آخرین اخبار

21. مهر 1396 - 22:25
رئیس جمهور با اشاره به سخنرانی ترامپ گفت: در سیاست های ترامپ جز فحاشی و اتهامات واهی عایه ایران وجود نداشت.

به گزارش خبرلنده به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در گفت و گوی تلویزیونی که از شبکه خبر پخش شد با اشاره به سخنان ترامپ عنوان داشت: در سیاست های ترامپ جز فحاشی و اتهامات واهی عایه ایران وجود نداشت .

وی افزود: رئیس جمهور را دعوت می کنم هم تاریخ را بهتر بخواند و هم تعهدات بین المللی و هم اهلاق را بهتر بدانند.

 

رئیس جمهور با بیان اینکه ترامپ خبر ندارد که ظاهرا آمریکا چند دهه پیش دولت کودتا را بر سر کار آورد، یادآور شد: او ظاهر فراموش کرده که در 8 سال جنگ آمریکا از متجاوز حمایت کرده است. تاریخ را باید بهتر بخوانیم در طول 40 سال امریکا چه کرد هم طراز آن باید جغرافیا را خواند همان خلیج فارسی که امریکا هنوز یاد نگرفته خلیج فارسی که ناوگان امریکا در آن رفت و امد می کند.

 

وی ادامه داد: حقوق بین الملل را هم امریکا دقیق نمی داند و معاهده چند جانبه ای که شورای امنیت ضامن است را نمی داند و این معاهده  تنها بین امریکا و ایران نیست.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با طرح این سوال که ایا ملتی که دموکراسی را مد نظر قرار می دهد و به تعهداتش احترام گذاشته یاغی است یا دولت آمریکا که در مناطق مختلف در پی تجاوز است؛ افزود:  کسی ادعای مبارزه با سلاح هسته ایی را دارد که تنها کشوری است که دو بار از سلاح هسته ای استفاده کرده و هم اکنون در همان منطقه تهدید می کند. یک بار دیگر  برای مردم ما روشن شد که دولت امریکاعلیه ایران و مردم مظلوم خطش را ادامه می دهد ؛ اما ملت ایران برابر دیکتاتوری مثل آمریکا سر تسلیم فرود نمی آورد.

وی تاکید کرد: خیلی از کشورها و افراد مانند صدام به دنبال شکست ایران بودند، اما موفق نشدند؛ اما امروز بیشتر از همیشه باید متحد باشیم و امروز مشخص شد برجام بسیار قوی است .

 امروز کشورهای بزرگ دنیا و اتحادیه اروپا علیه آمریکا در برجام موضع گرفتند و امریکا تنها تر از همیشه شد.

در حال تکمیل///

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس