آخرین اخبار

پربازدیدها

27. اسفند 1395 - 10:25
شهرستان هزار جاذبه,خبرلنده,جاذبه های گردشگری,شهرستان لنده,منطقه دلی مهرجان,دلی خیارکار,منطقه موگرمون,مسافران نوروزی,منابع طبیعی,چشمه های همیشه جوشان,گردشگران,کوه نورودی,اسکان مسافران نورزی,لنده
فرماندارشهرستان لنده:
آمادگی شهرستان هزار جاذبه برای استقبال از مسافران نوروزی+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
فرماندارشهرستان لنده با تاکید بر آمادگی دستگاه در استقبال از نوروز گفت: شهرستان لنده شهرستانی هزارجاذبه با چشم اندازهای فاخر، طبعیتی بکر و سرسبز آماده استقبال از مسافران نوروزی است.

دارا کریمی نژاد در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، با اشاره به نزدیک شدن به بهار طبیعت و آغاز سال نو ضمن تبریک این رویداد بزرگ فرهنگی و باستانی از آمادگی دستگاه های اداری و خدمات رسان جهت ارائه خدمات مطلوب سفرهای نوروزی در این شهرستان خبرداد.

وی افزود: شهرستان هزار جاذبه لنده با داشتن ویژگی های خاص و با چشم اندازهای طبیعی و مناطق بکر گردشگری، انواع گونه های زیست محیطی، جاذبه های فرهنگی متعدد، جاذبه های طبیعی و رویدادهای مهم فرهنگی و بومی و داشتن مناطبق بکر تفریحی و زیارتی باعث شده است که این شهرستان به نام شهرستان هزار جاذبه معروف شود.  

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: طبیعیت زیبا به همراه کوه های مناسب کوهنوردان، وجود چشمه های همیشه جوشان در دلی مهرجان، موگرمون و دلی خیارکال، جشن ها و آئین های کهن و هزاران شاخصه های مهم ترویستی از ویژگی های بارز این شهرستان است.

وی تاکیدکرد: قدمت تاریخی بناها، صنایع دستی، وجود انواع مختلف گونه های گیاهان داروئی و از همه مهمترین امنیت فراگیر مسافران و شهروندان در این شهرستان باعث شده است که سالانه حجم زیادی از مسافران و گردشگران نوروزی این شهرستان را به عنوان یکی از اصلی ترین مقصدگردشگری خویش انتخاب کنند.

کریمی نژاد اظهارکرد: مهمترین مناطق گردشگری شهرستان لنده منطقه زیبای تفریحی موگرمون، کوه سیاه، کوه سفید، دلی مهرجان، دلی خیارکار، دشت ناصری، دشت بن، باغات و مرکبات تراب و آبرزگه، ایدنک، حاشیه رودخانه مارون، صحرای همیشه سبز آبلش، باغ هندیله، روستای موگر، لارب و چلی از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهرستان می باشند.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: وجود آستان مقدس امام زاده سید عمادالدین ولی(ع) روستای مونه در فاصله 7کیلومتری شهرلنده و بقعه شیخ ابراهیم عباس روستای مالشیخ در فاصله 6کیلومتری شهرلنده نیز از مهمترین جاذبه های فرهنگی و تاریخی شهرستان لنده محسوب می شود که سالانه پذیرای مسافران و زائران ایران اسلامی می باشد.

وی در ادامه تاکیدکرد: به منظور رفاه حال گردشگران و مسافران نوروزی ستاد اسکان مسافران نوروزی تشکیل و خوابگاه شبانه روزی الزهرا(س) در شهرلنده، در بخش مرکزی دهستان آل طیب مدرسه شهیدخرزانی در روستای چهارراه آل طیب، در بخش موگرمون دبیرستان وحدت در روستای وحدت آباد آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی است.

کریمی نژاد اظهارکرد: شهرستان لنده شهرستانی دارای دو اقلیم سردسیری و گرمسیری به طور همزمان است که در کمتر از دو ساعت می توان به قلل پر از برف کوه سیاه دست یافت که دارای جاده ای آسفالته و بعضاً خاکی می باشدکه فرصت مناسبی برای گردشگران نوروزی است.

فرماندار شهرستان لنده با دعوت از مسافران و گردشگران نوروزی به این شهرستان از آنان خواست تا با انتخاب شهرستان لنده به عنوان مقصد گردشگری خویش نسبت به حفظ و حراست از محیط زیست و منابع طبیعی این شهرستان کوشاباشند.

گفت وگو وعکس:سیداسماعیل میری

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس