پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

31. فروردين 1396 - 11:15
پاسداری را انتخاب کرد چرا که فرماندهی بود توانمند و برای یک لحظه نماز شبش ترک نمی‌شد و همه را به خواندن نماز شب برای رهایی از گرفتاری‌های فرامی‌خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، یقیناً معرفی شهدای هر شهرستان می‌تواند زمینه رشد همدلی و هم‌زبانی برای تعمیم باورها و اعتقادات فرهنگی جامعه با استفاده از سیره و وصایای شهدا به‌عنوان بهترین الگو به جامعه معرفی کرد.

در همین راستای معرفی شهدای والامقام شهرستان لنده یکی از کارهای ارزشمندی است که در جهت پاسداشت از ارزش‌ها و آرمان‌های والای شهدای هشت سال دفاع مقدس به جامعه معرفی کرد که این بار به معرفی زندگی نامه پاسدار شهید محمد کریم خوش‌قدم خواهیم پرداخت:

شهید پاسدار محمد کریم خوش قدم در سال 1348 در خانواده‌ای مؤمن و متدین در روستای بیشه‌ای از توابع بخش مرکزی واقع در شهرستان لنده دیده به جهان گشود، شهید از همان دوران کودکی طعم فقر را چشیده بود و برای تأمین امرارمعاش خانواده در تلاش بود و باوجود همه سختی‌ها دست از کسب علم دانش برنداشت و دوران دبیرستان را به موفقیت به پایان رساند.

این مجاهد شهید در روزهای آغازین انقلاب اسلامی در تمام صحنه‌های انقلاب حضوری فعال داشت و با آغاز جنگ تحمیلی در سال 1365 به عضویت در سپاه پاسداران درآمد و با طی کردن آموزش‌های فشرده رهسپار جبهه‌های حق علیه باطل شد.

هوش و ذکاوت شهید پاسدار محمد کریم خوش قدم باعث شد به عنوان فرمانده دسته در جبهه‌های مختلف خدمت کند و هدایت نیروی‌های بسیجی را بر عهده بگیرد.

شاید ارتباط معنوی محمد کریم با خداوند در دل شب‌های تاریک و روشن نمادی از شب زنده داری و نماز خواندن‌های این مجاهد فی سبیل الله بود که برای یک شب هم نماز شبش ترک نمی‌شد.

شهید والامقام با حضور در منطقه عملیاتی قصر شیرین در بهار طبیعت در تاریخ 29 فرودین ماه 1366 در حالی که رویش آلاله‌های در دشت قصر شیرین در حال بالا آمدن بود با پیکری غرق در خون سر بر روی آلاله‌های سرخ گذاشت تا امنیت و آرامش کشورش را به همراه سایر همرزمان شهیدش به ارمغان بیاورد.

قسمتی از وصیت نامه شهید پاسدار محمد کریم خوش قدم:

برادران عزیز از خدا بخواهیم تا آن گونه که امامان فرموده  تا بر افراشته شدن پرچم الله و پیاده شدن احکام الهی در تمام جوامع جهانی این روح ایثار و از خود گذشتگی را از ما نگیرد و هرروز بیش از پیش به جبهه‌ها برویم و پیرو خط امام و رهبری باشیم، زیرا تنها این خط است که نهایتش پیروزی و رستگاری است. سعی کنید بیشتر به یاد خدا باشید و هر کاری را برای رضای خداوند انجام دهید و واجبات و نماز مستحبات را حتی الا مکان بالأخص نماز شب را بپا دارید.

« روانش غریق رحمت دائمی خداوند باد»

انتهای پیام/م

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس