آخرین اخبار

20. خرداد 1396 - 10:53
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد با حضور در اتاق مدیران صبح زاگرس:
رسانه ها با جدیت بیشتری به مسئله آسیب های اجتماعی ورود پیدا کنند/سایت صبح زاگرس رسانه ای وزین و تاثیرگذار در استان است
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه رسانه ها با جدیت بیشتری به مسئله آسیب های اجتماعی ورود پیدا کنند، گفت: با اطلاع رسانی از معایب آسیب های اجتماعی می توان بسیاری از ناهنجاری ها را از بین برد.

به گزارش خبرلنده به نقل از  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، روزهای یک شنبه هر هفته مدیران استانی با حضور در اتاق مدیران صبح زاگرس ضمن رائه گزارش عملکرد کاری خود چند سوال پاسخ داده و برنامه های خودشان را عنوان  می کنند که در هفته گذشته میزبان سید ناصر رضایی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر بودیم.

در هفته گذشته گزارش عملکرد و برنامه های مهم این نهاد پوشش داده شد و امروز مطالب دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر اتسان را در مورد نقش رسانه در آسیب های اجتماعی عنوان می کنیم.

صبح زاگرس- لطفا رزومه کاملی از دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان کنید و بفرمایید چه فعالیت هایی انجام می دهد؟

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ،در همه جوامع توجه به آسیب های اجتماعی مد نظر است، هر چند که آسیب های اجتماعی پدیده جدیدی نیست اما توجه به آن و اقدامات علمی و اجرایی در این راستا جدید بوده و بلکه در سالهای اخیر توجه جدی به این مقوله شده است و تاثیر گذاری حوزه مسایل اجتماعی و روانشناسی اجتماعی که بر روی صیانت از حقوق نیروی انسانی دارد باید به سمت توسعه برود.

آسیب اجتماعی ساختار شکن نیست و مربوط به کشور، ملت خاص، شهر و استان خاصی نیست و همه جا آسیب اجتماعی وجود دارد و شاید شدت و ضعف متفاوت باشد .

 در چند سال اخیر این مورد در کشور ما مورد توجه بیش از پیش قرار گرفته و تاکیدات مقام معظم رهبری و جلسه با سران قوا  و حوزه آسیب های احتماعی شکل جدی تری به خود گرفته و دستگاه های مختلف خدمت رهبری می رسند و گزارش های مختلف می دهند و مطالبی را نیز حضرت اقا می فرمایند و دستگاهها مکلف هستند که آن عمل کنند.

صبح زاگرس-لطفا توضیح دهید که رسانه ها امروزه چه نقشی در جامعه می توانند داشته باشند؟

به طور کلی اعتقاد خیلی شدیدی به نقش و اثر گذاری رسانه ها در تعاملات اجتماعی و سیاسی و اقتصادی  در جامعه  و دنیای امروز دارم چرا که تصورش بدون رسانه تصور خام و بیهوده ای است و هیچ کس در دنیای امروز نمی تواند نقش رسانه را کتمان کند به گونه ای دیگر که بگوییم که مدیرت جهانی بر چه پایه رسانها و ابزار رسانها و به عنوان کنترل و هدایت گر افکار عمومی محسوب می شود.

همانطور که در گذشته که عنوان کردند یکی از ارکان دموکراسی رسانه است و من نیز می گویم که یکی از ارکان مدیریت جهانی رسانها هستند و رسانها توانستند رسالت خودشان را انجام دهند و شاید در بعضی از جاها ممکن است توسط هژمی مسلط جهان و نظام سلطه از آنها استفاده شود و در کشور ما فعالیت های خوبی در این حوزه شده است.

صبح زاگرس-آیا رسانه های استان توانستند رسالت اصلی خودشان را به خوبی انجام دهند؟

در استان کهگیلویه و بویراحمد رسانها به یک بلوغ خوبی رسیدند البته در استان می توانیم رسانها را مبتنی بر کیفیت، ساختار در محتوا دسته بندی کنیم که اگر بخواهم سرجمع صحبت کنم رسانها ی استان خوشبختانه تجربیات خوبی دارند و امروز افرادی در رسانه های ما مشغول هستند که از سواد رسانه ای خوبی برخوردار بوده و بر حوزه خودشان مسلط هستند و در حال فعالیت هستند البته این ناقض معایب و اسیب های که در حوزه رسانه هاست نیست.

صبح زاگرس-به نظر شما رسانها باید بیشتر در چه موارد ورود پیدا کنند؟

به نظر من رسانها باید روی محتویات بیشتر کار کرده و محتوا را کاربردی تر کنند و از رفتن به حاشیه ها  کمتر بپردازند، به نگاه کمتری به مسائل جزئی در توسعه استان  داشته باشند و بیشتر به دلایل، چرایی و چگونگی موضوعات بپردازند و همه با هم به رشد و تعالی استان کمک کنند.

بعضی مواقع برخی خبرهایی توسط رسانها ممکن است مانور داده شود که خیلی دردی از استان را دوا نمی کند بلکه تصویر ناصحیحی در ذهن خیلی از خوانندگان می گذارد البته شاید جایی نیاز به علت یابی و ریشه یابی داشته باشیم که در اینجا فرایند توسعه خوب شکل می گیرد .

صبح زاگرس-آیا رسانه های استان به خوبی توانستند به حوزه آسیب های اجتماعی ورود پیدا کنند؟

در حوزه آسیب های اجتماعی نظر من این است که رسانه ها خوب ورود پیدا کردند اما باید این همکاری را بیشتر کنند چرا که یکی از کارکرد های رسانه ها صیانت از آهاد مردم و نیروی انسانی است اما در راستای این صیانت باید رسانه ها ما ورود جدی تری و هدفمند تری داشته باشند و به مردم اطلاع رسانی کرده آنها را از خطر اسیب های اجتماعی دور کنند البته یکی از ضعف هایی که داریم که خوب عیب ها را می گوییم اما راه کار نمی دهیم و یک رسانه خوب آن است که علاوه بر اطلاع رسانی آسیب ها راه کار نیز ارائه کند.

 

صبح زاگرس-لطفا نظرخودتان را در مورد سایت صبح زاگرس بیان کنید؟

سایت صبح زاگرس نیز یکی از رسانهای خوب و وزین و تاثیر گذار در استان است چرا که افراد افراد تحصیل کرده و با سواد رسانه ای  در آن مشغول به فعالیت هستند،  معمولا آن سایت هایی را که می شناسم معمولا مطالع می کنم و صبح زاگرس یکی از آن سایت هایی  است که همیشه مطالعه می کنم .

با توجه به توانی که این سایت خبری نسبت به سایر رسانه ها دارد می تواند بیشتر به ریشه ها و علت های آسیب های اجتماعی بپردازد .

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس