.

وی تاکید کرد: ما نمی‌گوئیم تمام مشکلات با حجاب برطرف می‌شود ولی مطمئن هستیم با بدحجابی مشکلات جامعه افزونتر خواهد شد.

کیانی اصل در ادامه به حضور بازرسان ستاد بحران کشور درشهرستان لنده اشاره و گفت: حضورو بازدید بازرسان ستاد مدیریت بحران کشور در شهرستان نباید به همین حضور تنها ختم شود بلکه باید منشا خیر و برکتی باشد برای مشکلات اساسی مردم در شهرستان.

امام جمعه لنده در ادامه با تبریک سالروز تشکیل جهاد کشاورزی افزود: مسؤولان جهاد کشاورزی باید علاوه بر حمایت از کشاورزان اقتصاد مقاومتی را که ریشه در مسائل کشاورزی دارد را زنده و پویا نگهدارند.

خطیب جمعه شهرستان لنده در پایان به قطع مکرر آب در شب‌های ماه مبارک رمضان اشاره و گفت: گلایه مردم در خصوص قطعی شبانه آب کاملاً درست است و مسئولان امر باید زمینه رفاه و آرامش هرچه بهتر مردم روزه دار را فراهم سازند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس