آخرین اخبار

پربازدیدها

30. مهر 1396 - 7:24
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان لنده از کشف و ضبط 700کیلو گرم گوشت ماهی قزل آلای رنگین کمان غیر قابل مصرف در این شهرستان خبرداد.

دکتر حسین محمدی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، ضمن اشاره به وظایف اداره دامپزشکی اظهارکرد: تأمين بهداشت، سلامت و فراهم كردن رفاه دام ، كنترل، پيشگيري و مبارزه با بيماري‌هاي دامي، تأمين و تضمين بهداشت و سلامت فرآورده‌هاي دامي و پيشگيري و مبارزه با بيماري‌هاي مشترك انسان و دام از مهمترین وظایف اداره دامپزشکی برای تامین سلامت جامعه است.

وی افزود: ادارات دامپزشکی براساس قانون وظیفه بازرسی از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی را بر عهده دارند که در این راستا یک دستگاه خودروی نیسان یخچالدار که حامل ۷۰۰ کیلوگرم ماهی صید شده منجمد بود در سطح شهر توقیف شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان لنده تصریح کرد: علت ضبط این محموله ابتلای ماهی ها به بیماری عفونی استرپتوکوکوز، نداشتن مجوز حمل دامپزشکی و بارگیری کاملا غیر بهداشتی ماهیها عنوان کرد.

 وی در ادامه تاکیدکرد: با شناسایی مزرعه متخلف، هرگونه بارگیری محموله از مزرعه مذکور  تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد و در صورت مشاهده برخرود قانونی اعمال خواهدشد.

دکتر محمدی خطاب به مردم توصیه کرد: مردم در خرید محصولات پروتیینی خود مثل انواع گوشت دقت نظر و حساسیت بیشتری به خرج دهند و از هر فروشنده دوره گرد و بی نام و نشان خرید ننمایند چون این محصولات بدلیل پروتیین و آنزیم بالا و همچنین رطوبت بالا، فوق العاده فسادپذیر هستند .

وی تاکیدکرد: لذا از مردم‌ عزیز خواهشمندیم ماهی مصرفی خود را اگر بصورت زنده خریداری می کنند باید حداقل از لحاظ ظاهری سالم باشد و اگر بصورت تازه یا منجمد خریداری می کنند باید حتما تحت نظارت و مورد تایید دامپزشکی باشد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان لنده تصریح کرد: انتظار داریم شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک و یا هرگونه علائم بیماری در دام ها سریعاً اداره دامپزشکی شهرستان لنده را اطلاع دهند.

انتهای پیام/م75

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس