آخرین اخبار

پربازدیدها

9. آبان 1396 - 10:25
فرماندار شهرستان لنده گفت: شهید فهمیده نمونه ای از شجاعت و ایثار بود که راه فهمیده ها را شهیدان حججی ها به درستی فهمیده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، دارا کریمی نژاد در رزمایش پدافند غیرعامل دبیرستان دخترانه حجاب شهرستان لنده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 36هزار شهید دانش آموز و شهید والامقام محمد حسین فهمیده گفت: دانش آموز شهید محمد حسین فهمیده، فهمیده ایران زمین بود که در حالی که سن کمی داشت ولی چنان فهمیده عمل کرد که این حرکت ارزشمند آن به حماسه تبدیل شد.

وی افزود: شهید محمد حسین فهمیده حماسه ای خلق کرد که در تاریخ این کشور جاوادنه شد و امروز نیز آوازه حماسه آن در جای جای ایران اسلامی به گوش می رسد.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد:  شهید فهمیده نمونه ای از شجاعت و ایثار بود که راه فهمیده ها را شهیدان حججی ها به درستی فهمیده اند.

وی تاکیدکرد: اگر به آمار سنی شهدای دانش آموز در هشت سال دفاع مقدس نگاهی کوتاه بیاندازیم خواهیم دید که میانگین سنی آنان بین 14 تا 16سال بوده است.

کریمی نژاد به خاطره از حضور خود در دفاع مقدس اشاره کرد وگفت: زمانی که دانش آموز بودیم از تعداد 25نفر کلاس همه عازم جبهه شدیم که 5نفر در سن 15سالگی به شهادت رسیدند و بقیه یا جانباز شدند و یا آزاده و رزمنده.

وی گفت: این دانش آموز شهید ایران اسلامی و عظمت اسلام را در تاریخ زنده کرده است که جا دارد یاد و نامش برای همیشه جاودان بماند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس