آخرین اخبار

17. دى 1395 - 13:43
امام جمعه شهرستان لنده گفت: تغییر سبک زندگی و الگو گرفتن خانواده ها از شبکه های ماهواره ای خطری جدی است که متاسفانه در برخی از خانواده های متدین ایرانی نفوذ کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل امام جمعه شهرستان لنده در خطبه های نمازجمعه این شهرستان ضمن تاکید بر رعایت قسط و عدالت در جامعه اظهارکرد: یکی از مباحث مهم در تصمیم گیری ناعادلانه وجود لقمه حرام در سفره ما است که تا مادامی که این لقمه ناپاک باشد نمی توانیم تصمیمی الهی و برپایه عدالت بگیریم.

 

*دیدار دانشجویان نخبه بسیجی با مقام معظم رهبری

وی در ادامه به دیدار جمعی از دانشجویان ونخبگان بسیجی با مقام معظم رهبری اشاره کرد وگفت: در دیدار جمعی از دانشجویان ونخبگان بسیجی با مقام معظم رهبری محورهای بسیار ارزنده ای از سوی معظم له مطرح شد که هم مسئولان و هم دانشجویان باید این نکات را سرلوحه کار خود قراردهند.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: یکی از این محور ها لزوم شکرگذاری دانشجویان نخبه از این همه استعداد و توانایی است که باعث شد امروز شما در بهترین جایگاه علمی قرارگیرد.

وی تاکیدکرد: تلاش و حرکت برای کسب موفقیت ها و حرکت مداوم علم اندوزی بدون توقف از دیگر محورهای این دیداربود که خطاب به دانشجویان و مسئولان دانشگاه های کشور عنوان کردند.

محمودی اصل اظهارکرد: پیشرفت علمی کشور باید در جهخت خدمت به مردم و آحاد مختلف جامعه باشد نباید از این همه پیشرفت برای قتل و کشتار ملت های بیگناه استفاده شود.

 

*بنیان تمدن غرب به دلیل فاصله گرفتن از معنویات در حال فروپاشی است

خطیب جمعه شهرستان لنده در ادامه گفت: بنیان تمدن غرب به دلیل فاصله گرفتن از معنویات در حال فروپاشی است و لازم است علم و معنویت در کنار هیم باشند تا خدشه ای به هردو وارد نشود.

وی اظهارکرد: نسل جوان ما نسلی مومن و انقلابی هستند که باید از ظرفیت و توانایی آنان در جهت فتح قله های موفقیت تلاش کنند و لازمه این موفقیت کسب معنویت است.

 

*تربیت 240شاگردخاص از سوی امام حسن عسکری(ع) برای ابلاغ دین

خطیب جمعه لنده در ادامه به سالروز میلاد باسعادت امام حسن عسکری(ع) اشاره کرد وگفت: دوران زندگی امام حسن عسکری(ع) به دلیل اینکه دشمنان به خوبی می دانستند که بعد از این امام آخرین ذخیره امامت حضرت بقیه الله(عج) است این امام بزرگوار را از 15سالگی به زندان انداختند.

وی گفت: امام حسن عسکری(ع) در طول دوران زندگی اش بیش از 240نفر شاگرد خاص تربیت کرد و مباحث و مفاهیم دین اسلام و شیعه را به جهان ابلاغ و اطلاع رسانی می کردند.

محمودی اصل خاطرنشان کرد: هدایت و اصلاح امت اسلام در آن شرایط سخت کاری دشوار بود که این امام بزرگوار با همکاری یاران صدیقش توانست رسالت خطیر انبیاء الهی را ابلاغ کند.

 

* حضرت فاطمه معصومه(س) بهترین الگو برای زنان ما است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده در ادامه ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: وجود مقدس آستان حضرت فاطمه معصومه(س) در قم باعث تبدیل شدن این شهر به مرکز ترویج علوم اسلامی در جهان شد.

وی تاکیدکرد: به خاطر وجود نورانی حضرت فاطمه معصومه(س)در ایران است که زنان ما با الگوی برداری از سیره و روش این بانوی بزرگوار امروز بانوانی عفیف و پاکدامن داریم.

محمودی اصل اظهارکرد: زنان کارخانه انسان سازی هستند که مهمترین رسالت آنان تربیت انسان های وارسته و صالح را در جامعه برعهده دارند و اگر هم موفقیتی باشد ناشی از همین تربیت است.

 

*تغییر سبک زندگی و الگو گرفتن از شبکه های ماهوراه ای خطری جدی است

امام جمعه شهرستان لنده گفت: تغییر سبک زندگی و الگو گرفتن خانواده ها از شبکه های ماهواره ای خطری جدی است که متاسفانه در برخی از خانواده های متدین ایرانی نفوذ کرده است.

وی گفت: دشمن هموراه به دنبال نفوذ فرهنگی و کشف حجاب دختران و همسران ما است و این را باید به منزله زنگ خطری جدید احساس کنیم.

 

*رمز پایداری انقلاب ما در قیام های مردمی است

خطیب جمعه شهرستان لنده با اشاره به سالروز قیام 19دی مردم قم گفت: یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی قیام 19دی ماه مردم قم در مبارزه علمی و عملی با رژیم منحوس پهلوی بود که بعداً همین قیام زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی گفت: همه ما باید باورداشته باشیم که رمز پایداری انقلاب اسلامی در قیام19دی، 9دی و سایر مناسبت های ملی و مذهبی است.

انتهای پیام/م75

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://t.me/joinchat/AAAAAEGMzGypJ0js3R6rKg
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس