آخرین اخبار

19. فروردين 1396 - 15:20
فرماندار شهرستان لنده گفت: در برنامه های آینده کاری شهرستان لنده حمایت از بخش کشاورزی از مهمترین راهبردهای اساسی در این شهرستان خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده در دیدار با کشاورزان این شهرستان ضمن تبریک سال نو با اشاره به ظرفیت های عظیم این شهرستان در حوزه گردشگری اظهارکرد: یکی از مهمترین دلایل زمینه ساز در توسعه پایدار بحث استفاده بهینه از قابلیت ها و پتانسیل های کشاورزی است.

وی افزود: روستانشینان بیشترین نقش وسهم را در توسعه دامداری و کشاورزی در این شهرستان دارند که مهاجرت آنان باعث کاهش میزان تولیدات دامی و کشاورزی خواهدشد.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته به دنبال آن هستیم تا بتوانیم با همکاری بنیاد مستضعفان کشور نسبت به تغییر و اصلاح نژاد دام ها و افزایش توسعه کشاورزی و ایجاد شرکت های کشت و توسعه کشاورزی با مشارکت مردم در زمینه تولید و اشتغال گام های بلندی برداریم.

وی افزود: مشکل اصلی کشاورزان این منطقه در جلوگیری از پیشبرد اهداف توسعه پایدار کشاورزی بحث معارضات اجتماعی در حوزه کشاورزی است.

کریمی نژاد اظهارکرد: بیشتر استان ها و شهرستان های کشور حسرت داشتن نیمی از آب رودخانه مارون ما را دارند اما ما بدون کوچکترین بهره برداری از آن به راحتی از کنار آن می گذریم.

رئیس شورای اداری شهرستان تصریح کرد: با رایزنی های صورت گرفته با مدیران ارشد بنیاد مستضعفان کشور به دنبال توسعه بخش کشاورزی و دامی در این شهرستان هستیم که با اصلاح نژاد دام های سبک می توان شاهد افزایش شیردهی دام ها و توسعه بخش کشاورزی باشیم.

وی خاطر نشان کرد:شهرستان لنده می تواند در زمینه گردشگری، کشاورزی، دامداری، تولید عسل با 80درصد خالصی و سایر زمینه ها جزء شهرستان های مهم و د رمسیر توسعه باشد ولی نیازمند مشارکت و حمایت ویژه مردم، مسئولان استانی و کشوری است.

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس