آخرین اخبار

16. دى 1395 - 17:45
پزشکیان گفت:با توجه به مشغله زیاد نمایندگان در خصوص برنامه ششم و بعد از آن تحویل بودجه با مجلس، باعث شده است تا استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس مطرح نشود.

به گزارش خبرلنده به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با آناج بابیان اینکه مسببان فاجعه دردناک قطار تبریز-مشهد باید پاسخگو باشند، اظهار داشت: با توجه به مشغله زیاد نمایندگان در خصوص برنامه ششم و بعد از آن تحویل بودجه به مجلس، منجر شده است استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس مطرح نشود.

وی افزود: تراکم کاری نمایندگان مجلس در خصوص برنامه ششم و کمسیون بودجه، فرصتی برای طرح استیضاح در مجلس را سلب کرده و باید منتظر بمانیم تا بعد از به پایان رسیدن این دو مقوله، طرح استیضاح را در مجلس به کمسیون عمران ارجاع دهیم.

نماینده مرم تبریز، آذرشهر و اسکو در رابطه با تعدد نمایندگان در مخالفت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هستند کسانی که با استیضاح وزیر راه و شهرسازی مخالف‌اند، اما باید پیگیری شود تا دیگر حوادث این‌چنین در کشور رخ ندهد.

پزشکیان با تأکید بر حساسیت موضوع برنامه ششم و برنامه بودجه در مجلس، اذعان داشت: در حال حاضر تمامی کمبودهای و کاستی‌های برنامه ششم و بودجه در مجلس مطرح می‌شود و ازلحاظ قانونی اجازه طرح مسئله استیضاح در مجلس وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه عده‌ای از نمایندگان با استیضاح وزیر راه و شهرسازی مخالفت کرده‌اند، اگر تعداد آنها بیشتر باشد، طرح استیضاح به کمیسیون عمران ارجاع نخواهد شد و استیضاح صورت نخواهد گرفت؛ اما با این‌وجود اکثریت نمایندگان در نظر دارند تا مسئول و باعث این حادثه دردناک پاسخگوی مردم باشد.

براساس این گزارش، حادثه تلخ قطار تبریز-مشهد در پنجم آذرماه سال جاری در شهر سمنان دچار این واقعه شده است و 48 نفر از مردم استان نیز در این حادثه غمبار، به ملکوت اعلاء پیوستند

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس