پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

9. دى 1395 - 7:33
اقشار مختلف بسیج به مناسبت فرارسیدن سالروز 9 دی با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای، ضمن تجلیل از حضور پرشکوه ملت غیور و ولایی ایران که غبار فتنه را فرونشاند و ارادت تاریخی خود به ولایت و اسلام را بار دیگر به منصه ظهور رساندند، یادآوری و گرامی‌داشت این یوم‌الله را امری ضروری دانستند.

به گزارش خبرلنده به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اقشار مختلف بسیج به مناسبت فرارسیدن سالروز 9 دی با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای، ضمن تجلیل از حضور پرشکوه ملت غیور و ولایی ایران که غبار فتنه را فرونشاند و ارادت تاریخی خود به ولایت و اسلام را بار دیگر به منصه ظهور رساندند، یادآوری و گرامی‌داشت این یوم‌الله را امری ضروری دانستند.

 

* نهم دیماه یک حماسه‌ عاشورایی یکپارچه بود

در بیانیه سازمان بسیج مداحان آمده است: نهم دیماه یک حماسه‌ عاشورایی یکپارچه بود و حضور گسترده مردم نه برای حمایت از دولت یا رئیس جمهور بلکه فقط برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دفاع از ولایت فقیه، دفاع از رهبر معظم انقلاب و دفاع از افکار و عقاید مطهر معمار و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام راحل(ره) بود.

بر خلاف سایر مناسبت‌ها 9 دی ماه روز تعطیل نبود که رسانه‌ها بوق و کرنا کنند که مردم را در روز تعطیل آورده‌اند و یا به طمع مواد غذایی و ... گول زده‌اند، در این روز تاریخی همه ادارات، نهادها و دستگاه‌ها باز بودند و کارمندان و کارگران با وجود علاقه‌مندی به حضور در راهپیمایی 9 دی مجبور به کار هم بودند، شعارهای سر داده شده در این روز که از گلوی مردم شهیدپرور ایران بیرون می‌آمد طنین ندای الله اکبر و مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر فتنه‌گران (خصوصاً سران فتنه) بود.

این در حالی است که بسیاری از خواص و نخبگان بی‌بصیرت ادعا می‌کردند که مردم اعتمادشان به نظام از دست رفته است، نکته برجسته‌ای که رویداد تاریخی 9 دی ماه را متمایز می‌کند، حضور میلیونی مردم آن هم در اوج فضا سازی مسموم دشمنان و فتنه‌گران در رسانه‌های خارجی و داخلی بود.

این حماسه محصول کار رسانه‌های دولتی نبود، بلکه مردم کاملاً متوجه بودند که رسانه‌های عمومی از مطالبات عامه مردم عقب‌تر هستند، مردم متوجه تعارض، نفاق و دروغ در سران فتنه‌گر شده بودند، آن‌ها در واقع ایمان و اسلام عزیز خودشان را در خطر جدی می‌دیدند و با این بصیرت به خیابان‌ها آمدند و فتنه‌گران و سران مفسد فی الارض آن‌ها را برای همیشه در زباله‌دان تاریخ انداختند.

پیام ۹ دی این بود که ای مستکبران عالم چنانچه تصور کرده‌اید با جنگ نرم و اردو کشی خیابانی می توانید مردم به پا خاسته ایران اسلامی را از صراط مستقیم انقلاب اسلامی منحرف کنید در تصور باطل هستید و هرگز به این قصد شوم نخواهید رسید. ما مداحان بسیجی شعرای آئینی و مدیران هیئات مذهبی سراسر کشور همچون سایر ملت ایران برخود فرض می‌دانیم  سالروز حماسه ۹ دی را به عنوان چراغی راهنما و حرکتی بصیرت آفرین گرامی بداریم و از همه مسئولان  درخواست می‌کنیم  در این خصوص بدون هیچ عذری، خودجوش و باشکوه در مراسم های این روز حماسی شرکت کنند و با درس گرفتن از حوادث سال ۸۸  دشمنان را در ایجاد فتنه های جدید مأیوس نمایند.

 

*عناصر بی بصیری در مواضع غلط خود تجدید نظر کنند

سازمان بسیج جامعه زنان کشور ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی که تجلی حماسه کبیر ملت ایران است؛ با دعوت از آحاد مردم بصیر و انقلابی ایران اسلامی برای حضور پرشور در آیین های گرامیداشت این حماسه ماندگار اعلام می دارد که گرچه سران فتنه طی هفت سال گذشته در سایه رافت و عطوفت اسلامی قرار گرفته اند اما مردم انقلابی بی صبرانه منتظر محاکمه کسانی هستند که حلاوت حضور پر شکوه انتخابات سال ۸۸ را به کام ملت تلخ نمودند.

همچنین ملت شریف و بصیر ایران، حضور برخی از فعالان فتنه ۸۸ در مناصب دولتی را بر خلاف مصلحت نظام و مغایر با شئونات دولت تدبیر و شعار اعتدالگرایی دانسته و از مسئولین محترم دولتی انتظار دارند تا از بکارگیری این افراد که عملکرد ناصوابشان در فتنه ۸۸ تنها تخریب نظام بوده، بر حذر باشند.

به عناصر بی بصیری که همچنان از فتنه و فتنه گران دفاع می کنند توصیه می شود که با دقت نظر، بدون تعصب و با توجه به رضای الهی نسبت به مواضع غلط خود تجدید نظر نموده و همصدا با ملت انقلابی ایران شوند.

در پایان تاکید می شود که زنان فرهیخته و انقلابی با الهام از آموزه های بزرگ حماسه 9 دی و برافراشته نگه داشتن پرچم بصیرت، آگاهی و حرکت در مدار ولایت فقیه در هر زمان و مکان، اجازه نخواهند داد که سران داخلی و خارجی فتنه 88 و مزدوران آنان بتوانند فرصت مجددی برای ایجاد فتنه های شیطانی و براندازانه جدید خود را بیابند؛ به فضل الهی، تحت ولایت رهبر و مولای بصیر و شجاع خود حضرت امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) پرشتاب تر از گذشته مسیر پیشرفت، تعالی و حرکت برای تحقق تمدن نوین اسلامی را ادامه خواهند داد.

 

*مسئولان بدون هیچ عذری در کنار ملت 9 دی را گرامی بدارند

سازمان بسیج فرهنگیان نیز ضمن گرامیداشت هفتمین سالگرد واقعه عظیم و تاریخی در یوم الله نهم دی ماه، مواضع خود را به شرح زیر اعلام کرد:

1- بیعت و پیروی از مقام معظم رهبری و قرار دادن فتنه بعنوان خط قرمز برای همه، یکی از اصول اساسی قرار داشتن در دایره وسیع انقلاب است

2- برخی تلاش ها برای به فراموشی سپردن فتنه و تطهیر فتنه گران پیش از اعلام پشیمانی و توبه حقیقی خلاف مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور عزیزمان ایران است و مردم فهیم و بصیر ما هرگز خسارات و لطمات مادی و معنوی فتنه گران در آن مقطع تاریخی را از یاد نخواهد برد.

3- مسئله حصر سران فتنه،رافت و عطوفت نظام اسلامی است که به منظور حفظ جان و پیشگیری از ادامه فتنه انگیزی آنها صورت گرفته است.اگرچه در شرایط کنونی حصر بهترین راه موجود است،لیکن از قوه قضائیه و سایر نهادهای مسئول درخواست می گردد تا به محض فراهم آمدن شرایط، نسبت به محاکمه آنان سران فتنه اقدام قاطع نمایند.

4- حضور برخی فعالان فتنه ۸۸ در مناصب دولتی نقض روح اعتدال گرای دولت محترم است کمااینکه سوابق و عملکرد این عده که حتی برخی از آنها سوابق محکومیت نیز دارند، نشان می دهد که نه تنها اعتقادی به گفتمان اعتدال ندارند بلکه در صورت امکان افراطی ترین حرکات را در جهت خلاف منافع نظام و در راستای براندازی و ضربه زدن به جمهوری اسلامی و رای مردم به نمایش خواهند گذاشت.لذا به مسئولین محترم دولتی توصیه می شود تا نسبت به عدم بکارگیری این افراد که عملکرد ناصوابشان در فتنه ۸۸ تنها تخریب نظام بوده بر حذر باشند.

ما فرهنگیان بسیجی همچون سایر ملت ایران بر خود فرض می دانیم سالروز این حماسه بزرگ را بعنوان چراغی راهنما و حرکتی بصیرت آفرین گرامی بداریم و از همه مسئولان درخواست می کنیم در این خصوص بدون هیچ عذری همراه با سایر ملت ایران در مراسم های این روز شرکت کنند و با درس گرفتن از حوادث سال ۸۸ دشمنان را در ایجاد فتنه های جدید مایوس کنند.

 

*9 دی جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود

سازمان ورزش بسیج با انتشار بیانیه ای فرا رسیدن سالروز حماسه نهم دی را گرامی داشت. در متن این بیانیه آمده است:‌ حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد. روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد ساخت.

9 دی، روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است. روز خروش ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های عده ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است. روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیک و پشت پیکر نامبارک فتنه را به خاک مالیدند.نهم دی ماه یک هزار و سی صد و هشتاد و هشت، جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود.

سازمان ورزش بسیج با گرامیداشت حماسه 9 دی، جامعه ورزش کشور نیز همراه با تمامی آحاد امت اسلامی، آمادگی حضور خود در تمامی صحنه های دفاع از انقلاب و نظام، و پیوند عاشورایی با ولایت را اعلام می نماید.

 

*تا اهدای آخرین قطره خونمان ثابت قدم ایستاده‌ایم

در بیانیه سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور آمده است: فتنه آمریکایی ـ صهیونیستی 88 تهدیدی علی ساختارهای بنیادین جمهوری اسلامی ایران یعنی قانون اساسی، نهادهای نظام و آرای مردم بود، وقوع این حادثه در عین حال که سبب آشفتگی کشور، امیدواری و طمع دشمنان شد، ارزش و اهمیت قانون و احترام به آرای مردم را در فرهنگ سیاسی کشور بیش از پیش نهادینه کرد.

ما بسیجیان سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور اعلام میداریم ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی، پیروزی ملت شریف و شهیدپرور ایران اسلامی و تقدیر و تشکر از حضور پرشور آنها به نمایندگی از بیش از قریب به 60 هزار عضو این سازمان در سراسر کشور اعلام می‌دارد، همچون سایر آحاد ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی با بصیرت در راستای صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی گام برخواهیم داشت و پیوسته در خدمت ملت آگاه، تحت لوای ولایت امام خامنه ای و نظام جمهوری اسلامی، تا اهدای آخرین قطره خونمان ثابت قدم ایستاده‌ایم و تبلیغ و ترویج مفاهیم وحیانی را با جان و دل ادامه خواهیم داد و پیوسته گوش به فرمان و لبیک گوی اوامر رهبر عزیزمان  در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و افزایش تولیدات بخش کشاورزی و علمی سازی کشاورزی که همانا رکن اساسی خودکفایی است باقی خواهیم ماند.

 

*اگرچه جهت گیری‌های سیاسی مختلف است اما همه در اصل پایبندی به نظام مشترکیم

در بیانیه سازمان بسیج کارگری نیز از 9 دی سال 88 به عنوان روز تجدید میثاق مردم سربلند ایران با ولی فقیه زمان خویش و آرمان‌های قیام عاشورا یاد شده و آمده است: 9 دی روزی است که ملت ایران یکصدا پیام عاشورایی بودن و ولایتمدار بودن خویش را به گوش جهانیان به ویژه مستکبران عالم رساندند.

نهم دی ماه مردم سلحشور ایران نشان دادند اگرچه جهت گیری‌های سیاسی مختلف دارند اما در یک اصل اساسی مشترک هستند و آن پایبندی به نظام و ارزش هاست.

سازمان بسیج کارگری کشور ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی و تبریک به ملت ولایت مدار و غیور ایران اسلامی و تقدیر از حضور پرشور آنها همچون سایر ملت بزرگ ایران اسلامی در راستای اهداف انقلاب گام برخواهد داشت.

اینک در سالروز حماسه 9 دی که یک قیام عاشورایی و انقلابی و مظهر علاقه و تسلیم مردم شریف ایران به ولایت فقیه، انقلاب و شهدا و ارزش هاست، بسیجیان زحمتکش سازمان بسیج کارگری کشور این حماسه به یاد ماندنی را قدردانی کرده و همچون سال های گذشته  حضور خود را در این شور حسینی و انقلابی اعلام می نماید.
 

*بازاریان و اصناف فتنه‌های جدید را در نطفه خفه خواهند کرد

به مناسبت حماسه عظیم روز 9 دی جامعه اصناف، بازار و تجار کشور نیز بیانیه‌ای منتشر کرد که در متن آن آمده است: حماسه‌ای که مردم غیور و شهید پرور ایران در نهم دی ماه سال 88 آفریدند بار دیگر به دشمنان اسلام و در صدر آنها آمریکا و اسرائیل نشان داد که مردم ایران هیچگاه تسلیم فتنه انگیزی ها و حیله گری های آنها نخواهند شد و هر بار در برابر این دخالت های بی‌جا مشت محکمی را بر دهان آن ها خواهند کوفت.

آری 9 دی ماه به گفته رهبر فرزانه انقلاب روز تجلی قدرت خدا و حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب است و این حرکت مردم اتمام حجت برای همه است. 9دی روز بیداری و خروش و حضور ملتی است که به مقدساتش، نظامش و سالار شهیدانشان توهین شده بود و کاسه صبرشان لبریز.

حماسه 9 دی بزرگترین حماسه در تاریخ ایران بعد از انقلاب اسلامی می باشد که بحمدلله بازاریان و اصناف سراسر کشور در این فتنه انگیزی ها همواره استوار ایستادند و حتی شاهد تعطیلی یک مغازه هم در حمایت از این فتنه گران نبودیم که همه این‌ها یادگاری از گذشتگان و پیشینیان جامعه اصناف و بازار است که با جانفشانی های خودشان نهال تازه به بار نشسته انقلاب را در دوره های قبل تنومند ساختند.

دشمنان انقلاب و فتنه‌گران آگاه باشند که اگر فکر فتنه تازه را در ذهن خود می پرورانند اصناف و بازار این فتنه ها را در نطفه خفه خواهد کرد.

 

برخی مسئولان اقشار نیز در گفت‌وگوهایی بر ضرورت بازخوانی ابعاد فتنه 88 و بزرگداشت هر ساله یوم الله9 دی تأکید کردند.

*جامعه ورزشی در مراسم بزرگداشت 9 دی حضور خواهد داشت

سردار داود آذرنوش مسئول سازمان بسیج ورزشکارانف حماسه 9 دی را از رویدادهای مهم انقلاب خواند و اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان انقلاب و اسلام با توطئه هایی که چیده بودند به دنبال فتنه 88  و اقداماتی که عناصر مزدور داخلی انجام دادند مدت زیادی کشور را از فعالیت های اقتصادی ، فرهنگی ، وغیره دور کردند.

وی ادامه داد: لذا مردم آن جا که احساس کردند پای دین و انقلاب در میان است و از حکم اعتقادی و به اعتقادات مردم که توهین به اباعبدالله الحسین (ع) بود و ساختار نظام را هدف گرفته بودند مثل همیشه به میدان آمدند و حماسه بزرگ 9 دی و راهپیمایی میلیونی رقم خورد .

آذرنوش افزود: جامعه ورزش نیز که همیشه در خدمت مردم بوده است در این حماسه بزرگ شرکت خواهند کرد و این قشر به خاطر روحیه جوانمردی و عزتی که دارند و همیشه یار و یاور انقلاب بوده و تقدیم 5000شهید ورزشکار در دوران دفاع مقدس نشان دهنده حضور پر رنگ ورزشکاران در انقلاب است .

وی گفت: در همه استانها و در سراسر کشور ورزشکاران و نخبگان همگی در حماسه 9 دی حضور دارند و مهمترین مشخصه تمام آن ها قبول داشتن نظام و قهرمانی های پی در پی در میادین مختلف بین المللی است که باعث به اهتزار در آمدن پرچم جمهوری اسلامی ایران و به صدا درآمدن سرود کشورمان است و تمام این ها در راستای حماسه 9 دی ، 22 بهمن وغیره است .

 

*بازخوانی فتنه 88 یک ضرورت است

سردار نصرت الله سیف معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین نیز با اشاره به بزرگداشت ایام حماسه تاریخی۹ دی اظهار داشت: ۹ دی سال ۸۸ را می‌توان یکی از  مهمترین اوراق کتاب زرین تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی دانست؛ برگی که بسیاری از تحولات و لحظات تلخ و شیرین سال های ابتدایی استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را پس از سی سال در ذهن ها تداعی نمود. درست همانند سی سال قبل از آن، مردم انقلابی ایران پس از یک پیروزی بزرگ و به یادماندنی، انواع و اقسام قانون شکنی ها و بی اخلاقی ها و فتنه گری ها را شاهد بودند.

وی افزود: ۹ دی، یوم الله است و مومنین باید این روز خدایی را پاس بدارند. حماسه ۹ دی با حضور گسترده و میلیونی مردم ولایت مدار و مومن ایران اسلامی در سراسر کشور در سال ۸۸ براساس احساس تکلیف دینی، بصیرت و دشمن شناسی به موقع و در راستای دفاع از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به صورت خودجوش پدید آمد.
 
سردار سیف افزود: این حضور خودجوش مردمی در یوم الله ۹ دی که منجر به شکست فتنه گران و خاموش کردن آتش فتنه و ناکام ساختن اهداف دشمنان داخلی و خارجی شد، ممکن نبود مگر با عنایات الهی و مدیریت رهبر فرزانه انقلاب . لذا باز خوانی فتنه ۸۸ و کالبد شکافی آن باید به صورت مستمر برای بالا بردن بصیرت عمومی جامعه خصوصاً جوانان نسبت به مسائل انقلاب، توطئه ها و فتنه ها علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی صورت پذیرد.
 
معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین برای جلوگیری از تحریف حوادث آن دوران اظهار داشت: برای جلو گیری از تحریف حادثه مهم تاریخی سال ۸۸ ، باید این حوادث را به درستی شناخت و آن را بازخوانی کرد . اکنون جریان فتنه و طرفداران فتنه، به شکل های گوناگون دنبال تبرئه عوامل فتنه هستند و سعی و تلاش برای بازگشت آنان به صحنه سیاست را دارند در نتیجه تبیین صحیح حوادث سال ۸۸ یک ضرورت است که بایستی به طور جامع و کامل به آن پرداخته شود.
 
معاون عملیات سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: بنا به فرموده رهبر کبیر انقلاب اسلامی ، حضرت امام خمینی (ره) « پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد». به دشمنان انقلاب اسلامی هشدار می‌دهیم بسیج یک گزینه قوی روی زمین و همچون عصای حضرت موسی(ع) برای انقلاب اسلامی است که هر وقت بکار گرفته شود همه کید دشمنان را باطل و طومار آنها را در هم می‌پیچد.
 

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس