آخرین اخبار

16. تير 1395 - 5:58
واکنش روزنامه های اصلاح طلب به عدم حضور عارف در ضیافت افطاری روحانی/
آرمان: دولت به یار نیاز دارد نه بار/آفتاب یزد: عارف از رفتار اصلاح طلبان و دولتی ها ناراحت است
عدم حضور محمدرضا عارف در ضیافت افطاری که پیش از این نیز توسط برخی رسانه‌ها به آن پرداخته شده بود، کار را به جایی رساند که رسانه های اصلاح طلب با تیترهایی متفاوت و از جنس انتقاد نیز به آن واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرلنده به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عدم حضور محمدرضا عارف در ضیافت افطاری که پیش از این نیز توسط برخی رسانه‌ها به آن پرداخته شده بود، کار را به جایی رساند که رسانه های اصلاح طلب با تیترهایی متفاوت و از جنس انتقاد نیز به آن واکنش نشان دادند.

 

روزنامه اصلاح‌طلب آرمان در گزارشی انتقادی نسبت به عدم حضور محمدرضا عارف در ضیافت افطاری رئیس جمهور، خطاب به وی نوشت که دولت به یار نیاز دارد نه بار؛ این در حالی است عارف پیش از این فداکاری های فراوانی را از خود برای بهبود وضعیت اصلاح‌طلبان و رای آوردن روحانی انجام داده بود.

 

محمدرضا عارف از انتخابات سال 92 تا کنون از خودگذشتگی های فراوانی را برای طیف اصلاحات از خود نشان داد ولی در عوض بجای بازخورد و رفتار درست با وی اصلاح‌طلبان سعی در تخریب و راندن وی انجام دادند.

 

عارف در انتخابات 92 با کناره گیری از دور انتخابات به نفع روحانی و گذشتن از حق خود کمال همکاری را با روحانی و طیف اصلاحات انجام داد؛ در حالی که انتظار می رفت بعد از این رفتار برخورد شایسته ای با وی انجام شود ولی چنین چیزی رخ نداد و روز به روز عارف صدمات زیادی از سوی طیف اصلاحات دید.

 

اصلاح طلبان حتی در انتخاب ریاست مجلس نیز به وی رای ندادند و باعث شدند فردی دیگر بر کرسی ریاست مجلس تکیه کند، این در حالی بود که اغلب رسانه های اصلاح طلب بر این باور بودند که اکثریت مجلس دراختیار اصلاح طلبان است، با این حال اکثریت مجلس به لاریجانی رای دادند و هیچگونه حمایت از وی برای ریاست و حتی نائب رئیس انجام ندادند.

 

 

همچنین روزنامه آفتاب یزد نیز در گزارشی با بررسی عدم حضور عارف در ضیافت افطاری روحانی نوشت: عدم حضور عارف در ضیافت افطاری روحانی دلایل متعددی می تواند داشته باشد؛ میتوان عدم این حضور را دلخوری عارف از نحوه برخورد طیف اصلاحات در چندین انتخابات اخیر دانست.

 

 دلخوری عارف از روحانی  به دلیل آنکه پیش از انتخابات ریاست مجلس برخی دولتی های عضو حزب اعتدال و توسعه طی تماس هایی در روز رای گیری برای کرسی ریاست، از نمایندگان خواسته بودند تا به لاریجانی رای دهند. یک هفته قبل از آغاز مراسم افتتاحیه مجلس دهم، هم حزب اعتدال و توسعه در سالن اجلاس سران مراسمی را تدارک دید و در آن از علی لاریجانی برای سخنرانی در آن نشست دعوت کرد.

 

شاید این دلخوری پر بیراه هم نباشد چرا که باید خاطرنشان کرد که جلوس روحانی بر کرسی پاستور، مرهون فداکاری منتخب مردم نخست مردم تهران است و زمانی که دولت می توانست این از خود گذشتگی را با رعایت اصل تفکیک قوا جبران کند، این فرصت مهم را از دست داد و برخی دولتمردان در انتخابات ریاست مجلس دخالت کردند.

 

پیام بعدی عارف  گواه آن است که بنا نیست نمایندگان مجلس دهمی همواره با دولت یازدهم به مصالحه و مسامحه بپردازند و همین عدم حضور رئیس فراکسیون امید مبین آن است که در بر پاشنه دوستی همیشگی و نادیده گرفتن سیاست های اشتباه دولت نمی چرخد و قرار نیست نمایندگان هم سو با دولت همواره بر عملکرد تدبیر و امیدی ها مهر تائید بزنند.

 

در نهایت باید گفت عدم حضور عارف در مراسم ضیافت افطاری رئیس جمهور تنها دو دلیل دارد، اول اینکه عارف دلخوریش را نسبت به عملکرد دولت ابراز کرده و همچنین به دولت هشدار داده است و عارف زین پس مهر سکوت دهانش را شکسته و دگر بنا ندارد بنا به مصلحت مهر تائید بر عملکرد دولت بزند و نظاره گر بدعهدی های هم پیمانانش باشد.

 

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://t.me/joinchat/AAAAAEGMzGypJ0js3R6rKg
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس