آخرین اخبار

17. دى 1395 - 11:11
در پی زلزله‌ای ۵.۱ ریشتر بامداد جمعه خنج در استان فارس صورت گرفت:
جان باختن ۴ تبعه خارجی در زلزله خنج /ارزیابی دقیق از میزان خسارت ها هنوز مشخص نیست
فرماندار خنج با اشاره به زلزله بامداد امروز گفت: این زلزله در دهستان سیف آباد بین شهرستان خنج و قیروکارزین رخ داده و ۴ نفر در این زلزله جان باختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، مختار عباسی فرماندار شهرستان خنج اظهار کرد: این زلزله در دهستان سیف آباد بین شهرستان خنج و قیروکارزین رخ داده و 4 نفر در این زلزله جان باختند.

وی با بیان اینکه هر 4 نفر از اتباع بیگانه بودند، گفت: این افراد در خانه باغی ساکن بودند که به دلیل نداشتن استحکام لازم فروریخته است.

فرماندار شهرستان خنج تصریح کرد: این زلزله به بزرگی 5.1 ریشتر در عمق 4کیلومتری زمین و در عرض 28.1 و طول جغرافیایی 53.1  این شهرستان را لرزاند.

وی تاکیدکرد:  خسارت مالی این زلزله در حال بررسی و برآورد است.

حسن فیاض پور مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس نیز در ادامه ضمن اشاره به عمق زمن لرزه شهرستان خنج گفت: براساس اطلاعات بدست آمده تا کنون بر اثر فر ریختن دیوار و سقف اتاقک ساختمانی نیمه کاره، چهار نفر کشته و یک نفر مصدوم شد.

وی افزود: این افراد در اتاقک نگهبانی این ساختمان مشغول استراحت بودند که براثر زمین لرزه سقف این اتاقک فرود می ریزد و اتباع بیگانه که مشغول کارگری بودند گرفتار می شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس  تصریح کرد:سه نفر مصدوم هم در روستای چارتلا به شکل سرپایی مداوا شده اند و روند درمان نیز ادامه دارد.

وی تاکیدکرد: ترک خوردگی دیوار اماکن مسکونی قدیمی، ریزش دیوارهای خشتی و گلی حیاط منازل، تخریب سایه بان پارکینگ منازل و قطع شبکه برق گزارش شده است.

 فیاض پور مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: در استان آماده باش اعلام شده تا در صورت بروز مشکل دیگر به سرعت بتوانیم امداد رسانی انجام دهیم.

شهرستان خنج در فاصله 265 کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.

در حال بروز رسانی ...

 

انتهای پیام.م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس