آخرین اخبار

11. خرداد 1396 - 19:28
در روز گذشته خبری مبنی بر مرگ یک زن کهگیلویه ای بر اثر بیماری کریمه کنگو منتشر شد که رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت این خبر را رد کرد و گفت: هنوز جواب آزمایش وی تایید نشده است.

به گزارش خبرلنده به نقل از پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، ، در روز گذشته نیز در بخش زایمان شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه شایعه ای مبنی بر داشتن فردی به علایم بیماری تب کریمه کنگو در برخی رسانه های محلی منتشر شد که پس از شنیدن این خبر بیماران حاضر در این بخش سعی بر ترک بخش داشته اند که ظاهرا یه خانم دیگر از بخش قلعه رئیسی شهرستان کهگیلویه با همین علایم در حال منتقل شدن به بیمارستان دهدشت است.

شنیده ها حاکی از آن است که گویا دیشب در بخش زایمان بیمارستان امام خمینی(ره)، بیماری با علایم تب کریمه کنگو در این بیمارستان شناسایی می شود که با بالگرد به شیراز منتقل شد و نهایتا در شیراز فوت می کند.

حال بعد از اینکه این خبر منتشر شد با پیگیری های انجام شده این پایگاه خبری در شهر دهدشت آرامش در محل برقرار است و گویا این شخص چنین بیماری نداشته است است.

به نظر می رسد که این فرد مشکوک به این بیماری بوده که رد شده است.

هنوز جواب آزمایش این فرد مبنی بر داشتن بیماری کریمه کنگو تایید نشده است

در همین رابطه رئیس بیمارستان امام خمینی شهر دهدشت در گفت و گو با خبرنگار صبح زاگرس گفت: علائم حیاتی این فرد شباهت به بیماری کریمه کنگو داشت و هنوز جواب آزمایش قطعی وی در شیراز تایید نشده است.

دکتر مولایی افزود: به زودی خبر دقیق این بیماری بعد از تایید یا رد جواب آزمایش به اطلاع رسانی می شود.

در سال جاری و به خصوص اوخر اردیبهشت ماه خبرهایی در رسان های خارجی و به تبع آن در کشورمان مبنی بر ایجاد بیماری به نام تب کریمه کنگو منتشر شد.

تب کریمه کنگو ویروسی همراه با تبی خونریزی‌دهنده است، یعنی پس از ورود ویروس آن به بدن، بسته به اینکه از چه طریق منتقل شده باشد، بین یک روز تا حداکثر دو هفته، با علائمی ناگهانی ظاهر می‌شود و بیمار را با سردرد، چشم درد، درد عضلانی و مفصلی، ترس از نور، سرخی چشم‌ها‌، صورت، گلو و تب بالا غافلگیر می‌کند و سپس به خونریزی از بخش‌های مختلف بدن و گاهی مرگ ختم شود.

این بیماری به گفته رسانه ها در کشورهای خارجی تلفات بسیار زیادی داشته که حال در ایران در روزهای گذشته اخبار و اظهارات ضد و نقیضی درباره شیوع تب کریمه کنگو در چند استان ایران منتشر شد و از چند روز پیش شایعاتی مبنی بر شیوع تب کریمه کنگو و ابتلای چند شهروند در استان‌های مختلف به ویژه سیستان و بلوچستان و اصفهان در فضای مجازی مطرح شده است و روز گذشته این شایعات افزایش بیشتری پیدا کرد و اظهارات ضد و نقیضی که مسئولان در این رابطه داشتند که باعث شد شک و تردید‌ها درباره شیوع این بیماری خطرناک را بیشتر شود.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://t.me/joinchat/AAAAAEGMzGypJ0js3R6rKg
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس