پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

14. تير 1395 - 23:48
روز شهرداری ,خبرلنده ,عملکرد شهرداری لنده, پروژه های عمرانی ,فضای سبز, لنده, پارک ,جدول کشی ,آسفالت, پیاده روسازی ,توسعه فضای سبز
گفت وگوی اختصاصی خبرلنده با شهردار لنده به مناسبت روز شهرداری:
افزایش6درصدی سرانه فضای سبزدر لنده/اجرای 25هزارمترمربع پیاده رو سازی/افتتاح ساختمان شهرداری با 1800متر زیربنا
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
شهردار لنده گفت: توسعه فضای سبز شهری یکی از مهمترین اقدامات و تصمیمات اساسی شهرداری بوده است که خوشبختانه در طول مدت این سه سال از 3درصد به 6درصد سرانه فضای سبز شهری ارتقا یافت که نرم کشوری آن 12می باشد که امیدواریم بتوانیم تا رسیدن به نرم کشوری تلاشی دوچندان داشته باشیم.

محمد تقی تقی زاده شهردار لنده در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده ضمن تبریک14تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها اظهارکرد: شهرداری یکی از مهمترین نهادهای اجتماعی است که بیشترین نقش و سهم را در توسعه فضای فرهنگی، فضای سبز، پروژهای عمرانی و کارهای عام المنفعه و خدماتی دارد.

وی افزود: تعامل سازنده اعضای شورای شهر با شهرداری به جهت توسعه کمی و کیفی خدمات شهری و عمرانی در سطح شهرلنده به گونه ای است که تاکنون شاهد پیشرفت های قبل توجهی در حوزه عمران و آبادانی شهرلنده داشته ایم.

شهردار لنده تصریح کرد: سال 94یکی از سخت ترین سالها به لحاظ اعتباراتی بوده است ولی علی رغم همه مشکلات مالی ، گام های بلندی در جهت بهبود خدمات و توسعه مبلمان شهری برداشته است.

وی تاکیدکرد: در سال گذشته بیش از 8کیلومتر عملیات جدول کشی در سطح شهر لنده و شهرک های فجر، شهیدرجایی و سرآسیاب داشته ایم که این روند در سال جدید نیز در حال اضافه شدن می باشد.

تقی زاده اظهارکرد: توسعه فضای سبز شهری یکی از مهمترین اقدامات و تصمیمات اساسی شهرداری بوده است که خوشبختانه در طول مدت این سه سال از 3درصد به 6درصد سرانه فضای سبز شهری ارتقا یافت که نرم کشوری آن 12می باشد که امیدواریم بتوانیم تا رسیدن به نرم کشوری تلاشی دوچندان داشته باشیم.

وی گفت: در بحث توسعه فضای سبز بیش از12هزار نهال در سطح پیاده روهای شهر کاشته و به صورت روزانه آبیاری و نگهداری می شود که به منظور ترویج فرهنگ فضای سبز شهری بیش از دو هزار اصله نهال نیز بین مردم به طور رایگان تحویل مردم شد.

شهردار لنده یادآورشد: یکی از مهمترین و اساسی ترین اقدامات شهرداری در جهت توسعه فضای سبز بحث جداسازی آب شرب از فضای سبز شهری بود که خوشبختانه با استفاده از سیستم های نوین آبیاری قطره ای و بارانی در حال آبیاری می باشند.

وی ضمن اشاره به بحث پارک ها در سطح شهر گفت: احداث پارک امید به مساحت بیش از سه هکتار و اصلاح و توسعه فضای سبز پارک ورودی شهر و بلوارها از مهمترین اقدامات شهرداری در جهت توسعه فضای سبز شهری بوده است.

تقی زاده در ادامه یادآورشد: یکی از مهمترین ویژگی های مبلمان شهری بحث ساخت میدان و نصب المان در میدان ها است که الحمدالله شهرلنده دارای بیش از هشت میدان و هشت المان به تناسب فرهنگ شهرستان می باشد.

شهردار لنده خاطرنشان کرد:در بحث پیاده روی سازی و حفظ پیاده روها نیز بیش از25هزارمترمربع عملیات بتن ریزی و پیاروی سازی در سطح شهر و شهرک ها صورت گرفت که در نوع خود اقدامی بزرگ برای مباحث عمرانی می باشد.

وی گفت: در خصوص بازگشایی معابر و خیابان ها در ورودی شهرلنده از سمت لیکک از 6متر به بیش از20متر بازگشایی داشته و در سایر خیابان ها نیز در حال تعریض و بازگشایی هستیم.

تقی زاده درادامه به افتتاح ساختمان جدید شهرداری اشاره کرد و گفت: ساختمان جدید شهرداری با بیش از بیست میلیارد ریال اعتبار با زیربنای 1800متر مربع بزرگترین ساختمان در شهرداری های استان است که بزودی شهرداری به این ساختمان نقل مکان خواهد کرد.

 

وی گفت: در سنوات گذشته در بحث توسعه زیرساخت های اداری نیز دارای مشکلات اساسی بوده ایم که با همت والای شورای شهر و شهرداری در ساختمان جدید تمام واحد های شهرداری دارای سیستم های رایانه ای و مجهز به اتوماسیون اداری پیشرفته خواهد بود.

شهردار لنده در ادامه به بحث یکسان سازی تابلو شهدای شهرستان و نصب آنان در سطح شهر نیز اشاره کرد وگفت: یکی از مهمترین اقدامات شهرداری لنده که در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام داده است بحث نصب ویکسان سازی تابلوهای شهدای شهرستان برای اولین بار در سطح شهر بوده است.

وی گفت: برگزاری موفق دومین همایش توسعه شهرستان لنده به همت شهرداری و شورای شهر لنده بود که نتایج و پیامدهای مثبتی به همراه داشته است.

تقی زاده در ادامه اظهارکرد: به منظور اطلاع رسانی دقیق و شفاف فعالیت های عمرانی،فرهنگی و توسعه ای شهرداری و شورای اسلامی شهرلنده بحث ایجاد و راه اندازی پرتال اطلاع رسانی شهرداری لنده بود که تاثیر زیادی در جهت اطلاع رسانی خدمات و عملکرد این شهرداری داشته باشد.

وی در ادامه اظهارکرد: شهرداری و شورای شهر لنده به جهت ارتقای سطح اداری شهرستان لنده کمک های فراوانی برای استقلال ادارات شهرستان انجام داده است که کمک به افتتاح ساختمان فرماندهی نیروی انتظامی،آموزش وپرورش، راهنمایی و رانندگی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر ادارات شهرستان داشته است.

شهردار لنده در ادامه این گفت و گو به مستند سازی املاک شهرداری و در اختیار قراردادن زمین برای ساخت فرهنگسرای شهید طیب نیز اشاره کرد.

وی در ادامه به راه اندازی کمیسیون ماده 100 و ماده 77برای اولین بار در سطح شهرداری لنده نیز اشاره کرد.

تقی زاده در ادامه به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: اجرای جشن های مختلف مذهبی و ملی در پارک ورودی و کمک مالی به برنامه های مختلف فرهنگی، مذهبی و ملی به خصوص هیئت های عزاداری در سطح شهرستان از مهمترین برنامه های فرهنگی این شهرداری بوده است.

شهردار لنده اعتبارت دریافتی از محل تملک و دارایی شهرستان لنده را تنها مبلغ سه میلیارد ریال دانست و گفت: متاسفانه علی رغم همه این مشکلات اعتبارت دریافتی از محل تملک و دارایی شهرستان لنده را تنها مبلغ سه میلیارد ریال می باشد که به هیچ عنوان جواب گوی نیاز این شهرستان نیست.

وی به جمعیت شب و روز شهر لنده اشاره کرد وگفت: جمعیت روز شهرلنده بیش از 21هزارنفر و جمعیت شب آن به بیش از 18هزار نفر می رسد که کل جمعیت شهرستان لنده نیز بیش از 22هزارنفر می باشد.

انتهای پیام/م75

دیدگاه‌ها

یک سوال: به نظر شما 1800 مترمربع برای ساختمان شهرداری چه توجیهی دارد؟ مگه قراره رژه نیروهای مسلح یا مراسمات مختلف و نماز عیدفطر در انجا برگزار شود؟

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس