آخرین اخبار

پربازدیدها

7. شهريور 1395 - 19:06
دیدار چهره به چهره ,مردم ,خبرلنده ,رئیس شورای اسلامی شهرلنده,طلاق,اعتیاد,نخبه های دانشگاهی,سرمایه های انسانی,بحران بیکاری,جاده لنده به تراب ,چشمه موگرمون ,لنده
گلایه رئیس شورای اسلامی شهرلنده از مسئولان استانی:
فراموشی نخبه های لنده ای از سوی مدیران استانی
رئیس شورای اسلامی شهرلنده با گلایه از عدم استفاده از چهره های شاخص و نخبگان دانشگاهی گفت: شهرستان لنده با داشتن نیروهای نخبه و چهره های شاخص دانشگاهی حتی یک مدیرکل و یا معاون مدیرکل در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد ندارد لذا انتظار دارم دولت بحث توازن منطقه ای را در بحث استفاده از نیروهای نخبه این شهرستان در برنامه کاری خود داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، سید محسن جعفری رئیس شورای اسلامی شهرلنده در دیدار چهره به چهره مردم با استاندار و مدیران کل استانی در مسجد حضرت رسول اکرم(ص) شهرک شهید رجایی لنده ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهارکرد: شهرستان لنده دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی در زمینه صنعت، معدن و گردشگری و نیروهای نخبه ای است که به عنوان سرمایه های اصلی هرجامعه محسوب می شوند که متاسفانه عدم توجه و استفاده از این همه ظرفت نوعی بی عدالتی اجتماعی است.

وی افزود: ما با بحران بیکاری، اعتیاد و طلاق که روز به روز در حال افزایش است روبر هستیم که هر کدام از این موارد می تواند در آینده به چالشی اساسی برای این شهرستان تبدل شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان لنده تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان نیز مطالباتی مردم دارند که مهمترین آنها بحث ساخت بیمارستان و درمانگاه تخصیصی به همراه پزشکان متخصص است.

وی تاکید کرد: در حوزه ورزش و جوانان و بانوان دارای مشکلات فراوانی هستیم که نیازمند احداث یک سالن ورزشی چنده منظوره می باشیم.

جعفری در ادامه گفت: شهرداری این شهر باتوجه به فقر و بضاعت مالی مردم و نداشتن درآمد حاصل از عوارض نمی تواند پاسخگویی نیازها و مطالبات به حق مردم باشد لذا امید است از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری نسبت به توسعه و عمران شهری تخصیص داده شود.

این عضو شورای شهر اظهارکرد:این شهرستان باتوجه به ضعف ولتاژ برق  در راستای تقویت ولتاژ پایانی شبکه برق نیازمند دو مداره شدن پروژه لنده به سوق می باشیم.

وی در ادامه اظهارکرد: مردم انتظار دارند تا بهره برداری از جاده لنده به تراب و دهدشت صورت گیرد توجه ویژه ای نسبت به روکش آسفالت جاده لنده به سوق صورت گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهرلنده اظهارکرد: انتقال آب سد کوثر به شهرستان لنده حدود 70کیلومتر طول دارد که باتوجه به اینکه میزان طول خط انتقال زیاد می باشد کار برای دولت خیلی دشوار خواهد شد که انتظار داریم با هزینه ای کمتر و با طراحی و اجرای تنها 5کیلومتر خط انتقال، آب شهر لنده از چشمه موگرمون تامین شود.

جعفری گفت: شهرستان لنده با داشتن نیروهای نخبه و چهره های شاخص دانشگاهی حتی یک مدیرکل و یا معاون مدیرکل در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد ندارد لذا انتظار دارم دولت بحث توازن منطقه ای را در بحث استفاده از نیروهای نخبه این شهرستان در برنامه کاری خود داشته باشد.

مردم این شهرستان مردمی هستند که خود را سرباز امام و رهبری می دانند و اگر قدم به منازل آنان بگذارید رد وپایی از شهادت، اسارت و جانبازی و ایثارگری را به وضوح خواهید دید که این شهرستان را باتوجه به شاخص های فرهنگی و مذهبی و علمی آن را نسبت به سایر شهرستان ها سرآمد کرده است که متاسفانه در سالهای گذشته مورد بی مهری قرارگرفت و از لحاظ عمران و آبادانی و زیرساخت های توسعه ای کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی اظهارکرد: مردم تمام مشکلات را تحمل می کنند تا مهمترنی مطالبه آنان که اتصال جاده تراب به لنده و لنده به تشان خوزستان است تحقق یابد چرا که این امر باعث خروج تاریخی این شهرستان از بن بست خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان لنده تصریح کرد: با اتصال مسیر پاتاوه به لنده و لنده به تشان خوزستان با کاهش بیش از 140کیلومتر مسیر جاده می توان شاهد تبدیل شدن این محور به مسیر ترانزیت کالا و خدمات از استان های اصفهان، شیراز، یاسوج و اهواز و سایر استان های جنوبی شود و علاوه برآن باعث توسعه شهرستان های بهمئی و لنده و راهی برای درمان توسعه شهرستان لنده و خروج از بن بست تاریخی شود.

انتهای پیام/م75

دیدگاه‌ها

درود بر سيد محسن عزيز با بيانات زيباي خودش حرف دل تمام مردم شهرستان لنده رو زد اميدوارم كه مسيولين به راحتي از كنار اين خواسته ها نگذرند. با تشكر از مدير محترم سايت كه اخبار را به خوبي مخابره ميكنند

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس