پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

15. اسفند 1395 - 7:18
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: به منظور حراست از منابع طبیعی و بیت المال مسلمین بیش از 10 ونیم هکتار از اراضی ملی که در تصرف افراد خاص بود با همکاری و همراهی مقام قضایی خلع ید و به بیت المال بازگردانیده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، ذبیح اله محمدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده درنشست خبریبا اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و آبخیزداری اظهارکرد: همدلی و همزبانی اصحاب رسانه در ترویج فرهنگ حفاظت از انفال یکی از برکات ارزشمند دوره مدیریتی بنده در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری است.

وی افزود: فرهنگ اساس و شالوده کاری جامعه است که تغییر آن می تواند به باورتبدیل شود و با فرهنگ سازی های سازنده اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده فرهنگ درخت کاری و حفظ منابع طبیعی و آبخیزداری به عنوان یک باورعمومی در حال نهادینه شدن است.

شاخص ها و اهداف

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: از بدو ورود سه شاخص مهم را برای ترویج فرهنگ حفاظ از انفال در شهرستان لنده به عنوان افق راه خویش انتخاب کردم که اولاًدر زمینه فرهنگ سازی اقدامات ریشه ای و ماندگاری صورت گیرد، دوماًحفظ وضع موجود و حفاظت و حراست بیشتر از اراضی ملی ، سوماًمدیریت و توسعه پروژه های آبخیزداری و منابع طبیعی از شاکله های اصلی اهداف و افق این اداره است.

وی تاکیدکرد: اجرای برنامه های مختلف جنگلانه، توسعه فضای سبز، جنگل کاری، کپه کاری و اجرای طرح های مختلف حفاظتی و توسعه ای در منابع ملی و طبیعی از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته در شش ماهه گذشته است.

بازگرداندن بیش از 10 ونیم هکتار اراضی تصرف شده به بیت المال در لنده

محمدی اظهارکرد: به منظور حراست از منابع طبیعی و بیت المال مسلمین بیش از 10 ونیم هکتار از اراضی ملی که در تصرف افراد خاص بود با همکاری و همراهی مقام قضایی خلع ید و به دولت بازگردانیده شده است.

انهدام 20کوره زغالی در لنده

وی در ادامه تصریح کرد: در زمینه مبارزه جدی با سوداگران و قاچاق چیان زغال نیز بیش از 20کوره تولید زغال در سطح روستاهای شهرستان لنده منهدم شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: در حوزه آبخیزداری نیز بیش یک میلیارد و 400میلیون ریال اعتبار برای استاددره ایدنک از محل اعتبارات حوادث فرمانداری تا کنون هزینه شده است که علی رغم پایان سطح مندرج در قرارداد ولی هنوز به اتمام نرسیده است.

کاشت گیاهان داروئی در 110هکتار از عرصه های مرتعی لنده

وی به کشت گیاهان دارویی نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه کشت گیاهان داروئی بیش از 110هکتار از منابع ملی در کوه سیاه، کوه سفید و دلی خیارکار با استفاده از گونه های داروئی آنغوزه، بیلهر و کرفس با همکاری دوستداران طبیعت و کارکنان اداره منابع طبیعی کشت شده است.

محمدی گفت: اجرای طرح های بادام کاری در بیش از 100هکتار از عرصه های ملی شهرستان لنده در حوزه موگرمون، دشت ناصری، کتج، سرگچ ایدنک با همکاری مردم و بخش خصوصی صورت گرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: بیش از 30هکتار از منابع ملی شمال لنده و کوه دست واپس باهمکاری دوستداران طبیعت با اجرای طرح جنگلانه درختکاری شد که ثمره آن رشد قابل قبول درختان در این مناطق است.

 برنامه های هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان لنده

وی در ادامه به برنامه های هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان لنده اشاره کرد وگفت: غبارروبی گلزارشهدا، غرس نهال در جوار مطهر گلزارشهدا، دیدار با امام جمعه، توزیع نهال رایگان بین مردم، اجرای برنامه هفته منابع طبیعی با حضور اعضای شورای اداری شهرستان، نشست با اصحاب رسانه، تجلیل از اصحاب رسانه، تجلیل از قضات و ماموران همکاردر نیروی انتظامی، برگزاری کلاس های توجیهی با حضور دادستان عمومی و انقلاب برای کارکنان، حضور رئیس و کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در مدارس شهرستان،حضور نیروهای بسیج سازندگی و داشجویان در طرح درخت کاری ساختمان جدید دانشگاه پیام نور لنده، برگزاری همایش پیاده روی به مناسبت هفته منابع طبیعی با همکاری بنیاد شهید و ورزش و جوانان و بازدید اعضای شورای اداری از پروژه های آبخیزداری شهرستان از مهمترین برنامه های این هفته در شهرستان لنده است.

محمدی در خصوص استقرار اکیپ جلوگیری از کوچ زودهنگام نیز گفت: به منظور پیشگیری وجلوگیری از ریشه کنی گیاهان مرتعی و کوچ زودهنگام از تاریخ 25اسنفدماه95 تا تاریخ 20 اردیبهشت ماه 96 اکیپ وجلوگیری از ریشه کنی گیاهان مرتعی و جلوگیری از کوچ زودهنگام در ورودی تنگ لنده و ورودی تنگ مونه مستقر خواهند شد و با کسانی که اقدام به ریشه کنی گیاهان مرتعی کنند برخوردقاطع خواهد شد.

انتهای پیام/م75

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس