آخرین اخبار

پربازدیدها

12. آبان 1396 - 14:28
فرماندار شهرستان لنده از ادامه آتش سوزی جنگل های کوه سفید لنده و بروآرد خسارت اولیه بیش از ۵۰ میلیارد ریالی دراین جنگل وخبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، دارا کریمی نژاد در جلسه هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده، ضمن اشاره به ادامه آتش سوزی جنگل های  کوه سفید در ارتفاعات روستای مونه خبرداد و گفت:به علت بی احتیاطی یک چوپان چیزی حدود ۷تا۱۰هکتار از جنگل های کوه سفید طعمه حریق شد.

وی افزود: به منظور کنترل و اطفای حریق در جنگل های کوه سفید چندیدن اکیپ از منابع طبیعی،بسیج،نیروی انتظامی و نیروهای داوطلب مردمی به همراه چندین خودروی کمک دار به منطقه اعزام شدند.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: براورد اولیه خسارت وارد شده ناشی از این اتش سوزی چیزی حدو ۵۰میلیارد ریال می باشد که جبران این حجم خسارت برای جنگل واقعا اسف بار است.

وی تاکیدکرد:باتوجه به قرار گرفتن در فصل سرما متاسفانه علف های خشک، صعب العبور بودن منطقه، نبود جاده دسترسی از عوامل مهم و تاثیرگذار در افزایش میزان نفوذ آتش در منطقه مذکور است.کریمی نژاد اظهارکرد:امکانات و تجهیزات بسیار کم در منطقه و شهرستان باعث شد نتوانیم کاری برای مهار آتش سوزی کنیم ولی تلاش ها همچنان ادامه دارد.

رئیس شورای اداری شهرستان لنده در ادامه از کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، بسیج و نیروهای مردمی و همه کسانی که آمادگی خود را جهت اطفای حریق و اعزام به منطقه آتش سوزی اعلام کردند تقدیر کرد.

وی خاطر نشان کرد:لازم است بعد از هر آتش سوزی نیروهای عمل کننده بین ۴تا۶ساعت در منطقه به جهت جلوگیری از آتش سوزی مجدد مستقرباشند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس