آخرین اخبار

پربازدیدها

13. آبان 1396 - 7:38
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از تدوین کتابچه ای از نیازمندی های بهداشتی و درمانی شهرستان های استان به خصوص شهرستان لنده خبرداد.

دکتر امین الله بابویی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، ضمن اشاره به تشکیل اولین مجمع سلامت شهرستانی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: یکی از مهمترین کارهای که در حوزه های مختلف می تواند عامل زمینه ساز باشد بحث احساس مسئولیت نسبت به آن کار است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان افتخار این را دارد که در بین استان های کشور دومین برگزار کنند مجمع استانی سلامت باشد و این تجربه ای ارزشمند برای استان و امروز برای شهرستان لنده است.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: حوزه سلامت یک حوزه فرا بخشی است که نیازمند همکاری همه اعضای درون سازمانی و برون سازمانی است.

وی تاکیدکرد: حوزه سلامت جامعه را می توان به چهار قسمت تقسیم کرد که سلامت روحی، سلامت جسمی، سلامت روانی و سلامت اجتماعی که از زمان تشکیل وزارت بهداری در سه حوزه خوب عمل کردیم ولی در حوزه سلامت اجتماعی متاسفانه نتوانستیم چندان موفق باشیم.

بابویی اظهارکرد: در 4سال گذشته با اجرای طرح تحول سلامت اقدمات ارزشمندی در حوزه سلامت صورت گرفته است که البته با نواقصاتی نیز همراه بوده است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از حلقه های مفقوده سلامت جامعه بحث سلامت اجتماعی است که از حساسیت های بالایی نیز برخوردار است و یکی از مهمترین دلیل های عدم اجرای مصوبات و مطالبات در شهرستان ها هم عدم توجه به همین امر است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: مصرف بالای نمک در سطح استان و استفاده بیش از حد از سموم کشاورزی در محصولات باعث افزایش بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون و سایر بیماری خواهد شد.

دکتر بابویی خاطرنشان کرد: تشکیل خانه مشارکت های مردمی سلامت با دعوت از احزاب، گروه ها و جناح سیاسی و عامه مردم برای پیشرفت و توسعه فراگیر در امرسلامت لازم است.

 وی در ادامه تصریح کرد: دولت با مشکلات عدیده ای مواجه است که لازم است خیرین به خصوص در حوزه سلامت ورود پیدا کرده و باعث پویایی و نشاط جامعه شوند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس