پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

16. شهريور 1396 - 11:46
من در این دنیا هیچ چیزغیر از یک جان، که آن را هم فدای اسلام و مسلمین می کنم ندارم. از کلیه مسلمین می خواهم که ماز را به جای آورند، از عبادت دست برندارند، جلو ضد انقلاب را بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، یقیناً معرفی شهدای هر شهرستان می‌تواند زمینه رشد همدلی و هم‌زبانی برای تعمیم باورها و اعتقادات فرهنگی جامعه با استفاده از سیره و وصایای شهدا به‌عنوان بهترین الگو به جامعه معرفی کرد.

در همین راستای معرفی شهدای والامقام شهرستان لنده یکی از کارهای ارزشمندی است که در جهت پاسداشت از ارزش‌ها و آرمان‌های والای شهدای هشت سال دفاع مقدس به جامعه معرفی کرد که این بار به معرفی زندگی نامه شهید عبدالخالق هدایت کیش خواهیم پرداخت:

شهید عبدالخالق هدایت کیش در سال 1342 در خانواده‌ای مؤمن و متدین در شهرلنده دیده به جهان گشود، شهید از همان دوران کودکی به دلیل فقر حاکم بر خانواده و برای تامین هزینه های خانواده نتوانست ادامه تحصیل دهد و ناچار به کارگری برای امرار معاش خود و خانواده شده است.

وی پس از سال ها تلاش و زحمت در خانواده عازم سربازی شد و پس از حضور در چندین عملیات سرانجام در تاریخ 22 شهریور ماه 1365 در در منطقه عملیاتی جزیره مجنون همانند سایر همرزمان شهیدش باردیگر درخت تونمند ایران اسلامی را با خون خویش آبیاری کردند تا امروز ما طعم شیرین امنیت را بچشم.

قسمتی از پیام شهید والامقام عبدالخالق هدایت کیش:

من در این دنیا هیچ چیزغیر از یک جان، که آن را هم فدای اسلام و مسلمین می کنم ندارم. از کلیه مسلمین می خواهم که ماز را به جای آورند، از عبادت دست برندارند، جلو ضد انقلاب را بگیرند. از خواهر و مادرم می خواهم که جامه سیاه نپوشند و گریه نکنند، زیرا دشمن از گریه شما سو استفاده می کنند.

« روانش غریق رحمت دائمی خداوند باد»

انتهای پیام/م75

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس