پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

18. شهريور 1396 - 12:23
بنیاد مستضعفان,خبرلنده,مشارکت مردم,سرمایه گذاری,تعاونی,طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی,محیط زیست,شهرستان لنده,اخبار لنده
فرماندار شهرستان لنده عنوان کرد:
مشارکت مردم اساس کار بنیادمستضعفان است/تسهیلات 3برابری بنیاد در شهرستان لنده
نویسنده: 
سید اسماعیل میری
فرماندار شهرستان لنده گفت: یکی از مهمترین کارهایی که بنیاد مستضعفان در شهرستان لنده قرار است اجرایی شود زمینه سازی مشارکت مردم در قالب تعاونی های تولیدی است.

دارا کریمی نژاد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، با تبریک عید سعید غدیرخم ضمن اشاره به اجرای طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی در شهرستان لنده از سوی بنیاد مستضعفان کشور گفت: با حضور و اجرای طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی در این شهرستان می توان شاهد مشارکت حداکثری مردم در تشکیل تعاونی ها متبلور شود.

وی افزود: تعاونی دامداران، مرغداران، زنبورداران، باغکاران، صنایع دستی، معدن کاران و.. بنا براین هر روستا می تواند یک تعاونی تشکیل داده و بنیاد سه برابر آورده تسهیلات در زمینه کاری با سود پایین دراختیار آنها قرار می دهد که درنهایت  در سطح شهرستان اتحادیه تعاونی داران شکل خواهد گرفت.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد:  لذا اولین گام تشکیل تعاونی ها متناسب با مزیتهای نسبی منطقه است که از مهمترین برنامه ها در جهت اشتغالزایی و افزایش سطح تولیدات در زمینه های مختلف است.

وی تاکیدکرد: جدای از کار بنیاد مستضعفان، دولت نیز با اعتباری معادل 5 /1 میلیارد دلاراز صندوق توسعه ملی برای کمک به روستاییان و عشایر در نظر گرفته و با بهره بسیار پایین دراختیار  فعالین و تعاونی های روستاییان قرار خواهد گرفت.

کریمی نژاد اظهارکرد: عده ای قبلا برای ایجاد کارگاه های تولیدی اقدام کرده اند که برخی تا میانه راه رفته اند ولی به دلیل مشکلات مالی و تعارض دستگاه های دولتی در دادن مجوز مثل محیط زیست، منابع طبیعی و.. یا معارضات اجتماعی راکد مانده اند.

فرماندار شهرستان لنده گفت: در نهایت ما برای نیل به اشتغال پایدار، امنیت غذایی، درآمد زایی راهی جز مشارکت مردم وتشویق آنها به تشکیل تعاونی ها و حمایت  بیمه ای و تسهیلات با سود پایین نداریم.

وی اظهارکرد: مردم هم باید بدانند پولی که در قالب وام دریافت می کنند فقط و فقط با تضمین و در همان کاری که قرار است  انجام دهند پرداخت می شود و با نظارت کامل نهادهای متولی نباید وارد بازار مثل خرید ماشین و خانه و زمین و از این قبیل شود.

کریمی نژاد در پایان اظهارکرد: امیدواریم با حضور پر خیر و برکت بنیاد مستضعفان کشور و سرمایه گذاری در شهرستان لنده در کمتر از چهار سال شاهد پیشرفت و توسعه فراگیر این شهرستان باشیم.

انتهای پیام/م75

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس