آخرین اخبار

3. دى 1395 - 13:46
امام جمعه شهرستان لنده گفت: در حالی که مردم چشم انتظار تحقق وعده های دولت در باب اشتغال و رفع بیکاری و بهبود وضعیت معیشت هستند، حقوق شهروندی تا چه میزان می تواند این مطالبات به حق مردم را تحقق ببخشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل امام جمعه شهرستان لنده در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن اشاره به سالروز حماسه ملت بصیر ایران اسلامی در روز نهم دی ماه اظهارکرد: حماسه نهم دی ماه، باعث اثبات ولایتمداری ملت ایران و درهم کوبیده شدن توطئه های دشمنان شد.

وی افزود: فتنه 88توطئه دشمنان و خواص بی بصیرتی بود که به وعده های دروغین غربی ها اعتماد کرده و اعتماد و جایگاه خود را نزد ملت ایران به واسته دوستی با دشمن از دست دادند.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: شاید در ابتدا عناصر شناخته شده و مطرح کشوری در بطن دسیسه های دشمن نبودند ولی در جریان های بعدی در مسیر دشمن قرار گرفته و به سران اصلی فتنه 88تبدیل شدند.

وی تاکیدکرد:در حوادث فتنه 88 و شعارهای که مطرح می شد به خوبی دست های فتنه آلوده دشمن مبنی برحذف ولایت فقیه و حکومت اسلامی را می توان دید که ناشی از برنامه ها و توطئه چینی های چندین ساله دشمن بوده است.

محمودی اصل اظهارکرد: خواص بی بصیرت جزء مردودی های انقلاب هستند که هیچ جایگاهی در نزد ملت ایران نخواهند داشت.

خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: متاسفانه برخی از کسانی که در حوادث فتنه نقش داشته اند امروز با شعار اعتدال به پست های کلیدی این کشور راه یافته اند که منتظر فرصت برای طراحی فتنه های دیگر هستند.

وی گفت: یکی از سه ضلع اصلی فتنه 88در کشور نقش روشن امریکایی ها بود که عده ای هنوز که هنوز است رویایی رابطه با امریکا را در سر می پرورانند و در همین برجام نیز شاهد بدعهدی امریکایی ها بودیم.

امام جمعه لنده تاکیدکرد: بعد از گذشت سال و نیم از تلاش ها برای به ثمر نشستن برجام امروز در رسانه ها شاهد اظهارنظر وزیر امورخارجه در بدعهدی امریکایی ها در برجام هستیم و جالب اینجا است که اقدام مقابل و قابل قبولی نیز تا کنون در مقابل نقض برجام از سوی مسئولان شاهد نبوده ایم.

وی گفت: مردم انتظار دارند که در مسئله برجام اقدامات متقابل در مقابل بدعهدی دشمنان صورت گیرد چرا که نفعل بودن باعث اعمال تحریم های بیشتر خواهدشد.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: در حالی که مردم چشم انتظار تحقق وعده های دولت در باب اشتغال و رفع بیکاری و بهبود وضعیت معیشت هستند، حقوق شهروندی تا چه میزان می تواند این مطالبات به حق مردم را تحقق ببخشد.

وی گفت: تنها راه خروج از بن بست ها اعتماد به تولید داخل است که می تواند علاوه بر ایجاد اشتغال فرصتی برای افزایش سطح تولیدات باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی لنده خاطرنشان کرد: تجربه در این سال ها به خوبی نشان داده است که هرکجا استقامت کردیم به پیروزی و نتایج خوبی رسیده ایم که نمونه آن پیروزی در حلب است.

وی هفته سواد آموزی را فرصت خوب برای باسواد شدن افراد بی سواد دانست و گفت: یکی از مهمترین فرمان های امام راحل از تشکیل نهضت سواد آموزی بحث آگاهی عمومی و باسواد شدن آحاد مختلف جامعه بود.

خطیب جمعه شهرستان لنده در ادامه نیز با تشریح حوزه کاری ثبت احوال اقدامات این سازمان را در راستای بحث آمار مهم و ضروری دانست و گفت: ثبت وقایع طلاق، ازدواج، صدور شناسنامه و کارت ملی به خصوص داشتن آمار دقیق برای برنامه ریزی کشور مهم و ضروری است.

محمودی اصل در پایان خطبه های این هفته ضمن اشاره به اجرای عملیات طرح توسعه حرم مطهر امام زاده عمادالدین ولی(ع) در روستای مونه از مردم این شهرستان خواست تا در ساخت هرچه زودتر این مرکز مذهبی و فرهنگی مشارکت مالی داشته باشند تا علاوه بر ساخت مکانی زیارتی به مکانی فرهنگی برای اجرای برنامه های مختلف تبدیل شود.

 انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس