آخرین اخبار

19. خرداد 1396 - 18:00
مدیر کل زندان ها و نایب رییس ستاد دیه استان کهگیلویه وبویراحمد گفت:
۳۸۸ زندانی جرایم غیر عمد در زندان های استان هستند/ خیرین فردا در جشن گلریزان شرکت کنند
مدیر کل زندان ها و نایب رییس ستاد دیه استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: زندانیان جرایم غیر عمد در استان ۳۸۸ نفر است یعنی ۳۸۸ خانواده و خانواده ی شاکی درگیر این موضوع هستند که در این زمینه دست نیاز به سمت خیرین دراز می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده به نقل از صبح زاگرس، اسماعیل جمیاری پیش از خطبه های نماز جمعه شهر یاسوج در جمع نمازگزاران افزود: سازمان زندان های سه وظیفه مهم دارد اولین ان نگهداری مجرمین و قانون شکنان است و مشارک در ایجاد امنیت است یعنی به عنوانی در ایجاد ارامش عمومی سهم داریم.

وی بیان کرد: دومین ماموریت کا ایجاد بستر اسلامی است یعنی فضایی ایجاد شود که بتوانند بازگشت سالم به جامعه داشته باشند و امور زندان ها در این مورد کارهای مختلفی را برای زندان ها انجام می دهد.

این مسئول اظهار کرد: امروز به برکت نظام کسانی که سواد دارند و قران حفظ می کنند ما در زندان های استان حافظ قران داریم از یک جز تا حافظ کل قران وجود دارد و برخی از آنها بی سواد وارد زندان شده اند و سواد یاد می گیرند.

جمیاری اضافه کرد: ده ها رشته وجود دارد که زندانیان می توانند در کلاسهای اموزشی شرکت کنند و بعد از ازادی از مهارت های یاد گرفته اند استفاده کنند.

وی اضافه کرد: سومین هدف زندان ها حمایت از خانواده زندانیان است و توسط دستگاه های مختلف تحت حمایت خود قرار می دهند که در جامعه دچار مشکل نشوند.

جمیاری تصریح کرد: یکی دیگر از مراتب حمایت زندانیان و خانواده ها اموزش و حرفه اموزی زندانیان است که بتوانند کسب درامد کنند چرا که یکی از دلایل وقوع جرم بیکاری است.

وی عنوان کرد: چهارمین حمایت زندانیام ستاد دیه است که برای ازادی زندانیان جرایم غیر عمد تلاش می کنند.

جمیاری به زندانیان حرایم عمد اشاره کرد و گفت: زندانیان جرایم غیر عمد عمدا دچار جرم نشده است و تعداد آنها نیز در استان کم نیست این زندانیان به دلایلی از جمله مهریه در زندان هستند.

جمیاری تصریح کرد: چهار دسته هستند که نیازمند کمک هستند تعداد زندانیان حرایم غیر عمد در استان نسبت به سایر استان ها بالاست که باید در این زمینه کمک کرد.

وی بیان کرد: دومین عامل افزایش تعداد زندانیان است که باعث تراکم جماعت کیفری می شود و افزایش هزینه های دولت و چهارمین پیامد منفی بی سرپرستی خانواده هاست، ترک تحصیل فرزندان آنها از دیگر پیامدهای این زندانیان است.

جمیاری افزود: زندانیان جرایم غیر عمد در استان ۳۸۸ نفر است یعنی ۳۸۸ خانواده و خانواده ی شاکی درگیر این موضوع هستند که در این زمینه دست نیاز به سمت خیرین دراز می کنیم.
 
مدیر کل زندان ها و نایب رییس ستاد دیه استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: در سال گذشته ۱۲۳ زندانی را با کمک خیرین ازاد کردیم و ازابتدای سال نیز ۲۴ زندانی را ازاد کردیم و از خیرین دعوت می کنیم برای ازادی این زندانیان قدم بردارند چرا که ماه رمضان ماه دستگیری است.
 
این مسئول ادامه داد: ۳۸۸ زندانی جرایم غیر عمد در زندان های استان هستند که از این تعداد ۷ نفر خانم و بقیه مرد هستند.
 
جمیاری افزود: برای آزادی این تعداد زندانی مبلغی بالغ بر ۶ میلیارد تومان نیاز است که این بدهی ها از دو میلیون تومان تا ۷۰۰ میلیون تومان است.
 
وی بیان کرد: بیشترین تعداد زندانیان مربوط به مهریه با ۳۷ نفر و بدهکاری چک با ۳۳۲ مورد است نفقه ۵ نفر تصادفات رانندگی ۱۳ نفر است.
 
جمیاری عنوان کرد: سال گذشته در استان توانستیم ۱۲۳ زندانی جرایم غیر عمد  را با مبلغی بالغ بر ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومام آزاد کنیم که از این تعداد ۱۱ زن و ۱۱۲ نفر مرد بودند.
مدیر کل زندانها و نایب رییس ستاد دیه تصریح کرد: از ابتدای سالجاری توانستیم با کمک منابع مختلف ۲۴ زندانی جرایم غیر عمد را آزاد کنیم که ۲ نفر از آنها زن بودند.
وی اضافه کرد: از همه خیرین و مردم می خواهیم که در جشن گلریزان که فردا در هتل ستاره شهر یاسوج برگزار می شود شرکت کنند و برای ازادی این زندانیان گام بردارند.

انتهای پیام/د/200

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس