پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

9. شهريور 1396 - 19:24
در قطعنامه پایانی مراسم برائت از مشرکین در صحرای عرفات:‌
زائران ایرانی سیاست‌های سلطه طلبانه آمریکا و رژیم صهیونیستی را محکوم کردند
در قطعنامه پایانی مراسم برائت از مشرکین در صحرای عرفات، زائران ایرانی سیاست‌های سلطه طلبانه آمریکا و رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

به گزارش خبرلنده به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مراسم برائت از مشرکین با حضور زائران کشورمان برگزار و پیام مقام معظم رهبری به حج 96 در این مراسم قرائت و قطعنامه‌ای 10 ماده‌ای در پایان صادر شد.  

متن کامل این قطعنامه که روز پنج شنبه در مراسم برائت از مشرکین که از سوی بعثه مقام معظم رهبری در صحرای عرفات برگزار شد به این شرح است: ‌

1. حج نشانگر قدرت،‌ عظمت،‌ نظم و توان اثرگذاری اسلام در مناسبات جهانی و ارتقای جایگاه امت اسلامی است. ما حجاج بیت الله الحرام نسبت به رویکرد نظام سلطه جهانی که در صدد کاهش تاثیر معنوی و استحاله محتوی و مفهوم حج می باشد، اعلام خطر نموده و با بصیرت کامل بر ضرورت ایستادگی در مقابل دسیسه‌های دشمن تأکید می‌نماییم.

2. ما حجاج بیت الله الحرام ضمن پیروی از سیره عملی ابراهیم خلیل الرحمان و رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم از سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر ایجاد تفرقه میان مسلمانان اعلام برائت نموده و بر اهمیت وحدت جهان اسلام بر محور قرآن کریم تأکید می نماییم.

3. ما حجاج شرکت کننده در مراسم برائت از مشرکین آزادی قدس شریف قبله گاه نخستین مسلمانان از چنگال رژیم کودک کش صهیونیستی را آرمان و اولویت بی بدیل امت اسلامی دانسته و ضمن حمایت از ملت مقاوم و قهرمان فلسطین، هرگونه تلاش کشورها برای عادی سازی مناسبات با این رژیم غاصب و جنایتکار و هر اقدامی که موجب ایجاد خلل در صفوف در هم تنیده مسلمانان و جبهه مقاومت اسلامی گردد را محکوم می نماییم.

4. ما حجاج بیت الله الحرام فتنه تروریست های تکفیری به ویژه داعش را که مهمترین دستاویز برای کشورهای غربی در پروژه اسلام هراسی گردیده، توطئه ای پیش ساخته از سوی نظام سلطه برای تضعیف محور مقاومت و از بین بردن ظرفیت ها خصوصاً نیروی انسانی جهان اسلامی دانسته و بر ضرورت تلاش و هوشیاری برای مقابله با این فتنه بزرگ تأکید می‌نماییم.

5. ما حجاج بیت الله الحرام دخالت های آمریکا در امور کشورهای اسلامی را مصداق بارز بی اعتنایی به حق ملت ها در تعیین سرنوشت خویش دانسته و تنها راه خاتمه بخشیدن به بحران های جاری در کشورهای اسلامی را جلوگیری از دخالت قدرتهای بیگانه در سرنوشت این کشورها و بهره گیری از راه حل سیاسی و گفت و گو می دانیم.

6. ما حجاج بیت الله الحرام با یادآوری رسالت و نقش سازمان های بین المللی بویژه سازمان ملل متحد، بر لزوم پایبندی این نهادها بر حق، عدالت و دفاع از حقوق ملت های مظلوم در برابر زیاده خواهی های کشورهای مستکبر و نظام سلطه تأکید می نماییم.

7. ما زائران مرقد نورانی پیامبر اعظم صل الله علیه و آله و سلم و ائمه مظلوم بقیع توجه به کرامت انسانی و اخلاق اسلامی را دستمایه پیشرفت و توسعه مناسبات اجتماعی و سیاسی در جوامع مختلف دانسته و بر لزوم تأسی به اخلاق کریمه پیامبر ختمی مرتبت صل الله علی و آله و سلم که اسوه کرامت انسانی است، تاکید می نماییم.

8. ما حاجیان در این دیار مقدس پیروزی های اخیر جبهه مقاومت اسلامی در عراق، سوریه و لبنان را به مسلمانان جهان تبریک گفته، ضمن اعلام حمایت،‌ نفرت و انزجار خود را از اقدامات ضد انسانی گروه‌های تکفیری به ویژه داعش اعلام می داریم.

9. با توجه به شروع به کار دولت جدید ضمن حمایت از دولت محترم و مسئولان خدمتگزار، از آنان می‌خواهیم با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در ملاقات اخیر هیأت دولت با ایشان بیشترین همت خود را برای حل مشکلات و معضلات اقتصادی، اشتغال، تولید و ایجاد امید در جوانان و مردم شهید پرور به کار گرفته،‌ راه را برای عزت و سربلندی هر چه بیشتر کشور و ملت فراهم سازند.

10. ما حجاج بیت الله الحرام پیشرفت‌ها و فتح قله‌های دانش، مصون سازی و تقویت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی را مرهون هدایت‌های خردمندانه رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) دانسته و با تجدید پیمان با معظم له بر اطاعات و پیروی از فرامین و رهنمودهای ایشان تأکید می‌نماییم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس