پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

2. شهريور 1396 - 15:57
من می دانم که شهید می شوم و اگر شهید شدم برای من گریه نکنید و اشک نریزید چون اگر من نباشم که از وطن خویش دفاع کنم چه کسی دفاع کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، یقیناً معرفی شهدای هر شهرستان می‌تواند زمینه رشد همدلی و هم‌زبانی برای تعمیم باورها و اعتقادات فرهنگی جامعه با استفاده از سیره و وصایای شهدا به‌عنوان بهترین الگو به جامعه معرفی کرد.

در همین راستای معرفی شهدای والامقام شهرستان لنده یکی از کارهای ارزشمندی است که در جهت پاسداشت از ارزش‌ها و آرمان‌های والای شهدای هشت سال دفاع مقدس به جامعه معرفی کرد که این بار به معرفی زندگی نامه شهید نعمت اله محمدی خواهیم پرداخت:

 

شهید نعمت اله محمدی در سال 1348 در خانواده‌ای مؤمن و متدین در روستای قیام از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده دیده به جهان گشود، شهید از همان دوران کودکی به دلیل فقر حاکم بر خانواده تا میان سالی به دامداری و دامپروری و کمک به خانواده مشغول بود.

با شروع جنگ تحمیلی و همنوا با سایر رزمندگان  و جمعی از اهالی روستا چندین مرحله در عملیات های مختلف شرکت کرد و در دفاع از ایران اسلامی راهی جبهه های حق علیه باطل شد.

شهید والامقام نعمت اله محمدی با شروع جنگ تحمیلی و پس از چندین مرحله حضور فعال در مناطق مختلف عملیاتی سرانجام در تاریخ 20 مرداد ماه 1364 در در منطقه عملیاتی هورالعظیم همانند سایر همرزمان شهیدش باردیگر درخت تونمند ایران اسلامی را با خون خویش آبیاری کردند تا امروز ما طعم شیرین امنیت را بچشم.

 

قسمتی از پیام شهید والامقام نعمت اله محمدی:

من می دانم که شهید می شوم و اگر شهید شدم برای من گریه نکنید و اشک نریزید چون اگر من نباشم که از وطن خویش دفاع کنم چه کسی دفاع کند؟ شهیدان را مرده نپندارید زیرا زنده اند و نزد پروردگار خود روزی می خورند.

« روانش غریق رحمت دائمی خداوند باد»

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس