آخرین اخبار

19. خرداد 1396 - 14:33
امام جمعه شهرستان لنده گفت: عده ای امروز با قیاسی غلط به برقرای رابطه با امریکا با همانند سازی صلح امام حسن(ع) می پردازند و به دنبال سازش با امریکا هستند که این بزرگترین توهین به ملت ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده،حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با محکوم کردن حادثه تروریستی  دو روز پیش تهران اظهارکرد: جمهوری اسلامی ایران از کشور های قربانی تروریسم در جهان است که حادث تروریستی با اهداف از پیش تعیین شده ایادی استکبار جهانی طراحی و اجرا می شود.

وی افزود: در امنیت پایدار برای خیلی از کشورهای جهان به خصوص تروریست های کوردل و اربابانشان سخت است و این در حالی است که منطقه نا امن است.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: هدف دشمنان و تروریست ها ایجاد فضا رعب و وحشت در کشور است که با بصیرت و هوشمندی ملت ایران به خصوص نیروهای امنیتی خنثی شد.

وی در ادامه تاکیدکرد: لازم است دشمنان و تروریست ها خوب بدانند که ملتی که شهادت را سعادت می داند هرگز تسلیم چنین حوادث تروریستی و خرابکارانه قرار نخواهد گرفت.

 خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: مهمترین هدف تروریست های داعشی نفوذ به داخل صحن مجلس و حرم مطهر امام راحل بود که باهوشیاری نیروهای امنیتی خنثی شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همانند عراق و سوریه نیست چرا که در هشت سال دفاع مقدس به خوبی نشان داد که می شود با دست خالی درمقابل ایای استکبار ایستادگی کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده گفت: این حوادث ناچیز کوچکترین خدشه ای به اراده پولادین  واعتماد عمومی ملت وارد نکرد بلکه آنان را به نظام، رهبری و نیروی های امنیتی نیز دوچندان کرد.

محمودی اصل در ادامه ضمن اشاره به سند 2030اظهاررد: سندی که امروز برخی ها در کشاش مسائل سیاسی به دنبال تائید آن هستند سندی است که در چند سال آینده و به تدریج به دنبال تغییر سبک زندگی و و ترویج فرهنگ غرب است.

وی اظهارکرد: به رغم مخالفت صریح مقام معظم رهبری با این سند، عده ای می خواهند با ایجاد فضای تقابلی این سند را اجرای کنند.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده تاکیدکرد: ایستادگی مقام معظم رهبری و مخالفت صریح ایشان با این سند همان استقلالی است که در حوزه فرهنگ باید داشته باشیم چرا که سند بالادستی و بومی به همراه قانون اساسی باید دنبال شود و بهترین سند هماند سند تحول در آموزش وپرورش است.

وی در ادامه گفت: فرهنگ ما یک فرهنگ غنی است که ریشه در دین اسلام و فرهنگ کهن ایران دارد لذا این سند نباید توسط عده ای که بی شرمانه به دنبال اجرای آن هستند و ادعای دادن اطلاعات غلط به مقام معظم رهبری و مراجع تقلید را دارند طرح شود که نشان از بی اطلاعی خود آنها از این اقدامات پشت پرده این سند است.

محمودی اصل گفت: کسانی که مخفیانه این سند را امضا کردند باید از پیشگاه ملت عذرخواهی کنند واین موضوع را تمام شده بدانند.

وی در ادامه با تبریک سالروز ولادت باسعادت امام حسن مجتبی(ع) به خصوصیات و ویژگی های کریم اهل بیت (ع) اشاره کرد وگفت: کسی که 7سال در دامن نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و 30سال برای حفظ دین اسلام تمام تلخی ها و شیرینی های روزگار را تحمل کرد تا اسلام از هرگونه خطری مصون بماند.

خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: صلح امام حسن مجتبی(ع) به اندازه قیام امام حسین(ع) مهم است چرا که اگر صلح امام حسن(ع) نبود اسلام از بین می رفت و زندگی ائمه اطهار به مخاطره می افتاد.

وی در ادامه گفت: عده ای امروز با قیاسی غلط به برقرای رابطه با امریکا با همانند سازی صلح امام حسن(ع) می پردازند و به دنبال سازش با امریکا هستند که این بزرگترین توهین به ملت ایران است.

محمودی اصل در ادامه خاطر نشان کرد: امام حسن مجتبی(ع) در قضیه صلح چون تمام سرداران و امیران خود را به سمت دشمن دید مجبور به صلح شد ولی ملت ایران به دنیا ثابت کرد که در تمام شرایط با قاطعیت درمقابل امریکا و ایادی استکبار ایستادگی کرده است.

خطیب جمعه شهرستان لنده با اشاره به قرارگرفتن در آستانه لیالی قدر اظهارکرد: شب های قدر فرصتی ناب برای خشوع و خضوع به درگاه خداوند است که همه ما باید زمینه حضور حداکثری مردم این شب ها را فراهم کنیم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس